Jméno Berenika k Bernadetě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.03.18 17:24
Jméno Berenika k Bernadetě?

Ahoj holky, čekám holčičku.. doma už jednu máme, jmenuje se Bernadeta. Teď se s manželem tak trochu nemůžeme dohodnout na jméno pro druhou dcerku. On neustále prosazuje Bereniku, já proti němu nic nemám, naopak, to jméno miluju, je nádherná a nevšední… ale mám obavu, že se tato jména budou plést.. nejen nám, ale hlavně třeba babičkám, mezi děvčaty bude rozdíl necelých 2 let, takže je dost možné, že za pár let si budou i dost podobná a stejně vysoká. Já lobuji za jméno Josefína :srdce: jaký na to máte názor vy? Popřípadě jaké jiné jméno by podle vás ladilo k Bernadetě? Děkuji za váš čas :srdce:

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 06.03.18 17:27

Ty jmena mi prijdou temer stejna. :nevim: Nedala bych ho.

Ale Berenika je rozhodne lepsi nez Bernadeta teda. To mate z BBT? :think:

Na ceskou klasiku asi nejste, tak treba Anika nebo Sabrina? :) :nevim:

Příspěvek upraven 06.03.18 v 17:31

Tichošlápek
Echt Kelišová 8757 příspěvků 06.03.18 17:27

A nak tu bernadetu oslovujes? Jde o to abys pro obě nepoužívala stejnou zkráceninu - třeba bernie nebo tak neco ;) za sebe bych tak podobne jméno nedala. Spíše neco typu Apolena

pe-terka
Extra třída :D 14971 příspěvků 06.03.18 17:29

Nehodí, to by byly Berča a Berča…Josefína se mi nelíbí. Místo Bereniky bych dala Veroniku. Je to podobné, ale nebude se plést se sestou

Příspěvek upraven 06.03.18 v 17:29

Marcelka146
Kelišová 5022 příspěvků 06.03.18 17:29

Obě jména jsou hezká. Také bych měla problém mezi jmény vybrat. Dle mého vkusu se k sobě hodí obě. A k tomu jestli se budou plést? Záleží jak doma říkate Bernadetě a jak plánujete volat na Bereniku. Pokud jim budete říkat v základním tvaru, tak by se to nepletlo.

Anonymní  06.03.18 17:29
@Ms.Ragdoll píše:
Ty jmena mi prijdou temer stejna. :nevim: Nedala bych ho.Ale Berenika je rozhodne lepsi nez Bernadeta teda. To mate z BBT?

Nene, je to po svaté Bernadetě, která je má biřmovací patronka jméno se mi moc líbí :srdce:

Anonymní  06.03.18 17:32
@Tichošlápek píše:
A nak tu bernadetu oslovujes? Jde o to abys pro obě nepoužívala stejnou zkráceninu - třeba bernie nebo tak neco ;) za sebe bych tak podobne jméno nedala. Spíše neco typu Apolena
Říkáme jí Bernadetko nebo Bernadett, ale známí spíš Bernie, Beruško..

Russet
Echt Kelišová 8255 příspěvků 06.03.18 17:34

Dala bych jiné, které nezačíná taky na Ber…

Tichošlápek
Echt Kelišová 8757 příspěvků 06.03.18 17:34
@Anonymní píše: Říkáme jí Bernadetko nebo Bernadett, ale známí spíš Bernie, Beruško..

A stejne ji pak budou rikat i kamarádi apod. Dala bych jiné jméno. Josefína se mi nelíbí, ale určitě lepší kvůli pletení si jmen. Ani holkam by to později nemuselo byt příjemné

Anonymní  06.03.18 17:34
@Marcelka146 píše:
Obě jména jsou hezká. Také bych měla problém mezi jmény vybrat. Dle mého vkusu se k sobě hodí obě. A k tomu jestli se budou plést? Záleží jak doma říkate Bernadetě a jak plánujete volat na Bereniku. Pokud jim budete říkat v základním tvaru, tak by se to nepletlo.
Říkáme jí Bernadetko nebo Bernadett, Berenice plánujeme říkat Bereniko nebo Berenko. Ale to že jim tak říkáme my, neznamená, že jim tak budou říkat všichni :,( Každý si většinou najde svou oblíbenou zdrobnělinu :think:

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 06.03.18 17:38
@Anonymní píše:
Nene, je to po svaté Bernadetě, která je má biřmovací patronka jméno se mi moc líbí :srdce:

Ahaa, a jaké dalsi birmovaci patronky v rodine mate, neuvazovali jste nad tim, dat se timto smerem i pri pojmenovani druhe dcerky? :think:

Laskonečka
Povídálka 20 příspěvků 06.03.18 17:39

Bereniku bych nedala, bude se to plést a celkově bych vybrala jméno, které nezačíná na Ber

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 06.03.18 17:40

Když už máš doma Bernadetu tak je to asi jedno jak se druhé bude jmenovat :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 43756 příspěvků 06.03.18 17:40

Co Beata?

Marcelka146
Kelišová 5022 příspěvků 06.03.18 17:41
@Anonymní píše: Říkáme jí Bernadetko nebo Bernadett, Berenice plánujeme říkat Bereniko nebo Berenko. Ale to že jim tak říkáme my, neznamená, že jim tak budou říkat všichni :,( Každý si většinou najde svou oblíbenou zdrobnělinu :think:

Pokud je chcete oslovovat takto, tak bych do toho šla. A ano, ostatní( nejbližší rodina) si můžou najít „své“ oslovování, ale předpokládám, že to bude také tak, aby si je rozlišili. A ve školce a škole budou každá zvlášť a tam jim můžou říkat klidně oběma, to zmiňované výše, Berča.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama