Přála bych si pejska

26.8.21 21:08

Přála bych si pejska

Dobrý den,
mám otázku, brzy mi bude 17 let a přála bych si pejska. Rodiče jsou silně proti. Nechtějí o tom vůbec slyšet.
Já si ale myslím, že by mi to mohlo pomoci na psychiku. Vím, co to obnáší (tetě jsem hlídala psy několikrát, i po dobu jednoho měsíce). Přemýšlela jsem nad tím už mnohokrát a moje citlivá duše by to potřebovala.
Nevíte, jak Rodiče přemluvit?
Děkuji

*máme dům s velkou zahradou
*finančně jsme na tom dobře, jen rodiče nechtějí dávat peníze na zvířata

Příspěvek upraven 26.08.21 v 21:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32557
26.8.21 21:11
@Kája0987654321 píše:
Dobrý den,
mám otázku, brzy mi bude 17 let a přála bych si pejska. Rodiče jsou silně proti. Nechtějí o tom vůbec slyšet.
Já si ale myslím, že by mi to mohlo pomoci na psychiku. Vím, co to obnáší (tetě jsem hlídala psy několikrát, i po dobu jednoho měsíce). Přemýšlela jsem nad tím už mnohokrát a moje citlivá duše by to potřebovala.
Děkuji

Počkej si, až se osamostatníš, pak si kup psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
26.8.21 21:12

Rozumně a v klidu si o tom s nimi promluvit. Říct v čem je to pro tebe důležité, co ti to přinese i co tomu prineses ty(venčení, krmení, péče, čistota apod.) Promluvit a zajímat se i o jejich argumenty proč to nechtějí. Snad se Vám podaří nějak to vykomunikovat. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
26.8.21 21:12

Až budeš dospělá a budeš mít svou domácnost, pořizuj si psa. Máš na něj dostatek času a peněz? Prostor? Se psem by měli souhlasit všichni členové domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32557
26.8.21 21:13
@LucEm píše:
Rozumně a v klidu si o tom s nimi promluvit. Říct v čem je to pro tebe důležité, co ti to přinese i co tomu prineses ty(venčení, krmení, péče, čistota apod.) Promluvit a zajímat se i o jejich argumenty proč to nechtějí. Snad se Vám podaří nějak to vykomunikovat. Držím palce :hug:

předpokládám, že studuje. Ráno odejde, pozdě odpoledne se vrátí. Takže milý pejsek zůstane na krku rodičům, kteří psa nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
26.8.21 21:23

A ví tvá citlivá duše, že je to závazek na 15 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25376
26.8.21 21:26

@Kája0987654321 nevíš co to obnáší. Něco jiného je hlídat a něco jiného vlastnit. Naši kluci chtějí taky psa. Nejde to. Byl by tu chudák pořád sám. Vracíme se v týdnu dlouho. Neměl by ho kdo hlídat, pokud bychom chtěli na dovolenou. Máme 2 kočky, ale o ty je péče přeci jen v lecčem jednodušší.
Počkej, až budeš žít sama a pořiď si ho, ale pořádně topromysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.8.21 21:27

Ono je to v tomhle věku ošemetný, a rodiče se můžou bát že veškerá péče bude na nich. Taky záleží zda máte byt (kde je to složitější kvůli venčení) anebo barák se zahradou, a pes má výběh. Každopádně jsi skoro dospělá, a za chvíli se můžeš osamostatnit a pořídit si co jen ty chceš :) Musíš ale myslet na to, že je to péče na několik hodin denně, psi potřebují hodně společnosti, lásky a času. Takhle bys neměla čas na svůj život (kamarádi, chodit ven, apod pokud by ses o něj starala jen ty)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
26.8.21 21:29

A co máš s psychikou?

Jak si péči o psa představuješ? Kdo ho bude venčit? Kde vezmeš peníze na žrádlo a veterináře? Kde vezmeš peníze na pelech, jeho hračky, mlsky…???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24409
26.8.21 21:32

No záleží proč ho rodiče nechtějí. My třeba máme pronajatý byt a i když by syn psa moc chtěl, tak já nic dělat nemůžu, máme s majitelkou domluveno, že sem žádné zvíře nesmí. Taky třeba počítají, že půjdeš na výšku a co pak se psem? Někam na kolej nebo do spolubydleni ho nevezmes. Peníze na jeho provoz vezmeš kde? Pes není levná sranda. Čas na něj při škole vezmeš kde? Několikrát denně ho venčit, odpoledne delší procházka za každého počasí, když pojedeš na dovolenou, dáš ho kam? Cvičit ho budeš při škole kdy, aby ti zbyl čas i na učení? Není to jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6935
26.8.21 21:33
@Trojlístek píše:
A co máš s psychikou?Jak si péči o psa představuješ? Kdo ho bude venčit? Kde vezmeš peníze na žrádlo a veterináře? Kde vezmeš peníze na pelech, jeho hračky, mlsky…???

Božínku, to zní jako by chtěla chovat koně. Pelíšek máme od vietnamců za dvě stovky a granule střední třídu kupujeme po netu velký pytel, hračky stojí pár kaček a mlsky taky. U nás chtěl psa syn a taky ho nenutím, aby kolem něj sháněl peníze on, když nevydělává :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6935
26.8.21 21:35
@Kája0987654321 píše:
Dobrý den,
Děkuji

Jaké důvody rodiče uvádějí? Je spousta lidí, co by v bytě psa nechtěli, např. moje matka, takže důvody mohou být různé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24409
26.8.21 21:35

@Kfětoslava tak někdo ty peníze navic nemá, stačí aby mel pes nějakou dietu a střední třída granulí mu stačit nebude. K tomu veterina, očkování, jak tomu zvířeti něco je, lítají tisíce. Pořízení taky nebývá zadarmo, dneska i kříženec stojí pomalu pár tisíc, natož něco čistokrevného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.21 21:38

@Kfětoslava peníze a čas. Letos jsem byla skoro cele dva měsíce na brigádě, takže neco mám…a s rodiči na dovolenou uz moc jezdit nechci, takze bych s pejskem byla doma já.
A ano, vím, co to obnáší. A ano, vím, že je to min na 15 let.:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
26.8.21 21:38
@Kfětoslava píše:
Božínku, to zní jako by chtěla chovat koně. Pelíšek máme od vietnamců za dvě stovky a granule střední třídu kupujeme po netu velký pytel, hračky stojí pár kaček a mlsky taky. U nás chtěl psa syn a taky ho nenutím, aby kolem něj sháněl peníze on, když nevydělává :roll:

Ale zásadní věc je ta, že ty jsi se psem souhlasila. Její rodiče jsou zásadně proti. Buď na psa prostě prachy nemají, nesnáší psy v bytě, vědí, že zakladatelka by se o něj nestarala nebo další důvody. Ona chce pejska, ale cálovat kolem to budou rodiče. Měli by tedy mít možnost říct NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat