Přenos neštovic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 22:45
Přenos neštovic

Dobrý večer. :srdce:
Chci se zeptat, jelikož nemohu ani spát ???? Dnes jsem byla se synem (5let) na zahradní dětské párty, kde byla stejně stará holčička z neštovicemi. Má je prý už 6dní a není infekční, ale jak brouzdám po netu tak si čtu, že infekční je až do posledního stroubku. Jelikož jedeme 13. Července na dovolenou tak mám neskutečný strach, aby to syn nechytil. V přímém kontaktu s ní nebyl, ale sahal na hračky se,.kteryma si holčička hrála…prosím jaká je pravděpodobnost, že je chytí? 8o 8o děkuji za odpovědi a omlouvám se pokud je to stupidní otázka :mrgreen: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 17 inzerátů 09.06.19 22:52

Jaká je pravděpodobnost, že je chytne, to ti nikdo neřekne.. Jestli chodí do školky, tak je může chytit tam, pry ted zase řadí. My už je máme za sebou, dcera se vyspala večer před odjezdem na dovolenou, museli jsme ji zrušit, pak je měla mladší, cely červenec jsme byli doma, dovča až v srpnu… Nenadelas nic. Třeba má dobrou imunitu a nechytne je ;)

Streetcheeks
Povídálka 14 příspěvků 09.06.19 22:54
@xstrasilka píše:
Jaká je pravděpodobnost, že je chytne, to ti nikdo neřekne.. Jestli chodí do školky, tak je může chytit tam, pry ted zase řadí. My už je máme za sebou, dcera se vyspala večer před odjezdem na dovolenou, museli jsme ji zrušit, pak je měla mladší, cely červenec jsme byli doma, dovča až v srpnu… Nenadelas nic. Třeba má dobrou imunitu a nechytne je ;)

Nene do školky zatím nechodí nastupuje až v zaří jako předskolák. No budu doufat a uvidíme :*

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 09.06.19 22:59

13. červenec je ještě daleko, i kdyby to chytil, tak do té doby bude zdravý
má dcera se setkala ve školce s neštovicemi a ještě na dětském cvičení s jiným dítětem - nedostala je
ale to neznamená, že je nemůže dostat jindy a jinde - u neštovic nikdy nevíš a nevíš tak dlouho, dokud je dítě neprodělá :P

peta81
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 09.06.19 23:01

Mam cerstvou zkusenost, dve skolkove deti a prave obe prosly nestovicemi. nestovice jsou nejdriv takove nalite puchyrky, infekcni jsou do te doby nez vsechny zaschnou. pak uz se jen hoji ty stroupky. prvniho syna jsem na par hodin pustila do kolektivu az 10. den, a to mel prubeh velmi mirny. druheho syna jeste pozdeji, tomu zaschnuti trvalo dele. takze za me je 6 dni malo, nemas tu jistotu, ze uz je to ok. ale pokud to chytil a mas jen jedno dite, tak byste dovcu mozna stihli. nestovice se obema detem ukazaly presne dva tydny od nakazy, pak 14 dni nemoci a byly v pohode. potom jen hlidat slunicko, aby nebyly jizvy. a prenasi se vzduchem, takze je uplne jedno na co syn sahal ;)

Streetcheeks
Povídálka 14 příspěvků 09.06.19 23:08

Děkuji za odpovědi. No teď mi nezbývá nic jen čekat :think: Syna mám jen jednoho tak pokud to chytl snad se do dovči uzdravíme :zed:

mota
Kecalka 241 příspěvků 09.06.19 23:10
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jelikož nemohu ani spát ???? Dnes jsem byla se synem (5let) na zahradní dětské párty, kde byla stejně stará holčička z neštovicemi. Má je prý už 6dní a není infekční, ale jak brouzdám po netu tak si čtu, že infekční je až do posledního stroubku. Jelikož jedeme 13. Července na dovolenou tak mám neskutečný strach, aby to syn nechytil. V přímém kontaktu s ní nebyl, ale sahal na hračky se,.kteryma si holčička hrála…prosím jaká je pravděpodobnost, že je chytí? 8o 8o děkuji za odpovědi a omlouvám se pokud je to stupidní otázka :mrgreen: :zed: :zed:

Tak to je mazec, jak jsou lidi lhostejní ke svému okolí. Podobným stylem jsme neštovice dostali i my. Přišla holčička do kroužku, neštovice měla cca 10 dní, měla jen stroupky ( puchýře už ne) a stejně je dcera dostala. Tak musíš počkat a uvidíš, jestli je dostane…

Streetcheeks
Povídálka 14 příspěvků 09.06.19 23:14
@mota píše:
Tak to je mazec, jak jsou lidi lhostejní ke svému okolí. Podobným stylem jsme neštovice dostali i my. Přišla holčička do kroužku, neštovice měla cca 10 dní, měla jen stroupky ( puchýře už ne) a stejně je dcera dostala. Tak musíš počkat a uvidíš, jestli je dostane…

No hlava mi to nebrala! Dnes i zrovna docela pařák a malá na sluníčku a s něstovicema v bazénu s ostatníma dětma. Syn dostal samozřejmě zákaz a do hodinky jsem odešla. Za jiným okolnosti bych to takto neřešila a teď jsem si nad tím opravdu lámala hlavu. :nevim:

luca241
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.06.19 23:43
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jelikož nemohu ani spát ???? Dnes jsem byla se synem (5let) na zahradní dětské párty, kde byla stejně stará holčička z neštovicemi. Má je prý už 6dní a není infekční, ale jak brouzdám po netu tak si čtu, že infekční je až do posledního stroubku. Jelikož jedeme 13. Července na dovolenou tak mám neskutečný strach, aby to syn nechytil. V přímém kontaktu s ní nebyl, ale sahal na hračky se,.kteryma si holčička hrála…prosím jaká je pravděpodobnost, že je chytí? 8o 8o děkuji za odpovědi a omlouvám se pokud je to stupidní otázka :mrgreen: :zed: :zed:

I kdyby to chytil, tak do 13/7 bude na 99% ok.Co se přenosu týče, tak těžko říct. ma šestiletá dcera nechytla neštovice letos jako jediná ze školky (z těch, co je ještě do letoska neměli),přitom dotáhne úplně každý bacil, co jde kolem…

Ennny
Závislačka 3895 příspěvků 10.06.19 00:42

Chytit to může klidně den před odjezdem v obchodě s tím nic nenaděláš…

Lainaire8
Závislačka 2872 příspěvků 10.06.19 06:43

Taky jsme je teď měli, syn je dotáhl ze školky.. Vysypaly se mu přesně 14 dní od nákazy. No a dcera hned po něm, taky přesně po 14 dnech. Do toho doma ještě 2mesicni mimčo, ale to to nechytlo, zaplatpanbu :andel:

Každopádně, i kdyby je chytil, do 13.cervence bude ok a aspoň je budete mít za sebou ;) jen pak pozor s opalováním a sluníčkem, hodně mazat a nenamahat, ta kůže je ještě dlouho citlivá.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 51741 příspěvků 10.06.19 06:55

Dcera je mela. Navsteva se prisla 2× cilene nakazit a nechytli je a to je mela jeste infekcni,
Byli spolu 2× cely den

sara1000
Kelišová 5633 příspěvků 10.06.19 06:55

@luca241
Stejne tak ma 9.ti leta dcera. Prosla nekolika epidemiemi ve skolce a nic. Dokonce i ve skole meli ve tride nestovice a stejne nic.
Ale ona je celkove dost odolna

aleaa
Kecalka 408 příspěvků 10.06.19 07:33

Mě se holky obsypaly až za 3 týdny.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 10.06.19 07:41
@Ennny píše:
Chytit to může klidně den před odjezdem v obchodě s tím nic nenaděláš…

přesně tak, lamentovat jak je někde někdo bezohledný, je zbytečné

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama