Práce kadeřnice

Anonymní
19.1.20 23:24

Prace kadernice "na kreslo"

Asi pro nekoho hloupy dotaz, ale co presne znamena pracovat na kreslo? Na zivnostensky list? Cili si clovek vse plati z vydelku sam. Nebo je klasicka smlouva.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1787
19.1.20 23:34

Ano živnostenský list… Kadeřnice musí zaplatit křeslo (nájem).. vše co bude potřebovat (barvy atd)
Na začátek je to hodně náročné.. pro kadeřnici bez pravidelné klientely

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 23:36

@Denny97 dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
2216
19.1.20 23:42

A Taky se zeptej, jak to v daném salonu chodí - někdy jsou na to křeslo třeba 2 kadeřnice a střídají se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
20.1.20 09:26
@Denny97 píše:
Ano živnostenský list… Kadeřnice musí zaplatit křeslo (nájem).. vše co bude potřebovat (barvy atd)
Na začátek je to hodně náročné.. pro kadeřnici bez pravidelné klientely

A nezáleží spíše na „umístění“ křesla? To znamená, pokud je to na nějakém frekventovaném místě, klientela se dostaví sama. Například v pánském oddělení to myslím platí téměř určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
20.1.20 09:34
@Heinich píše:
A nezáleží spíše na „umístění“ křesla? To znamená, pokud je to na nějakém frekventovaném místě, klientela se dostaví sama. Například v pánském oddělení to myslím platí téměř určitě.

Určitě… ale z vlastní zkušenosti vím, že zákazníci si rádi chodí ke kadeřnici, kterou znají.. že začátky jsou těžké.. než si lidé zvyknou chodit k vám.. většinou je lepší začínat na smlouvu než sám na sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 15:37

Znám pár kadeřnic. Všechny jsou OSVČ. Některá je v kadeřnictví (docela velkém) sama. Některá si pronajímá prostor, který vybavila a jedno křeslo pronajímá další kadeřnici. Jedná se o malé město. A většina se z nich má hodně dobře. Jen je rozdíl, že některá pracuje hodně hodin a některá max. 5 hodin. Jsou to teda kadeřnice, které už mají svoji klientelu. Začínat je hodně těžké, to chápu. No a co mě vlastně zajímá. Ten rozdíl v tom, že jedna pracuje roky jen pár hodin denně a jedna maká od rána do večera. Pokud jedné zákaznici bude barvit vlasy, stříhat, mýt, tak kolik jí to může zabrat času? 1 hodinu? Při 8hodinové pracovní době tedy 8 zákaznic po cca 800 Kč. To je 6400 Kč. Pracovní dny - 20, takže celkem 128 000 Kč. Vím, že něco je nájem, materiál, voda, sociální, zdravotní. Přijde mi to opravdu dost vysoký příjem. Proč jich je pár, které pracují často až do večera (hodně často i na černo) a nejsou na tom tak dobře jako některé, které pracují míň hodin? A nebo jsou na tom dobře finančně, ale jsou finančně náročnější?

• Citovat
  • Nahlásit
286
26.4.20 16:08

Asi nechodis ke kadernici, ptz uvazovat 1 hodinu pro komplet hlavu? ja tam s melirama na polodlouhych vlasech jsem tak 3 hodky, nez se ty prameny zabali do alibalu, pak to musi nejaky cas pusobit, vymyt, ostrihat, vyfoukat, to rozhodne neni na hodinu.. Ono zalezi taky na hustote vlasu, kdo ma na hlave par chlupu, ma to nabarvene hned…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 16:12

@Safija No chodím ke kadeřnici. Jasně že tam jsem delší dobu než hodinu. Ale přímo mně se věnuje tak hodinu. Když sedím s barvou, tak si nabarví, vyfouká, další zákaznici. Asi máš hodně vlasů a kadeřnici, která se hodně snaží. Kolik za to platíš?

• Citovat
  • Nahlásit
26.4.20 16:17

Hodinu mytí, barva, střih a vyfoukání??? Jen barva a nanaseni barvy je hodina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 16:23

@pajinkapajinka Fakt? Tak mám asi nějakou rychlou kadeřnici. :nevim: Tak i kdyby to byla hodina a půl - déle snad ne?

• Citovat
  • Nahlásit
991
26.4.20 16:25

@pajinkapajinka : u me vetsinou do 1,5 hodiny take hotovo a to mam vlasy docela dlouhe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 16:32

@PupuP no ja kadeřnice jsem. Nez se domluvis co zákaznice chce, než ji na trestné barvu, půl hodiny působení. Pokud natírat jen od rošty nechávám ještě cca 10 minut barvu zasamponovanou v délkách a koncích. Než umyjes, ostříhas, vykfoukas. No určitě hodinu a půl až tři čtvrtě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 16:46

@pajinkapajinka Takže v tom případě máte teda 4 zákaznice za den? Kolik máte za barvu? Můžu se zeptat ještě na to, kolik vás stojí materiál - barva na jednu zákaznici? Jak velký rozdíl je mezi barvou od vás (kterou si my nemůžeme v drogeriích koupit) a barvou z drogerie? Teď se to řeší, že si máme radši počkat. Opravdu je to tak velký rozdíl v kvalitě?

• Citovat
  • Nahlásit
14151
26.4.20 16:46
@Anonymní píše:
Znám pár kadeřnic. Všechny jsou OSVČ. Některá je v kadeřnictví (docela velkém) sama. Některá si pronajímá prostor, který vybavila a jedno křeslo pronajímá další kadeřnici. Jedná se o malé město. A většina se z nich má hodně dobře. Jen je rozdíl, že některá pracuje hodně hodin a některá max. 5 hodin. Jsou to teda kadeřnice, které už mají svoji klientelu. Začínat je hodně těžké, to chápu. No a co mě vlastně zajímá. Ten rozdíl v tom, že jedna pracuje roky jen pár hodin denně a jedna maká od rána do večera. Pokud jedné zákaznici bude barvit vlasy, stříhat, mýt, tak kolik jí to může zabrat času? 1 hodinu? Při 8hodinové pracovní době tedy 8 zákaznic po cca 800 Kč. To je 6400 Kč. Pracovní dny - 20, takže celkem 128 000 Kč. Vím, že něco je nájem, materiál, voda, sociální, zdravotní. Přijde mi to opravdu dost vysoký příjem. Proč jich je pár, které pracují často až do večera (hodně často i na černo) a nejsou na tom tak dobře jako některé, které pracují míň hodin? A nebo jsou na tom dobře finančně, ale jsou finančně náročnější?

Obvykle stravim u kadernice cca 2 hodiny. Platim +-500 za melir a barveni, obcas strihani, a upravu ucesu.
Prijmy urcite maji slusne, ovsem je to drina cely den na nohou a ruce je museji bolet taky dost. Odecti z toho vseho najem, za vodu a elektrinu zaplati taky hodne, pouzity material, coz nejsou jen barvy, sampony, masky, hory alobalu, ale taky rucniky, praci prasky, kvalitni nuzky, ktere museji nechat pravidelne brousit. Aby byly konkurence schopne, pak si museji platit i kurzy a seminare. A nakonec odvody a dane.
Kdo nebyl OSVC, nepochopi, kam vsude se ty penize vytraceji :? Mozna by nam kadernice napsaly, co vsechno jeste plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat