Práva matky versus otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jijajija
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 15:34
Práva matky versus otce

Nedá mi to, ale poslední dobou tady hodně čtu o právech otců. Jak jsou maminky strašné a nedávají jim děti. Ale co takový příklad jaký nastal v naší rodině. Já se vždy snažila dceru dávat jak si on přál. Soudně ji stanovenou nemá, alimenty platí jak se mu chce, ale platí. Já byla ta která ho pořád urgovala ať si na dceru čas udělá a vezme si ji. Po čase mě to přestalo bavit, ano mělo to i důvod ten, že jsme se znovu vdala a dcera se sama o vlastního otce nějak zvlášť nezajímala. Po čase sama začala říkat tati mému muži, a o vlastním otci mluví jménem, několikrát jsem to rozebírali a evidentně v tom má jasno. Tak se ho pořád už zastávat nehodlám. Dceři je 12- let a teď mi řekněte kde mám já jistotu, že když mě se něco stane, holka zůstane ve své rodině, kterou považuje jedinou za vlastní a nebude muset k otci :?: Právě kvůli právu otce na dítě???

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 17.07.14 15:38

Pokud by se s tebou něco stalo, tak to neznamená, že dcera půjde automaticky k otci. Záleží na tom, kdo by projevil zájem ji vychovávat a vzhledem k jejímu věku by záleželo i na jejím přání, podle nového občanského zákoníku by se jí ptal přímo soudce, který by rozhodoval o tom, komu bude svěřená. Takže se nestresuj „co by kdyby“ :)

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9153 příspěvků 17.07.14 15:41

Jistotu nemáš… prostě nějak jsou karty rodičovsky rozdaný a všichni to musí takto akceptovat, jedinou jistotou by bylo osvojení ze strany nového přítele s čímž by musel otec souhlasit, ale proč…nikdy nevíš jak se vazby dcery s otcem vyvinou v budoucnu, můžou k sobě najít cestu a nic silnějšího než krev krve není, ačkoliv to teď vypadá jinak

Tajtril
Stálice 88 příspěvků 17.07.14 15:41

Mám úplně stejný „problém“.Také se děsím toho, že kdyby se se mnou někdy něco stalo, tak že holka skončí u bio otce.Ten jí viděl pouze 2× v životě, chvíli po narození a pak se nezajímal. Ale patí pravidelně. Malá má za tátu mého manžela, který se o ní od mala stará a je to pro ní táta. Proto si nedokážu představit, že by jednou mohla skončit u bio otce :roll: Tak čekám, že někdo něco poradí :)

jijajija
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 15:41

Tak já fakt spoléhám na to, že by se jí opravdu někdo ptal. Ale poslední dobou mi tady na e-miminu běží pořád nějaké silácké řeči o právech otců, ale oni zase takový zájem si myslím nemají. Je to jen hrstka chlapů, který opravdu mají na to se starat a brát si pravidelně děti…

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33990 příspěvků 17.07.14 15:43

12 let už je dost na to, aby soud přihlédl i k jejímu názoru.

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 17.07.14 15:45

Vzato do důsledků - ano, otec a matka mají zcela stejná práva a nic na tom nemění ani rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče jednoho z rodičů, tím není rodičovská zodpovědnost druhého rodiče nijak omezena. Jiná věc ale je, komu bude dítě svěřeno do péče v případě, že se s pečujícím rodičem něco stane, zvlášť za situace, kdy se o něj druhý rodič dlouhodobě nezajímá.
Nezapomínat na to, že druhého rodiče jsme si sami vybrali a rozhodli jsme se s ním mít dítě se všemi důsledky, které to sebou nese…

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9153 příspěvků 17.07.14 15:47

Analogie zde https://www.emimino.cz/…ehody-matky/

ale nevím jakej vliv na to má NOZ, matně tuším, že tyhle věci byly jen překlopeny bez dalšího

jijajija
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 15:49

@jsem.to.ja Já na to nezapomínám, ale právě v tomto případě mi jde o zájem dítěte a myslím si, že vytrhnout ji z prostředí, kde vyrůstá najednou do cizího není v zájmu dítěte? Proč se třeba i toto nedá ošetřit, kdy opravdu otec se nezajímá, dcera byl miminko, když jsme šli od sebe ( 8 měsíců)…

Maria_37
Závislačka 4065 příspěvků 17.07.14 15:51
@jijajija píše:
Nedá mi to, ale poslední dobou tady hodně čtu o právech otců. Jak jsou maminky strašné a nedávají jim děti. Ale co takový příklad jaký nastal v naší rodině. Já se vždy snažila dceru dávat jak si on přál. Soudně ji stanovenou nemá, alimenty platí jak se mu chce, ale platí. Já byla ta která ho pořád urgovala ať si na dceru čas udělá a vezme si ji. Po čase mě to přestalo bavit, ano mělo to i důvod ten, že jsme se znovu vdala a dcera se sama o vlastního otce nějak zvlášť nezajímala. Po čase sama začala říkat tati mému muži, a o vlastním otci mluví jménem, několikrát jsem to rozebírali a evidentně v tom má jasno. Tak se ho pořád už zastávat nehodlám. Dceři je 12- let a teď mi řekněte kde mám já jistotu, že když mě se něco stane, holka zůstane ve své rodině, kterou považuje jedinou za vlastní a nebude muset k otci :?: Právě kvůli právu otce na dítě???

kbyby k tomu došlo, proběhne tzv. „předběžné opatření“ a v rámci toho, pokud to jde zůstane dítě ideálně v původním prostředí, je-li to možné, potom se řeší, jak to bude. Dětí nad 12 let se ptají na názor a akceptují ho dost často.

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 17.07.14 15:59
@jijajija píše:
@jsem.to.ja Já na to nezapomínám, ale právě v tomto případě mi jde o zájem dítěte a myslím si, že vytrhnout ji z prostředí, kde vyrůstá najednou do cizího není v zájmu dítěte? Proč se třeba i toto nedá ošetřit, kdy opravdu otec se nezajímá, dcera byl miminko, když jsme šli od sebe ( 8 měsíců)…

Dá se to řešit - můžeš si k soudu podat návrh na zbavení rodičovské zodpovědnosti otce, přičemž vyživovací povinnost by mu jako jediná zůstala, ostatních rodičovských práv a povinností by pozbyl, popř. může tvůj nový partner požádat o nezrušitelné osvojení dcery, tím by nabyl práv a povinností jako biologický otec a byl by zapsán i do jejího rodného listu.
Obojí u soudu neprochází vždycky hladce, je to hodně individuální, ale jen abys věděla, že možnosti tady jsou.

jijajija
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 16:09

Když bych podala návrh na zbavení rodičovské zodpovědnosti, a on se v tu chvíli začal jako strašně zajímat o dceru a začal za ní chodit ( já bych v tom nebránila ) tak jak to bude asi tak probíhat?

Maria_37
Závislačka 4065 příspěvků 17.07.14 16:12
@jijajija píše:
Když bych podala návrh na zbavení rodičovské zodpovědnosti, a on se v tu chvíli začal jako strašně zajímat o dceru a začal za ní chodit ( já bych v tom nebránila ) tak jak to bude asi tak probíhat?

výše uvedená možnost je opravdu extrém. Pokud na dceru platí a má o ni zájem a nechce být on zbaven rodičovské odpovědnosti, tak nic nenaděláš… zákon prostě chrání práva OBOU rodičů a ZEJMÉNA PRÁVO DĚTÍ NA OBA RODIČE!!!

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 17.07.14 16:15
@jijajija píše:

Neznám tvoji situaci, informace ode mne jsou všeobecné. Zbavení rodičovské zodpovědnosti je významný zásah do práv otce i dítěte a soudy se do toho nehrnou (taky záleží na každém soudu a soudci). Pokud by otec v době soudu o dceru zájem projevoval, tak soud jej rodičovské zodpovědnosti nezbaví. Pokud ti ale jde jen o to, co bude s dcerou, kdyby se ti něco stalo, tak na to jsem reagovala výše - tzn. to že dítě má biologického otce neznamená, že mu bude automaticky svěřené do péče v případě, že se s matkou něco stane.

Maria_37
Závislačka 4065 příspěvků 17.07.14 16:18
@jsem.to.ja píše:
Neznám tvoji situaci, informace ode mne jsou všeobecné. Zbavení rodičovské zodpovědnosti je významný zásah do práv otce i dítěte a soudy se do toho nehrnou (taky záleží na každém soudu a soudci). Pokud by otec v době soudu o dceru zájem projevoval, tak soud jej rodičovské zodpovědnosti nezbaví. Pokud ti ale jde jen o to, co bude s dcerou, kdyby se ti něco stalo, tak na to jsem reagovala výše - tzn. to že dítě má biologického otce neznamená, že mu bude automaticky svěřené do péče v případě, že se s matkou něco stane.

máš pravdu, kdyby nastaly pochybnosti, co s dítětem, tak mu stát přidělí tzv. opatrovníka tj. úředníka sociálního odboru, a ten má za úkol především chránit zájem dítěte s ohledem na práva otce. Ale hlavní zájem dítěte a tady je trend nevytrhávat děti z jejich prostředí, navíc pokud má 12 let, může se vyjádřit a je to zohledněno…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama