Předkozka u 5ti měsíčního

Anonymní
8.9.21 12:37

Předkozka u 5ti měsíčního

Ahoj maminky, potrebuju se zeptat těch, co mají chlapecky, na jednu věc. Od malinka miminku stahuju předkozku při mytí a žalud omyju. Tak jak mi rekl doktor. Dřív s tou předložkou nebyl problem ji stáhnout, ale teď najednou to moc nejde, jakoby se ta předkozka zmenšila a žalud mu není skoro vidět. Je možný že by ta předkozka nějak jakoby srostla nebo je to normální? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
8.9.21 12:41

Fakt říkal doktor od narození? Mám syny dva a první řeč o přetahování byla až okolo roka…a mladšímu to pořádně jde až teď od dvou let…pokud to teď nejde rozhodně bych to nedělala na sílu a když už chcete přetahovat, tak to občas zkusit a pokud to nepůjde dát tomu čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
8.9.21 12:42

Předkožka se u miminka NIKDY nestahuje :zed: Vždyť mu tím můžeš ublížit na celý život!!! Kdo ti tohle poradil, není normální. Hledej normálního doktora, protože máte zřejmě malér :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 12:46

Já když byl malý tak jsem mu ho nestahovala až kolem 5 roku na prohlídce u doktorky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 12:51

Uf. Tak super! To jsem ráda že mi tohle píšete! Jako nás pediatr mi přišel vždycky dobrej, tak je nevím proč mi tohle teda říkal. ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
346
8.9.21 12:52

Já teda 5 měsíčnímu předkožku nepřetahuji zatím vůbec. Doktor říkal, ať to nedělám. Tak mě spíš udivuje, že vy to děláte od narození. Jsem zvědavá na ostatní názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 12:53

V pordonicii dětská říkali nepřetahovat. Pediatra pak kontrolovala v pěti letech, o pár let později jsme zúženou předkožku začaly intenzivně neinvazivně řešit, protože to začalo dělat torchu neplechu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 12:55

Pokud mu jde čůrat tak bych to vůbec neřešila. Někdy se stane že předkožka brání v čůrani, ale pokud ne tak s tím počkej. Ale určitě bych mu ho nepretahovala od narození pár měsíců. Až mu budou třeba 2 nebo 3 roky tak bych to párkrát zkusila. Ale je divný to co ti řekla doktorka. Asi bych zkusil jinou a zeptat se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 12:57
@Anonymní píše:
Pokud mu jde čůrat tak bych to vůbec neřešila. Někdy se stane že předkožka brání v čůrani, ale pokud ne tak s tím počkej. Ale určitě bych mu ho nepretahovala od narození pár měsíců. Až mu budou třeba 2 nebo 3 roky tak bych to párkrát zkusila. Ale je divný to co ti řekla doktorka. Asi bych zkusil jinou a zeptat se.
Čurá naprosto v pohodě.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 13:00

Tak bych to vůbec neřešila. Třeba kolem 4 roku to zkus párkrát ve vaně. A ono se to pak časem uvolní. On si pak s ním bude hrát a až to pozná tak to bude bez problémů. Neboj se a neměj strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 13:10

Mně na neonatologii řekli zásadně nepřetahovat. Jakoby jen ohrnout, kam to jde samo a opláchnout vodu. Rozhodně ne násilím kvůli mikrotrhlinám. Že prý s tím přetahováním se jedná o dávno již překonanou radu doporučovanou staršími pediatry. Dokonce jsem o tom viděla rozhovor na čt1 s primářem dětské urologie a taky říkal, že přetahování u mimin je špatně. Já se řídila doporučením a syn si nakonec pindíka přetáhnul sám, když se mu „odlepila“ předkožka na necelých dvou letech.
Tady je o tom nějaké povídání: https://www.predkozka.info/…pro-chlapce/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 13:12

Tak je nejlepší když si kluk sám pimpulu přetáhne. Protože tím se mu odlepi a hlavně to nebude dělat přes bolest.

• Citovat
  • Nahlásit
27106
8.9.21 13:41

Mám dvouletý a vůbec mu na něj nesaham :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
9.9.21 10:48

Dvou a půl letemu pretahuji měl tam hrozne zarostlý mazek postupným přetahováním to jde krásně nemá problém a časem se mu pretahne úplně museli jsme přetahovat že ten mazek měl opravdu po celém žaludu a měl to i trochu bolestivé nyní v pořádku 10 měsíčnímu zatím nepřesahuji zkusila jsem jednou mazek tam nemá nemá problémy krásně čůra není zatím potřeba :) ale od svou pediatru ní bylo řečeno nejdříve po roce u syna prvního jsme zavla az po roce a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 08:30

@Paliska máme stejný problém, ale nejde ani kousek.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat