Jméno Honza, lze dát domácí podobu jména dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
margot-e
Nováček 5 příspěvků 23.03.18 22:33
Jméno Honza

Ahoj maminky, chci se zeptat, jestli jste některá dala dítěti jméno Honza.. ne Jan, ale Honza.. protože co jsem četla, tak je to domácí podoba jména Jan a tohle matrika neuzná.. ale když jsem brouzdala po netu, tak jsem našla, že jsou lidi s tímto jménem.. jak to tedy je?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
veria
Generální žvanilka 23769 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 22:37

A jsi si jistá ze to takto mají zapsáno v rodném listě? ;)

Anna766
Hvězda diskuse 72062 příspěvků 23.03.18 22:38

Sice žádného Honzu co by to měl takhle v RL neznám, ale když si zadáš kdejsme.cz tak tam je udáno že v Čechách žije 7 Honzů.

veria
Generální žvanilka 23769 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 22:40

Takže to asi jde :D

Anna766
Hvězda diskuse 72062 příspěvků 23.03.18 22:42
@veria píše:
Takže to asi jde :D

Průměrný věk 20 let, takže nějaká „novinka“ :lol: ještě zkusit pohledat Knappovou.

margot-e
Nováček 5 příspěvků 23.03.18 22:43

No právě když jsem volala na matriku tak mě řekla, že to nejde :-/ a jak píše Anna766 tak jsem taky našla, že jméno má 7 lidí… tak si říkám, jestli nezkusit zavolat na jinou matriku :)

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.03.18 22:44

To musí ty rodiče milovat, všude kde se zadáva jméno vysvětlovat, že je to opravdu Honza a ne Jan… :potlesk: Katky ještě beru těch je poměrně dost

Slečna Ferka
Extra třída :D 10160 příspěvků 23.03.18 22:45

@margot-e Hele, obvykle záleží na matrikářce. Já bych to teda dítěti neudělala, protože bude celej život říkat „já nejsem Jan, jsem Honza“ - stejně jako nechápu tu módu dávat Báru místo Barbory (Bára mi přijde jako dílem jméno pro psa a dílem pro štamgastku v baru), protože nositelka toho jména taky vysvětluje a vysvětluje…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.03.18 22:47
@Samuše píše:
To musí ty rodiče milovat, všude kde se zadáva jméno vysvětlovat, že je to opravdu Honza a ne Jan… :potlesk: Katky ještě beru těch je poměrně dost

takových variací je víc. My máme Vítka a pokaždé se nás ptají, zda je to Vít či Vítězslav - ne, je to Vítek :think:

Anna766
Hvězda diskuse 72062 příspěvků 23.03.18 22:48
@margot-e píše:
No právě když jsem volala na matriku tak mě řekla, že to nejde :-/ a jak píše Anna766 tak jsem taky našla, že jméno má 7 lidí… tak si říkám, jestli nezkusit zavolat na jinou matriku :)

Jestli o to jméno tolik stojíš zkus se zeptat jinde.Nebo posudek od té Knappové jedině.

veria
Generální žvanilka 23769 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 22:49

Tak když se muže dat třeba Petruška :D ale Jo, je to ujety. Ten Honza to bude všude celej život vysvětlovat - ne já nejsem Jan já jsem opravdu Honza - a lidi si budou myslet ze se zbláznil :D

margot-e
Nováček 5 příspěvků 23.03.18 22:50

@Anna766 tak jako pokud by to nešlo, tak hrotit to nebudu.. bylo to spíš přání tatínka :)

marfra
Generální žvanilka 23228 příspěvků 21 inzerátů 23.03.18 22:50

@margot-e Honza nevim, ale my jsme chteli Vaška, ne Václava. Psala jsem Knapove a ta mi napsala presne jak pises, ze je to domaci podoba a ze to neuzna. Pritom jsem se divala a treba Premek, Tom, Vitek atd. je docela obvykle (100-500 lidi). Tak tomu nerozumim. Proc nektere jmena jdou a nektere ne :nevim: Ale divam se a Honzu je v CR uz 7. Nejvic v Brne :mrgreen:
 http://krestnijmeno.prijmeni.cz/search.php?…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10160 příspěvků 23.03.18 22:52

@margot-e Ono je to tak, že Knappová dlouhodobě zastávala názor, že „chybný zápis neznamená, že to jméno je jméno“ - čili to, že to nějaká matrikářka zapsala, není důvod, aby se to zapsalo dalším.

Na druhou stranu, pžed deseti lety měla v posledním vydání své knížky „odstrašující příklad“, který zamítla, že rodiče chtěli Deniel místo Daniel… a pim ho, jedno z paterčat se tak jmenuje.

Čili taky se vyvíjí a třeba by to už teď povolila…

Nicméně je fuk, jaké matrikářce zavoláš, podstatná je ta, která bude zapisovat Tvoje dítě: pokud to odkývne, jsi v poho, pokud ne, musela bys shánět posudek nebo se dokonce soudit. Nebo dostat rozum a dát dítěti jméno normální, aby si případnou extravaganci pořídilo v pubertě třeba jako prostřední jméno :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.03.18 22:52

@marfra Vítek není domácí podoba, je to staročeské jméno.. si lidi hodně pletou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >