Práce v Amazonu a karpály

5244
2.11.20 11:20

Práce v Amazonu a karpály

Dobrý den. Jak jsem se tu svěřila už třetí měsíc pracuji v Amazonu. Pracuji často se skenerem. Nedávno proběhla zdravotní prohlídka u závodního lékaře. Ten mi potvrdil, že mám karpály ( zatím je to hraniční, takže v Amazonu mohu zůstat )…Je mi teprve 48let a v minulosti jsem často pracovala s vibračními nástroji. ( motorová pila, motorový křovinořez, pěch, bateriová vrtačka, pneumatické kladivo a jiné )..Je to takové brnění v zápěstí a často mi vypadne položka na zem. Jak zamezit dalšímu nárůstu projevů tohoto onemocnění a jak to zmírnit, abych si toto místo udržela? Navíc mám artrozu v koleni a nemocné srdce, nemám se nadměrně zatěžovat a mám se výhybat výškám a práci, kde se moc chodí. A navíc nemám zvedat těžká břemena a klečet nebo stát na štaflích. :,( :,( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2510
2.11.20 11:26

Na lehky karpal bys mohla uzivat vitaminy B (treba Milgamma) a Aescin. Samozrejme ruce pokud mozno nepretrzovat aspon mimo praci (treba hodne psani na klavesnici, blba mys apod). Nekomu pomuze treba i dlaha na zapesti. Ale to ti mel doporucit/vysvetlit uz ten zavodak :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2510
2.11.20 11:30

Jo a sice ti to nepomuze zdravotne, ale dat si pozor, at ti to nemeri na zmrzlych rukach, to pak negativne ty vysledky ovlivni taky a bylo by blby prijit o praci kvuli tomu, ze ti kontrolni EMG delali v zime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
2.11.20 11:42

@Božislava karpály? Tak vynech emimino :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
2.11.20 12:14

Tak tomu říkám paradox. Takovou dobu si na emiminu zatěžovat karpály oslavou matičky Rusi a tatíčka Putina, a pak se strachovat, že ti ty karpály znemožní práci v americké společnosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
2.11.20 13:04

@Božislava na internetu si muzes najit i cviky na karpalni tunel. Jsou to ruzne protahovaci cviky… A take pozor na to, kolik casu travis u pocitace a jestli drzis dobre pocitacovou mys. Zapesti bys nemela mit nahoru, mela bys mit zapesti podlozene a sedet vys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
2.11.20 17:12

@zrcadlo Je poněkud marné ti cokoli vysvělovat. Tvoje myšlení je ještě zamrzlé v minulém století.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
2.11.20 17:24
@janca_ln píše:
@Božislava na internetu si muzes najit i cviky na karpalni tunel. Jsou to ruzne protahovaci cviky… A take pozor na to, kolik casu travis u pocitace a jestli drzis dobre pocitacovou mys. Zapesti bys nemela mit nahoru, mela bys mit zapesti podlozene a sedet vys.

Jj, kolegyně v práci při počínajících karpálech začala zápěstí v průběhu dne pravidelně protahovat a podle toho, co říkala, jí to docela pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36346
3.11.20 05:54

Při cvičení karpálů hlavně nedělat často doporučované hyperflexe a extenze zápěstí (prostě ohýbání dlaně nahoru a dolů), tím se to jen zhoršuje. Karpály lepší cvičit s fyzioterapeutem.
Brát vit B silnější (Milgamma, Aneurox, Revitanerv strong), občas vybrat kůru Aescin 2-2-2 - jen jedno balení/3m cca. Nosit na noc (ev na práci) ortézy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 21:08

Nevíš jaký jsi mela hodnoty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie