přechod na pevnou stravu

418
14.11.03 22:52

přechod na pevnou stravu

zkopírováno z došlé pošty:

Nechce jíst

Ahojky, mám děsný problém a potřebuji poradit. Máme 6 měsíců, do teď jsme kojili plně, ale protože v noci se budí po dvou hodinách a neusne, dokud nedostane napít, snažíme se přikrmovat. Mrkev s brambůrkem už docela polkne, ale přesto se nezasytí a musím přikojit,ale největší problém je večerní kašička, je zvyklý usínat při kojení a kaši z lahve nechce pít, plyve dudel a brečí ,dokud nepolevím a nenakojím. A v noci nic nepomáhá, čaj nechce ,protože mu ho dávám z flašky a pak jen řve dokud ho zase nenakojím. Docela mám strach, že budeme stále kojit a nezvládneme přejít na umělou stravu. Poraďte, co se dá dělat. Dík, Dana.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.11.03 19:21

přechod na pevnou stravu

Ahoj,

já myslím, že přechod na pevnou stravu určitě zvládnete. Jenom to třeba nebude tak rychle, jak by sis přála. Á propos - kolik kojených dospělých jedinců jsi v životě potkala?

Zkus dávat kaši hustší a lžičkou. Nám se osvědčila měkká silikonová lžička určená pro úplný mrňata. Nemusíš mít strach, že s ní drobkovi natrhneš pusu.

Dobrá kaše je rýžová od Hami a je moc dobrá dochucená buď ovocnou šťávou nebo rozvařeným rozmixovaným jablkem. Připravit ji můžeš i z odsátého mateřského mléka (třeba z ní pak prcek bude „cítit“ mamku a líp mu pojede).

Evča

  • Nahlásit
  • Citovat
454
15.11.03 20:35

přechod na pevnou stravu

Ahojky Dančo,

přidávám se k Evče.Chce to trochu trpělivosti a spíš pomalu.Příkrmy se spíše týkají denních jídel a začátky jsou opravdu jen po lžičkách (1.den 1lžička, 2.den 2lžičky…)Až si zvykne , nadlábne se tolik, že mléko už nebude vyžadovat.Myslím ale , že je zatím dost malý a mléko je opravdu zatím jeho hlavní složkou potravy.

No a nechci tě strašit, ale nočního kojení a spaní na celou noc se asi bohužel dost dlouho nedočkáš. Kojené děti se v noci častěji budí, nevím proč…můžem se jich zeptat :-D . My v noci nekojíme až teď na 13m.

Mám zkušenost(i od ostatních mamin), že kaší na noc(byť by ji byl celej kastrol) v takhle malém věku stejně nic nezmůžeš.JAk kdyby měli někde „černou díru“ a stejně se ti bude budit a bude chtít cucnout.

Ještě chvilku vydrž a postupně zaváděj pevnou stravu, až uvidíš že se nají tolik, že pak už nepláče, je to dost a nemusíš dokojovat.Do té doby …bohužel.

TAk hodně zdaru papa Klára a Kubík (13m)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama