Jméno Veronica?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.03.18 21:08
Jméno Veronica?

Chci znát váš názor, narodila se nám holčička a dali jsme jí jméno Veronica. Jsou jí už 4m a někteří členové rodiny to stále nemůžou zkousnout. Přemlouvají mě abych zašla na matriku a přejmenovala klasicky na Veroniku. :zed: Je to vážně tak hrozné? Podle mě jsou i horší jména :nevim:. Jinak k příjmení krásně ladí (je podobné k Neumann).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTaka
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 24.03.18 21:11

Oni si své děti už pojmenovali, nechť tedy výběr jména pro vašeho potomka nechají na vás :kytka: Jméno je v pohodě, k cizímu příjmení ok. Samozřejmě Veronika je běžnější, zažitá, možná bude vysvětlovat, že je Veronica s C. Ale to samé říkají Emmy s dvěma M ;)
Jestli se vám jméno líbí, nechejte ho.

Příspěvek upraven 24.03.18 v 21:12

kacz
Kelišová 5955 příspěvků 24.03.18 21:11

Jmenuje se Veronica Neumann?
Sorry, ale je to děs…

Aries6
Generální žvanilka 21628 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 21:12

Podle mě zbytečnost, pokud se nehodláte stěhovat do ciziny. A to by se dalo změnit případně pak. Lituju pak učitele a lidi na úřadech, když musí denně řešit, jaké a kolik písmenek patří do jmen, které jsou tady nějak zažitá.
Ale každého věc.
Co jim tak vadí? Na výslovnost je to jedno, ne?

Jana206
Nadpozemská drbna 25887 příspěvků 24.03.18 21:12

Je to vaše věc, ale pokud jste oba Češi a žijete v našem prostředí, považuji to za zbytečnost a pro dceru jistou komplikaci. Pokud se vám to ale líbí a jste o tom vnitřně přesvědčeni, tak by vás názor pribuznych neměl rozhodit a vést k pochybnostem :nevim:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 24.03.18 21:13

Už to nechte být, co se dá dělat. Bude to muset celý život každýmu vysvětlovat, no. Ale což, to už je v současnosti takovej folklór, každej chce bejt zajímavej aspoň skrzevá jméno dítěte.

Aries6
Generální žvanilka 21628 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 21:13

Jinak já mám šicí stroj této značky, takže mě napadne hned toto :D

Uživatel je onlineKikulele
Kecalka 486 příspěvků 24.03.18 21:13

K cizimu prijmeni se to hodi, nechala bych to tak je to tve dite, a pokud se to libi tobe neresila bych to. :kytka:

Aries6
Generální žvanilka 21628 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 21:14
@Čičorečka píše:
Už to nechte být, co se dá dělat. Bude to muset celý život každýmu vysvětlovat, no. Ale což, to už je v současnosti takovej folklór, každej chce bejt zajímavej aspoň skrzevá jméno dítěte.

Změníme písmenko a jsme jiní, hurá… Elena, Ellen, Elen, Ella… a pak se v tom vyznej.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8158 příspěvků 24.03.18 21:14

Upřímně ano - je to dost bída. Ale taky je to vaše věc.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 24.03.18 21:15
@Aries6 píše:
Jinak já mám šicí stroj této značky, takže mě napadne hned toto :D
:mrgreen:

Anonymní  24.03.18 21:16

@kacz to přímo ne, normálně má v příjmení -ová, ake nechci tu příjmení zveřejňovat 8o…výslovnost je hodně podobná jako Neumann/ová, takže si myslím že to ladí

makynk
Povídálka 32 příspěvků 24.03.18 21:18

Nelibí se mi to ale cizí názor Vám může být někde, a když už se narodila a už jste ji takové jméno dali tak to tak nech ona se pak může přejmenovat kdyby se ji to nelíbilo :D

pe-terka
Extra třída :D 14036 příspěvků 24.03.18 21:18

Předpokládám, že ji oslovujete s K, VeroniKo, Verunko…Takže písemnou formu rodina řešit nemusí, v praxi na ně nemá významný dopad.
Pokud to vyhovuje vám a nevadí vám v budoucnu, že zřejmě budete muset upřesnovat, jak se píše, tak to nechce. O nic nejde :kytka:

Anonymní  24.03.18 21:23

@pe-terka díky za podporu :) přijde mi že Veronica není tak hrozná, když vidím jak rodiče pojmenovávají své děti, třeba vím o chlapečkovi Quido Vomáčka :nevim: :mrgreen:
Já jí teda někdy říkám i Veronico, líbí se mi to :palec: ale jinak příbuzní oslovují Verčo, Verunko

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama