Práce v optice

3
25.2.16 17:11

Práce v optice

Ahoj, zajímám se o práci oční optičky a nikde nemohu najít, jaké je k tomu třeba vzdělání, jestli je zapotřebí mít přímo vystudovaný tento obor na SŠ, VOŠ či VŠ nebo stačí si udělat pro tuto práci jen rekvalifikaci. Mám už několik let po střední, chodila jsem na zdrávku, tak kdyby stačila rekvalifikace, tak by to bylo ideální…Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

328
25.2.16 18:07

@esem zdravím milá neznámá já jsem se také o tuto práci zajímala ale vím že existuje obor optometrie v Brně je třeba mít vzdělání vš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
25.2.16 18:12

Optometr je Bakalářský obor. nebo jako VOŠ - diplomovaný oční technik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
25.2.16 18:24

Ano, o oboru optometrie na VŠ vím, optometristé se specializují na vyšetření zraku a aplikaci kontaktních čoček, spíše se však zajímám o práci oční optičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.2.16 19:02

Ahoj já po zdravce studovala VOŠ oční technik a pak pracovala v optice. V práci se mnou pracovali i kolegové, co si udělali jen kurz pro pracovníky v oční optice. Šlo to vystudovat v Brně. Zkus dohledat na www.nconzo.cz jestli to pořád pořádají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10638
25.2.16 19:54

Spolužák si po jazykovce udělal VŠ, obor optometrista. A otevřel si nedávno vlastní optiku. Ale před tím normálně pracoval v optice a vzdělání neměl pokud vím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 00:31

Jo optometrie existuje nejen v Brmě, ale i v Olomouci a v Kladně, ale to bys byla kontaktolog, takové vzdělání pro práci v optice nepotřebuješ. Je určitě lepší, když máš vystudovanou optiku aspoň na střední nebo VOŠce-ty jsou v Brně a v Praze. Ale vím, že neoptiky berou třeba do Grandu nebo Fokusu, ale podle toho se pak taky odvíjí plat a ten je bez vzdělání nic moc. Že by byla možná rekvalifikace, o tom nevím..:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
26.2.16 09:03

Ahoj :mavam:,
to záleží. Já mám třeba obor brýlová optika na SŠ - jen s výučním listem a pro práci v brýlové optice (=pomoct klientovi vybrat vhodné obruby, doporučit mu brýl. čočky a zabrousit je do obrub) to stačí. Spousta mých spolužaček pouze s výučním listem v optikách pracuje a musím říct, že tam pracují i holky, co jsou vyučené prodavačky.
Pokud bys ale chtěla vyšetřovat zrak, nebo mít hlubší znalosti, je třeba VOŠ nebo VŠ ;-)
Já se téhle práci na HPP nikdy nevěnovala, finančně se mi to, bohužel, neoplatí, takže jsem se pak vrhla na studium jiného oboru ;-)
Ale přeji hodně štěstí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.9.16 20:38

Dentalní hygiena nebo optik

Ahoj snažím se rozhodnout kam na vysokou a nějak pořád nemám jasno co by mě vlastně bavilo. Ráda bych znala vaše názory a zkušenosti. Co je podle vás lepší? Obor dentální hygienistky nebo oční optik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama