Předběžné opatření - péče o dítě po rozchodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 15:32
Předběžné opatření

Dobrý den, mám dotaz ohledně Předběžného opatření. S přítelem máme 2,5 roku staré dítě, neklape nám to a já se chci s dítětem odstěhovat 180 km daleko, za rodiči. Přítel s tím nesouhlasí a pokud se odstehuji, bude mi dělat peklo (řekl mi to). Slyšela jsem, že si mám zařídit bydlení a odstěhovat se i s dítětem a ihned zajít na socialku a s právníkem sepsat předběžné opatření styku otce dítětem, určení dítěte do mé péče,… Prý to socialka musí do dvou dnů vyřešit. Je to tak? A potom už jen sdělit příteli, že jsem toto podnikla a že může kdykoli přijet a být tu s námi nebo si vzít dítě na dobu určenou soudem. Až to příteli řeknu, bude dělat peklo před dítětem a dítě tím bude utrapene. On se bude o dítě soudit aby ho dostal jen on. Po predbeznem opatření, může on přijet a odvézt si zase dítě zpět bez mého souhlasu?? jak mám zařídit to, aby si dítě násilím neodvezl, po tom co se ro dozví a neudělal mi doma scénu, nebyl agresivní? napadá mě mít doma svědka.. kámošku, příbuzné… poradíte mi prosím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69431 příspěvků 02.01.19 15:37

no tak to jsi slyšela špatně, v žádném případě nemůžeš odvézt dítě bez jeho souhlasu 180km daleko, a neposvětí ti to pravděpodobně žádný soud. Předběžné opatření je pro zvláštní účely, tohle ti smetou a předběžné opatření nevydají. Naopak, pokud dítě odvezeš a otec dítěte to podá na soud, už je zvláštní zájem vyžadující okamžitý zásah soudu a s velkou pravděpodobností dostane předběžko, že se má dítě okamžitě vrátit do místa bydliště. Nemůžeš si svévolně rozhodovat o dítěti sama a otci to jen oznámit, to jako fakt ne.

Sany80s
Kelišová 6724 příspěvků 02.01.19 15:43

Předběžné opatření se snad řeší na soudě.
A ne v tomto případě ti ho z tohoto důvodu nikdo nevydá.
Naopak, když se ty odstěhuješ a on podá k soudu návrh na předběžné opatření, pak je dost velká možnost, že ti soud nařídí vrátit dítě do místa původního bydliště.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 15:48

přesně tak, bez jeho souhlasu nemůžeš odstěhovat dítě 180 km daleko

Gabri.ela.ela
Stálice 87 příspěvků 02.01.19 15:49

Nemůžeš a je to pěkně hnusné. Představ si sebe na místě otce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 15:51

@terinka4444 tak to se holka pletes.toto jsem resila pred mesicem.zakla­datelko zazadej si o predbezne opatreni a musis na soud o svereni ditete do pece.pokud si na rodicaku ty s ditetem tak ti to odklepnou.nez urci soud vydat dite otci nemusis,ale meli by jste se domluvit v jakych terminech si bude moci dite vyzvednout nejlepe smskou at mas dukaz.budes potom pro soud vypadat,ze nebranis ve styku a mas zajem aby se dite s otcem vydalo.nejlepe si vem pravnika pokud mas finance.ten ti ve vsem poradi a sepise pripadne zadosti.preju hodne stesti

Uživatel je onlineLabužník mirabelka02
Stálice 65 příspěvků 02.01.19 15:55

Ale jdi ty brepto......místo trvalého bydliště dítětě řeší soud. Pokud dítko odvezeš, on podá žalobu na vrácení dítka do jeho původního bydliště a už se rozjede kolotoč soudů a obviňování. Představuješ si to moc jednoduše. Chudák chlap.

terinka4444
Hvězda diskuse 69431 příspěvků 02.01.19 15:57
@Anonymní píše:
@terinka4444 tak to se holka pletes.toto jsem resila pred mesicem.zakla­datelko zazadej si o predbezne opatreni a musis na soud o svereni ditete do pece.pokud si na rodicaku ty s ditetem tak ti to odklepnou.nez urci soud vydat dite otci nemusis,ale meli by jste se domluvit v jakych terminech si bude moci dite vyzvednout nejlepe smskou at mas dukaz.budes potom pro soud vypadat,ze nebranis ve styku a mas zajem aby se dite s otcem vydalo.nejlepe si vem pravnika pokud mas finance.ten ti ve vsem poradi a sepise pripadne zadosti.preju hodne stesti

jo, tak my to taky řešili, a to šlo jen o odstěhování v rámci Prahy, do 48 hodin měl otec v ruce předběžko a děti musely zpět do místa bydliště. Na místě bydliště se domlouvají oba rodiče, neexistuje jeden, je to v zákoně. A už vůbec neexistuje, že mu jako nemusí dávat dítě do soudu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49984 příspěvků 4 inzeráty 02.01.19 16:12

Legální to není, dost možná ti to projde. Ale nemá smysl dávat předběžně opatření, to ti smetou že stolu. Jestli chceš udělat svinarnu, tak sbal dítě a stehuj se.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49984 příspěvků 4 inzeráty 02.01.19 16:15
@terinka4444 píše:
jo, tak my to taky řešili, a to šlo jen o odstěhování v rámci Prahy, do 48 hodin měl otec v ruce předběžko a děti musely zpět do místa bydliště. Na místě bydliště se domlouvají oba rodiče, neexistuje jeden, je to v zákoně. A už vůbec neexistuje, že mu jako nemusí dávat dítě do soudu.

Hele, u nás predbezko o navrácení děti vydali, matka si s ním vytrela zadek, běžný soud proběhl za 9 m, kdy s ohledem na to, že děti si na nové bydliště zvyklý, soud stěhování v jejich zájmu povolil. Na matku udělali tytyty. Matka ukapla slzu, jak je jí to líto, ale neměla kam jinam jít. Vyřízeno, hotovo.

terinka4444
Hvězda diskuse 69431 příspěvků 02.01.19 16:18
@Lama Lama píše:
Hele, u nás predbezko o navrácení děti vydali, matka si s ním vytrela zadek, běžný soud proběhl za 9 m, kdy s ohledem na to, že děti si na nové bydliště zvyklý, soud stěhování v jejich zájmu povolil. Na matku udělali tytyty. Matka ukapla slzu, jak je jí to líto, ale neměla kam jinam jít. Vyřízeno, hotovo.

jak si s předběžkem vytřela zadek? 8o

Lama Lama
Hvězda diskuse 49984 příspěvků 4 inzeráty 02.01.19 16:22
@terinka4444 píše:
jak si s předběžkem vytřela zadek? 8o

Nic, prostě ho ignoroval. Zůstala tam, kde byla až do řádného soudu. Ten ji sice v úvodu sjel, ale pak potvrdil, že děti jsou v novém bydlišti zvyklí, chodí tamuz 4m do školy, matka se do původního bydliště odstěhovat zpět nemůže, protože k domu už nemá uzivaci pravo a nemá finance na to, aby si v původním bydlišti bydlení zajistila. Do nového bydliště následovala svého nového manžela a o děti se dosud starala dobře. Zájem děti je stabilita prostředí, nevracet, hotovo.

mamusa0914
Kecalka 216 příspěvků 02.01.19 16:27

Je fascinujici jak ty chudaci malyco do rozchodu znaly deti vetsinou jen kdyz jim zbyl cas po jejich zabave a kdyz to maminku prestane bavit a rekne dost … maji najednou o deti hrozny zajem a nemohou bez nich zit:) jen kvuli svemu egu a pomste :) a soud jim to jeste posvecuji… ty mrchy mamy , fuj.. asi by se mely zrusit vzdyt tatinci zvladnou vse jen musi nit padny duvod ( pomstu penize atd)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 16:40

zakladatelka-já jsem tu informaci o přestěhování se a navrhnu na opatření dostala od právníka, jen si to ověřuji tady na diskusi jak je to v praxi a jsem překvapená že to právník říkal - mohla bych s jeho postupem narazit na problém… Jak se mohu tedy odstěhovat s dítětem, když opravdu máme hodně velké problémy ve vztahu a muž má ještě skodolibou radost z toho že jsem šla za ním žít sem a teď mám problém?? Já s ním rozchod řešit nechci, ihned by dal on předběžné opatření na to aby se dítě nemohlo odstěhovat. Zároveň by byla doma nepřijatelná atmosféra pro dítě, jak to tedy mám udělat, aby soud urcil předběžně styk můj a otce a dítětem a zároveň abychom už bydleli jinde?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64184 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 16:57

Odszehuj se do 10 km, to ti zadny soud neuakaue.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >