Změnit křestní jméno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šerri
Stálice 79 příspěvků 08.04.18 09:34
Přejmenovat křestní jméno ?

Ahoj mám otázku, malé jsou nyní 3 a pul měsíce. S přítelem jsme ji pojmenovali Gabriela. Přítelovi se toto jméno líbilo, mě ne, ale souhlasila jsme s tím že si na to zvyknu. Ale nezvyklá jsem si, stále se mi toto jméno nelíbí a přemýšlím že bych přesvědčila přítele abychom ji přejmenovali, napadlo mě třeba na Lindu. Malá je malá a svoje jméno ještě nezná. Co vy na to, přijde vám to hodně ujetý? :zed: :mavam:

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

jessikka
Extra třída :D 10781 příspěvků 08.04.18 09:36

Docela jo :-)

Celeste97
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 08.04.18 09:39

Měla sis to prosadit předtím :think: změna jména je lítání po úřadech, a pak vysvètlování rodině, dr. že už není Gábinka ale Linda :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 08.04.18 09:40

Hlavně ne lindu to je každá druhá :roll: a jak to vysvětlíte okolí?

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 08.04.18 09:42

@Šerri
A tak i takové věci se stávají, a pokud je to pro tebe důležité, jakože asi je a já to chápu, šla bych do změny, když to teď tak necítíš.. ;)
Ale divím se, že ses nechala natlačit do jména, které se ti opravdu nelíbí, to si neumím představit.. :)
Zkuste najít s přítelem kompromis.. :palec:
Linda je hezké jméno, také jsem ho zvažovala.. :mrgreen:

Létavice1992
Stálice 98 příspěvků 08.04.18 09:44

Tak jí dejte obě, ne? Bude se jmenovat Gabriela Linda a nikomu nic nemusíte vysvětlovat. Dneska je to moderní.

Jeremi
Kecalka 258 příspěvků 08.04.18 09:45
@Šerri píše:
Ahoj mám otázku, malé jsou nyní 3 a pul měsíce. S přítelem jsme ji pojmenovali Gabriela. Přítelovi se toto jméno líbilo, mě ne, ale souhlasila jsme s tím že si na to zvyknu. Ale nezvyklá jsem si, stále se mi toto jméno nelíbí a přemýšlím že bych přesvědčila přítele abychom ji přejmenovali, napadlo mě třeba na Lindu. Malá je malá a svoje jméno ještě nezná. Co vy na to, přijde vám to hodně ujetý? :zed: :mavam:

A co jí tu Lindu nechat dopsat jako druhé křestní jméno? Na rozdíl od změny křestního jména to bude zdarma a obratem na matrice.

Tunrida
Hvězda diskuse 47829 příspěvků 08.04.18 09:46

A máš nějakou představu, jak bude reagovat partner, až mu to řekneš?

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 18223 příspěvků 08.04.18 09:46

Já bych nechal Gabrielu jako Gabriela S - Koukalová. :mavam:

reny14
Ukecaná baba ;) 2416 příspěvků 08.04.18 09:47

A co na to přítel? Ten by si zvykl na Lindu???

Amygdaa
Povídálka 48 příspěvků 08.04.18 09:48

Ja to vidim jednoduse. Souhlasim s tim, ze mala je mala a pokud mas s jejim jmenem vyrazny problem, prejmenovala bych ji nyni. Rodina bude kroutit hlavou, ale hold si zvyknou a historka se jmenem se v rodine bude davat k dobru. Trochu nevim, jak se na to bude tvarit tvuj pritel, ale je to domluva dvou dospelych lidi. Akorat bych si velmi dobre ujasnila, jak se tedy bude dcerka jmenovat, aby te treba za dalsi tri mesice nenapadlo, ze Linda taky neni ono a chtelo by to neco jineho. Jo, behani po uradech s tim jiste bude, ale hold, kdyz neco chci, musim tomu venovat cas, usili a penize. Skoda, ze sis vic neprosadila svoje, devet mesicu je dost dlouha doba. Nicmene, vse se da resit a tohle mi neprijde jako velky problem. Drzim palce a preji hezky den.

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 08.04.18 09:49

@Šerri Upřímně to už bych si radši vymyslela nějakou přezdívku a tak ji říkala. Právě kvůli tomu kolečku na úřadech a vysvětlování v okolí. Ale pokud ti na tom tak záleží, tak to udělejte co nejdříve. Já jen moc nechápu, proč si ustoupila a nenašli jste kompromis. Nám najít jméno, co se líbí oboum trvalo asi 5měsíců. Ale nikdy bych nedala jméno co se mě nebo manželovi vyloženě nelíbí. Jako Gabriela v tomhle tvaru se mi taky extrémně nelíbí, ale má spoustu hezkých zkrácenim a zdrobnělin.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 09:51

Tak ja si jmeno pro syna vybrala sama, tedy samozřejmě jsme se na nem shodli, ale napad vznikl ode me.. Premysleli jsme, jestli Vojta nebo Vojtech.. Nakonec jsme nechali Vojtecha. Nicmene, po jeho narozeni jsem se s tim dlouho nejak nemohla szit, proste mi to k nemu vubec nesedelo, mela jsem pocit, ze se mel jmenovat jinak.. Jenze jsem nevedela jak.. Ale musim rict, ze si to sedlo. Je mu ted rok a uz par mesicu ty myslenky nemam a Vojtik je proste spravne Vojtik :srdce:. Na Tvem miste bych pridala jmeno jako druhe, ale poradne bych si ho rozmyslela, abys ji spis neuskodila :kytka:.
Anonym z duvodu jmena ditete.

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 13790 příspěvků 08.04.18 09:51

Měli jsme ve třídě LIndu a kluci jí neřekli jinak než Linda pi.nda.Takže za mě Linda ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >