Reklama

Vůbec nevím, jaké jméno vybrat

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beruska9
Extra třída :D 10637 příspěvků 04.04.18 02:12
Vubec nevim, jake jmeno vybrat

Je tady nekdo, kdo absolutne nemel v „zasobe“ zadne akceptovatelne jmeno pro dite? :mrgreen: Se jmenem jsme se natrapili uz u prvniho syna, no nakonec je ma dokonce 2…ted cekame druheho kluka a ja vubec, ale vubec netusim, co vybrat. Co jste delali? Nechali vybrat starsiho sourozence, prarodice, hlasovat emimino, vypocitat numerologa, cekali, co vas osviti po porodu? :D Jeste mam na to pulku tehotenstvi, takze uplne nespecham, jen by me zajimalo, jestli jsem jediny takovy mimon :lol:
Trosku osvetleni situace:
1. Ja mela jedine „vysnene“ jmeno uz od puberty, manzel ho absolutne odmita.
2. Manzel chtel syna pojmenovat po sobe, to jsem absolutne odmitla ja, prvni to ma jako druhe jmeno, takze tahle moznost je ze hry.
3. Par jmen, co by se mi i libili, dal nekdo v hodne blizke rodine (treba bracha), to uplne nechceme opakovat.
4. U prvniho syna jsme meli v zaloze jeste jedno jmeno, ale uz se mi nejak taky uplne nelibi.
U holcicky bych jeste i vedela, pro kluka jsem ale uplne bez napadu.
(Cilem diskuse neni vybrat konkretni jmeno, spis zapremyslet, jak na to :mrgreen: )

Přečtěte si článek: Výběr jména pro miminko

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 04.04.18 03:18

Někde jsem četla, že to rodiče udělali tak: vzali kalendář, každý zaškrtnul jména co se mu líbí a z těch co zaškrtli oba vybírali :palec:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.04.18 05:02

Mám to stejně, též nevíme :? Pro holku by jsme jméno měli jen že to bude chlapeček a to vůbec netušíme :think:

beruska9
Extra třída :D 10637 příspěvků 04.04.18 05:03

@Celeste97 : to jsme delali uz u prvniho…jenze nam v zasade nezustalo temer nic :roll: :lol:

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 04.04.18 06:13

Ja nevěděla u prvního kluka natoz ted u druhého :lol: Nakonec to nejak prislo samo.. A ja bych určitě nenechala vybirat někoho na diskuzi a asi ani rodice :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 04.04.18 06:27

Vemte nějaký hodně dlouhý seznam včetně neobvyklých jmen (třeba na rodina.cz) a vyberte jich každý hodně s minimálními filtry - všechny snesitelná jména, který by vás nepohoršila třeba u souseda, nebo která vás nějak zaujala - aspoň jmen. Postupně škrtejte. Povídejte si i se známými, mě třeba opravdu na jedno jméno ze seznamu upozornila sousedka a hned se mi začalo líbit víc, málem se tak kluk opravdu jmenoval.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 04.04.18 06:28

No a pokud mate každý jedno vysněné jméno, tak proč nedat obě?
a pozn- i rodič si zvykne i na to nejdivnější jméno. Neřešila bych žádné divné pohledy nebo že dítě bude chudák.

Eule
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 04.04.18 06:37

A co vybrat nějaké takové, aby se hodilo k bráškovi? Můžeš napsat jméno sourozence nebo příjmení? Zkus mrknout na výklad jmen https://www.astrokarty.cz/…estni-jmeno/ nebo pak zkus nějaká prostě napsat s příjmením a třeba se nějaké zalíbí :-)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10029 příspěvků 04.04.18 06:39

U nás byl se jménem pro kluka taky porod.

Měli jsme limit, že to musí být v kalendáři.

Adam, který se mi líbil dřív, nějak s otěhotněním nepřicházel v úvahu, prostě mě to „přešlo“.

Shodli jsme se s mužem na Matějovi, ale to jsme dát nemohli, Matýsek je dneska každej druhej.

No a jinak nic. Muž všechno zamítal. Líbil se mu Bořík, ale říkala jsem, že Bořek (Stavitel) nebo Bořivoj (starej pán) fakt nepůjde. Jako zálohu jsme si nechali Dalibora, ale moc nám nejde k příjmení.

A já furt probírala, procházela, přemýšlela… a nakonec jsem muže ukecala na Viléma: hezký, každej to umí napsat (taky moje podmínka - aby dítě nemuselo hláskovat), mezinárodní, a přitom to nemá každý druhý dítě na pískovišti. Muž to schválil. I když mám podezření, že proto, že už jsme měli na 95% potvrzenou holku :mrgreen:

Na Tvém místě bych opravdu vzala kalendář a proškrtávala.

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 04.04.18 06:58

Na jmenu pro holku jsme byli s muzem domluveni hned, pro klucika jsme vypisovali az kdyz se jelo do porodnice :mrgreen:
Dohadovali jsme se takrka polovinu tehotenstvi, radu nemam, ale chapu a soucitim 8)

Heivka
Závislačka 3109 příspěvků 04.04.18 06:58

Tohle taky teď řešíme, v kalendáři jsme vyškrtali všechna jména co se nám nelíbí a z toho zbytku vybereme a protože nechceme znát pohlaví předem musíme vybrat variantu pro holku i kluka. Zrovna jsme říkali, že třetí dítě nebude, protože bychom na něj už asi museli pískat :mrgreen:

Ale asi pořád lepší než naši kamarádi, ti čekají holku a ona vybrala takové jméno že jí řekl, že pokud se holka bude jmenovat takhle, tak ať zapomene, že by kdy nesla jeho příjmení, tím pádem padá i možnost svatby v budoucnu. :zed:

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 04.04.18 07:25

My to resili tak, ze maji deti svatky v rozmezi 3tydnu a budou to slavit spolecne. Taky mi to jmeno muselo sedet k brichu. Nakonec to posledni klucici vymyslela dcera a je volne inspirovano detskym serialem. Takze mame Alberta Bertika

Janli
Kelišová 5685 příspěvků 9 inzerátů 04.04.18 07:40

Taky jsem šla rodit bez jména pro kluka a doufala, že to bude ta slibovaná holčička. Já bych teda neměla problém, ale manželovi se nic nelíbilo. U prvního dítěte jsem měla vybraný jméno Teoroda a bylo mi jasný, že to asi neprojde. Tak jsem manželovi měsíc předkládala tak šílený jména, že když jsem navrhla Teodoru, byl rád, že jsem konečně přišla s něčím normálním :mrgreen:. Pro druhou holčičku jsme měli jméno vybraný hned, ale kluk opět nic. To už jsem vyhrožovala manželovi, že když si nic nevybere, bude se kluk jmenovat Barnabáš.

annapal
Povídálka 16 příspěvků 04.04.18 07:56

Tak u nas to bylo opacne, jmeno pro kluka jsem mela vybrane uz davno predtim, nez na nejake dite vubec doslo ;-) (po mem uzasnem dedeckovi -Viktor) a s tim manzel souhlasil. Jmeno pro holcicku bylo horsi, nakonec jsme se shodli (dcery se jmenuji Hana a Iva), na jmeno pro kluka uz asi nikdy nedojde.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 04.04.18 07:57

@beruska9 A jaké je to vysněné jméno? Třebas bysme našly nějaké podobné, aspoň stylem. Jinak pokud by to bylo fak tjen tak, jak říkáš, dala bych to své vysněné. Prostě bych si ho prosadila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >