Pračka AEG - kratky program

2753
15.2.10 21:00

pracka AEG - kratky program

ahoj. potrebujeme koupit novou pracku a vychazi mi nejlip AEG lavamat (koupila bych konktretne tuto ). jenze nikde nejsem schopna se dobrat toho, jak kratky je vlastne ten rychly program. potrebovala bych nejaky takovy pulhodinovy max treba. Jak je to u AEG s temi kratkymi programy? maji neco takovyho nebo si to zkracuji na zaklade hmotnosti pradla nebo tak? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29628
15.2.10 21:22

Ahoj,
mam Lavamatku plneni horem, ale program asi bude stejny.
U toho zkracenyho cyklu zalezi, jaky das program. Klasika bavlna 40 trva dve hodiny, zkraceny asi 70 min.
Nejkratsi je syntetika a setrny prani, zkraceny trva asi tu pulhodinu.
Ja teda pouzivam nejcasteji bavlna 40stup.+fleky= 83 min.zkraceny program

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
15.2.10 21:35

mám také AEG ale jiný typ.
Zkrácený program je pro méně špinavé prádlo. Docela mě překvapuje tvůj požadavek na 1/2hod praní 8-o
Ono pokud se to má pěkně vyprat, vymáchat tak prostě déle čekáš. To já si ještě přidávám máchání navíc :lol:
mám např.
Bavlna 40st. 125min., zkrácený 69min
syntetika 40st. 90min, zkrácený 64min
a pak na 30min 54minut (nic kratšího nemám)

hmotnost prádla nelze nastavit (samo si to hlídá) je tam prostě čudlík na zkrácený program a ten po zmáčknutí tu dobu zmenší (nelze to měnit, samopřednastaveno)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
15.2.10 21:42

Ja to mene zaspineny pradlo obchazim zmacknutim cudliku pro fleky. Pere mi to uplne stejne dobre, jako nezkraceny program+fleky. V podstate davam tu normalni dobu jen v pripade, ze potrebuju delsi dobu na svoji aklimatizaci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
15.2.10 21:46

no mne jde o to, ze kdyz potrebuju preprat jen deckam 4 procurany teplacky napr. nebo proste par kousku pradla, tak abych nehonila pracku hodku a pul…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
15.2.10 21:51

jj, na to pouzivam ten nejkratsi 30 minut. zkraceny setrny prani :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
15.2.10 21:59

Kupovala jsem pračku před měsícem. tuhle jsem měla také ve výběru, ale nakonec jsem si trochu přidala a koupila tuto , tenkrát byla ještě za výhodnější cenu. Navíc mi ji i nainstalovali, odvezli starou rozbitou a obalový materál. Platila jsem u nás doma v garáži kartou :D

Zkrácené programy má dva, na 40°C na 30 minut a na 60°C na něco přes hodinu - oba využívám. ten nejkratší právě na počůrané věci. Jinak peru téměř výhradně na program 40-60 - pere na 40 s účinností jakoby na 60. A jsem tedy maximálně spokojená, vřele doporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
15.2.10 22:02

Lesi a nevis, jak to funguje, ten program 40-60? Ja to jeste nezkusila, peru jen na 40, tak jsem mela obavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4194
15.2.10 22:07

Mám AEG obdobný typ (ten můj už se asi nedělá) a ta má program jen na osvěžení, který trvá 30min (je to možná to samé, co uvádí u tvého výběru). Vhodný na propocené, nové (zbavení pachu po novosti). Dávám tam i počůrané :palec:. Ale je to jen na 30st.

Co se týče toho krácení, tak některé programy lze nastavit na „normální“, „krátce“ a „extra krátce“. Je to o volbě uživatele, jak moc si zhodnotí, že je pračka plná nebo jak moc je prádlo špinavé. A spoustě těch programů jde upravit to základní nastavení (teplota, počet otáček, máchání navíc, fleky…) Jako je to hodně variabilní a pračka má i 3 paměti, kam lze to vlastní přednastavení uložit.
Myslím, že u programu „jemné“ lze při „extra krátce“ prát i na 40st. To používám na málo naplněnou pračku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
15.2.10 22:18

Pere na čtyřicet, ale delší dobu. Peru na něj i silonky a v pohodě. Máš stejnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12009
15.2.10 22:22

ahoj, ja ji mam a ten program je na tricet a je dvacet minut, peru jen na nej a super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
15.2.10 22:37

Takze je to zhruba stejny, jako kdyz dam fleky na 40? Zajimal by mne rozdil, v cem to vezi. Zkusim to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
16.2.10 10:34

ahoj
zkraceni casu mam,jde pouze u nekterych programu,u bavlny dokonce 2×,pak je tsam ten cas cca 40min.,
pak ma pracka svuj vlastni rychly program ktery je na 30C a trrva jen 20minut.
Mam AEG 74850A

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
16.2.10 16:34

Ahoj máme AEG lavamat 72850 a ten program 20min a 3kg používám na oblíbené počurané Víťovy věci - bez kterých se dlouhodoběji eobejdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
17.2.10 12:52

Ahoj, mám Lavalogic 1400. Krátký program trvá 20 minut, používám ho na osvěžení nebo když peru jen pár kousků. Pro dceru používám program na jemné prádlo, který trvá jen 1 hodinu, ale prádlo je vyprané dobře a je hezky načechrané. 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama