Přátelé mě neberou vážně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZlatickoM
Nováček 2 příspěvky 05.04.18 14:34
Přátelé mě neberou vážně

Ahoj, potřebuji pomoc. Jsem holka, menšího zrůstu. Je mi 13. Nikdo mě nebere vážně. Prý jsem ukecaná a měla bych držet hubu. Prej jsem otravná, jenže já se nikomu nevnucuju, neopakuju stokrát jednu větu a nic takového. Říkají, že jsem blbá, i když mám pravdu. Když něco řeknu, ignorují mě a když to zopakuji nahlas, řeknou ať držím hubu. Když po nich něco potřebuju, neposlechnou mě, ale po mě když něco chtěj, tak abych se přetrhla. Vyčleňují mě z konverzací a když oni třeba něco vypráví, tak abych byla sticha, ale když já něco vyprávím, tak mi skáčou do řeči a říkaj že je to nezajímá. :,( Neberte to zle, jsou to přátelé a mám je ráda, ale štve mě to. Když se bavím s jedním z nich a ostatní tam nejsou tak je to v pohodě, ale jakmile jich je víc, zdá se mi, jakoby se proti mě spolčili. Když něco navrhnu, tak řeknou, že je to blbost, ale když to navrhne někdo jiný tak je to v pohodě, ale jakmile řeknu, že jsem to samé řekla já tak řeknou ať jsem zticha. Vim, že jsem ukacaná a mluvim hodně, ale to neznamená, že mě budou vičleňovat, nebo ano? Chci se bavit třeba se dvěma z nich a s ostatníma né, ale ti dva se s nimi bavit chtějí. Dělají si ze mě srandu, odejdou ode mě a nechají mě samotnou. Chci za nimi jít, ale nechci dát na jevo, že si bez nich neporadím. Když něco nakreslím, řeknou,,Co to je?" a maj z toho strašnou srandu, i když kreslím 2× líp jak oni všichni dohromady. Maj potřebu si ze mě utahovat, protože se nedokážu před pěti lidmi brânit. Nevim jak jinak se bránit, než jim jednu vrazit, jenže bych z toho měla problém. Také mi nevěří, když se s jedním z nichp pohaádám, vždy jsou na straně toho druhého. Prosím poraďte. :,( :nevim:

Reakce:

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 05.04.18 14:43

@ZlatickoM Rada je jen jedna…to nejsou přátelé, to jsou známí. Navíc snámí, kteří tě neberou jako sobě rovnou a jsi jim dobrá jen, když něco potřebují. Najdi si jiné kamarády.

arinecka
Závislačka 4856 příspěvků 05.04.18 14:44

@ZlatickoM Tohle nejsou přátelé, ty se takhle nechovají :nevim: Vykašli se na ně a najdi si kamarády kteří tě budou vážně brát. Jiná rada asi není.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 05.04.18 14:45

Takové lidi bych nenazývala přáteli. Nevyhledávala bych jejich společnost, naopak. :nevim:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 05.04.18 14:46

Rada jedina, najdi si nove pratele protoze ti stavajici rozhodne pratele nejsou.

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 05.04.18 14:58

@ZlatickoM Nenech si okolím znechutit, co tě baví, v čem jsi dobrá, nejspíš často promlouvá jenzávist.
Asi to neuslyšíš ráda, ale jsi prostě ve složitém věku, kdy ty sama procházíš změnami, které mají vliv na tvé vnímání světa, tví vrstevníci jsou na tom obdobně.
Zkus se více bavit s těmi, kteří tě podpoří, pomůžou, pochválí. Každý člověk je v něčem šikovný, dobrý a to je třeba rozvíjet.

KalamityJohn
Kelišová 6308 příspěvků 05.04.18 15:16
:mrgreen:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33345 příspěvků 10 inzerátů 05.04.18 15:17

Naprosto souhlasím s @Premek_Orac :palec:. Zakladatelko, pracuj hlavně na svém sebevědomí. V životě ti ještě milionkrát řekne někdo něco nepěkného, bude tě shazovat a vysmívat se ti. Budeš se muset naučit nad to povznést. Tví přátelé ani nepřátelé tvůj život nežijí, máš ho ve svých rukách jen ty. Tak pracuj na sobě, dělej to, co máš ty ráda, co tě baví a v čem jsi dobrá a obklopuj se lidmi, kteří tě podporují a chovají se k tobě s úctou. Na ty ostatní s úsměvem hoď bobek. :kytka:

Hanka1
Extra třída :D 13568 příspěvků 05.04.18 15:19

Takhle se pratele nechovaji a jinak souhlas s Premkem Oracem…

Amys
Generální žvanilka 20781 příspěvků 05.04.18 18:31

@ZlatickoM Tohle je normální šikana, ne kamarádství. Vykašli se na ně. Jsi pro ně jen někdo, z koho mají legraci a mohou ho ponižovat. Na každého někde čekají dobří přátelé, tedy ti, co se před nimi nebudeš muset bát něco říct nebo udělat, budete k sobě chovat uctu a respekt. A víš jak, jeden dobrý kamarád je lepší než houf známých.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >