Prehnana vyse alimentu?

Anonymní
18.7.19 12:37

qwer

Asdf

Příspěvek upraven 18.07.19 v 22:04

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4449
18.7.19 12:41

Ono nejpodstatnější je kolik bereš a tahle informace ve tvém příspěvku chybí. Pokud bereš 50 000 tak je to málo. Pokud bereš minimální mzdu je to moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15855
18.7.19 12:43
@Anonymní píše:
Dobry den, s nesezdanou ex jsme se rozesli pred mesicem, mame spolu 8 mesicni miminko, ktere je v jeji peci. Ustne se s ni na vysi vyzivneho nedalo dohodnout. Dnes mi dala navrh dohody od pravnika.

1. Jako vyzivne pro miminko pozaduje 5000,– mesicne. Tato castka se mi zda prehnana. Oduvodnene je to tym, ze „dite je nyni ve veku nejvyssich potreb“. Pritom dite je porad kojene.

2. Vyzivne pro ex jako nezadanou matku pozaduje 3500,–.

3. Taktez pozaduje Pripevek na naklady spojene s tehotenstvim a porodem. Spolu jsme bydleli celou dobu tehotenstvi a rozesli se teprve pred mesicem. Kocarek, plenky, stravu.. jsem vsechno platil ja. Jake je oduvodneni pozadovani tohto prispevku?

Dle jejiho pravnika se toto bude resit pred prislusnym soudem, kdyz nepristupim na vyse uvedene pozadavky. Na svem diteti opravdu nechci setrit, jen se mi tyto castky, v tuto chvili, zdaji prehnane. Budu rad za vas nazor.
Dekuji moc

No, řekla bych, že tě soud nemine. Pokud jsi platil a přispíval na věci na miminko, tak nevidím důvod proč bys je měl platit ještě jednou. Pohledej nějaké účty atd. j jestli máš. Jinak mně to přijde hodně, ale záleží na tom kolik vyděláváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
18.7.19 12:45

..mne to prijde adekvatni. Skolkac me stal mene nez mimino. Podstatny je tvuj prijem ne opravnenost pozadavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9640
18.7.19 12:45

Osmiměsíční dítě je ve věku nejvyšších potřeb jo? To mě docela rozesmálo, no, pokud to vidí takhle u tak malého dítěte, tak nechci vidět až bude dítě chodit do školky a školy, to se pěkně prohneš. Máš doklady o koupi kočárku atd? Na alimenty na sebe má nárok do dvou let dítěte, vše by se ale mělo odvíjet podle výše tvého platu :nevim: Takže bych to nechala na soudu a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
18.7.19 12:46

Orientační výše výživného se odvozuje od tvé výplaty. Pokud máš např. 20t čistého, vychází to na dítě do pěti let na cca 2600. Najdi si kalkulačku online. Pokud máš doklad o zakoupení výbavy, není co řešit. A co se týče výživného pro matku, na to má nárok, ale tam nevím, od čeho se částka odvozuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
18.7.19 12:46

Požadovat může, co chce, výše se bude odvíjet zejména od tvých příjmů, majetku a celkové finanční situace. Výživné na dítě bude soudně stanoveno zcela jistě a i to další výživné nejspíš bude v nějaké výši stanoveno. Výživné by mělo zajistit dítěti životní úroveň, kterou mělo v rodině i s otcem. Tak to spíš konzultuj se svým právníkem, který posoudí tvoji situaci a řekne ti reálné částky, se kterými můžeš počítat. No a výživné není jen na „jídlo“, které dítě projí, má snad i další potřeby, nehledě na to, že přece i bydlí, dopravuje se…, tedy o určitý podíl i na těchto nákladech. A počítej s tím, že když máš nulovou daňovku, nebo třeba část příjmu načerno, že bude soud brát v úvahu spíše průměrnou částku výdělku v tomto oboru, než tu nulu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4449
18.7.19 12:47

@arinecka mě to teda taky pobavilo že dítě má teď nejvyšší potřeby :lol: co bude říkat až bude ve škole :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9640
18.7.19 12:49

@Ravedd To se pak asi nedoplatí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 12:51

Dekuji za nazory. Prijem mam 23000 cisteho. S temi nejvyssimi potrebami me to taky pobavilo

• Citovat
  • Nahlásit
3329
18.7.19 12:51

V osmém měsíci je dítě ve věku nejvyšších potřeb? Teď nevím, jestli nemá tvá ex, nebo její právník, případně oba dohromady, nějakou poruchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9640
18.7.19 12:52
@VitaminC píše: ..mne to prijde adekvatni. Skolkac me stal mene nez mimino. Podstatny je tvuj prijem ne opravnenost pozadavku.

Fakt? Jak tě školkové dítě může stát méně, než osmiměsíční mimčo? Musíš platit školku, sravu, případně dopravu, dítě potřebuje spoustu oblečení, holiny, pláštěnku, boty, bačkory, atd. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17393
18.7.19 12:54
@Anonymní píše:
Dekuji za nazory. Prijem mam 23000 cisteho. S temi nejvyssimi potrebami me to taky pobavilo

Tak s tímto příjmem si o požadovaných částkách může nechat jen zdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9640
18.7.19 12:55
@Anonymní píše:

Asi počítá s tím, že se lekneš soudu a přistoupíš na to co sesmolil její právník. Doufám že se s tebou dohodla i na tom, kdy budeš dítě vídat, nebo máš jen platit a víc tě nemusí zajímat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
18.7.19 12:56
@Anonymní píše:

Když to hodíš do kalkulačky, tak z toho vyjde tohle:
2530 až 3450

No takže bych počítala tak asi s tím, že budeš platit 3 000 na dítě a třeba 300 Kč na manželku. Když se dítě narodilo, byli jste spolu? Pokud ano, tak už je snad ta výbavička pasé. :nevim: Ale může tě požádat třeba o to, abys zaplatil půlku nákladů třeba na lyžák a jiné aktivity, až bude dítě větší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama