Přemalování fleku na bílé stěně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 23:19

Přemalování fleku na bílé stěně

Ahoj! Máme vymalováno necelý rok, v jedné místnosti na bílo a bohužel je na jednom místě teď větší flek, vůbec nevíme od čeho (hádáme, že od opírání).. Chceme ho přemalovat, ale bez toho aniž bychom museli malovat celou zeď.. Myslíte, že ten přechod nepůjde, vidět, když je to poměrně čerstvé vymalované?
Našli jsme nějaký „Polar fix“ od Primalexu, tak to chceme zkusit tím, ať nekupujeme celou barvu.. Nejdřív vyzkoušíme na nějakém neviditelném místě, ale není nějaký případný „trik“ aby pak nebyl ten přechod jako pěst na oko? Aby to bylo případně tak „do ztracena“? Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
668
17.5.22 23:31

Zamalovávali jsem šmouhy na stěně asi taky po roce a nic není poznat, jen my měli schovanou původní barvu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
17.5.22 23:33

Musíš mít originál barvu :mrgreen: a pokud po roce zazloutla, tak to jen tak nepůjde.
Barvy mají různé odstíny bílé a ta jasná bílá fakt řve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8272
17.5.22 23:39

Pokud nemáte zbytkovou barvu, kterou jste malovali, Polar fix ani nepouzivej, je extra bílý a bude to vidět.
Doporučuji přemalovat celou zeď od rohu k rohu, jinak to poznáte. Není bílá jako bílá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 23:42
@TO_IT píše:
Musíš mít originál barvu :mrgreen: a pokud po roce zazloutla, tak to jen tak nepůjde.
Barvy mají různé odstíny bílé a ta jasná bílá fakt řve.

No já blbá to celý den hledala a nenašla jsem nic, ani účtenku, ani nic, takže to bude výstřel na slepo :mrgreen: jako zkusím to nejdřív za skříní pro jistotu, ale jinak asi smolík no.. :nevim: se tu z toho opupinkuju, odtáhnout všecko.. no je mi zle jenom na to pomyslím :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1619
17.5.22 23:48
@Anonymní píše:
No já blbá to celý den hledala a nenašla jsem nic, ani účtenku, ani nic, takže to bude výstřel na slepo :mrgreen: jako zkusím to nejdřív za skříní pro jistotu, ale jinak asi smolík no.. :nevim: se tu z toho opupinkuju, odtáhnout všecko.. no je mi zle jenom na to pomyslím :mrgreen:

Jojo :mrgreen: já rostu, když dělám stěnu a ten strop je ale pořád původní od novostavby, že :mrgreen:

Je vždy třeba, aby barva zbyla. Poučení pro příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57177
17.5.22 23:50

Jako po roce to obvykle ještě jde. Ale je třeba mít stejnou barvu (obvykle si do skleničky trochu odleju). Na druhou stranu, když už nemám energii na bílení celé stěny, furt považuju za přijatelnější zářivě bílý flek na méně bílé než třeba něco hnusně tmavýho. Ale stejně je vybílit celou stěu samozřejmě ideál (ne vždycky se snadno dá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
18.5.22 00:05
@Anonymní píše:
Ahoj! Máme vymalováno necelý rok, v jedné místnosti na bílo a bohužel je na jednom místě teď větší flek, vůbec nevíme od čeho (hádáme, že od opírání).. Chceme ho přemalovat, ale bez toho aniž bychom museli malovat celou zeď.. Myslíte, že ten přechod nepůjde, vidět, když je to poměrně čerstvé vymalované?
Našli jsme nějaký „Polar fix“ od Primalexu, tak to chceme zkusit tím, ať nekupujeme celou barvu.. Nejdřív vyzkoušíme na nějakém neviditelném místě, ale není nějaký případný „trik“ aby pak nebyl ten přechod jako pěst na oko? Aby to bylo případně tak „do ztracena“? Díky!

Hlavně to neber válečkem, ale štětkou. Nejlépe někdo, kdo s ní umí malovat, aby to trochu roztahal „do ztracena“. Pokud se nejedná o tělocvičnu, tak bych vzal rovnou celou stěnu a máš jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5701
18.5.22 07:58

Koupit nějaké stalobarevne barvy a vymalovat tím. Janoouzivam Dulux COW a tam premalovani není vůbec znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat