Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Všechny zdravím a prosím o radu. Naše dcera není ještě očkovaná proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Zhruba za 14dní, pokud by nebyla nemocná, k tomu mělo dojít. Jenže já jsem těhotná. Přeočkovává se vlastně vakcínou se živými viry a to by pro mne asi nebylo vhodné?
Víte jde mi o to, že jsem si to vůbec neuvědomila, a dostala se k dotazu na netu, jenže jsem nezaznamenala odpově´d. Máte s tím prosím někdo zkušenost. Zda dceru naočkovat, a zda to není pro mne a miminko v bříšku riziko. Budu ráda za každý komentář.
Já jsem byla v podobné situaci, taky těhotná a dcera šla na stejné přeočkování. Doktorka tvrdila, že to nevadí.. Je sice pravda, že jsem pak o miminko přišla, ale kvůli očkování to nejspíš nebylo, měla jsem zamlklé těhotenství a podle UZ se vývoj miminka zastavil ještě před tím očkováním. Zeptej se na to gynekologa i pediatra..
Byla jsem ve stejné situaci a jak je vidět, nevadilo
Daneček je zdravé miminko.
Všem vám moc děkuji , my máme s dcerou s očkováním už dost zpoždění a je také pořád nemocná… teď to vypadá slibně , ale zase bych nerada ohrozila mimíska. Já myslím, že kdyžje to potvrzené Dr. Kouckým, tak snad bych to risknout mohla… ![]()
I když se asi stejně přeptám u peditra a gynekologa. Nechtěla jsem před oběma vypadat hloupě, ale asi se radši ztrapním
než abych ohrozila druhé vytoužené mimi. Moc děkuju…
![]()
Máte všechny ode mne pochvalu.
…já myslím, že by to mělo být v pohodě, očkuje se oslabenými nebo mrtvými viry…
Snad neplácám nějaké nesmysly… ![]()
přeočkování nijak závažně nehoří. Sice se doporučuje za 6-10m, ale není stanovena horní hranice, do kdy to musí být (jen se říká, že by to mělo být před školkou, ale jsou i důvody, kdy to nejde a taky dítě vezmou). Dokonce při očkování po 2. roce se píše, že je třeba 1 až 2 dávky a ne nutně 2…takže nevim nevim
tohle všechno ale my řešíme v očko centru a tam je jinčí domluva než s většinou pediatrů
Mně dceru normálně přeočkovali, ale už jsem byla v 2. trimestru - zeptej se, v nejhorším to o pár týdnů odložte, nic se nestane.
Vím, že se při těhotenství v rodině neočkovala obrna na lžičce, protože to také byla „živá“ vakcína, ale měla jsem za to, že to je prostě proto, že je to „na lžičce“ a ne v injekci (ale jsem laik, jenom jsem si to tak odůvodňovala).
Díky za odpovědi, rozhodli jsme se odložit, do 2.trimestru mi zbývá měsíc a to není tak dlouhá doba, aby se to nedalo vydržet…
Já to s Mudr. řešila a už si to přesně nepamatuju. (Tomu s kým jsem byla těhotná byly v lednu 2 roky) Studovala jestli jsem já byla očkovaná a když zjistila, že jo tak Míšu oočkovala, ale nepamatuju si v kolikátém jsem byla trimestru. Nicméně neměla jsem ho do nástupu reakce případně při reakci brát s sebou mezi těhotné.
Magrátka
ahoj,
já bych se k tomu očkování tak zcela neukvapovala. Mám opačnou zkušenost - když mi bylo 12, měla jsem být očkovaná na zarděnky /tehdy ještě nebyly v kombinaci/, a moje mamka byla právě těhotná a protože je neprodělala ani nebyla sama očkovaná, doktorka mi očkování odložila skoro o rok, až po porodu! Řídila bych se tím, jestli ty sama na dané nemoci (hlavně zarděnky, ty jsou nejrizikovější) očkovaná jsi nebo jsi je prodělala. Pakliže ano, tak bych se nebála, když to nemůžeš chytit ty, nemůže ani miminko v bříšku. Pokud ne, očkování bych odložila. Vzhledem k tomu, že se tyto nemoci už teď vyskytují zřídka, riziko nákazy u dcery je malé. Nicméně dr. Kouckému věřím též (nečetla jsem ty odkazy, jen přidávám svou zkušenost). Tak hlavně ať jste zdraví ![]()
Ahoj, já byla na prvním očkování s dcerou, když jsem byla ve 3. měsíci (a na druhém 2 dny před porodem
). Na miminko to žádný vliv nemělo.