Přepadení trauma

Anonymní
27.8.21 10:37

Přepadení trauma

Zdravím. Před mnoha lety jsem prožil únos, vyhrožování, mlácení. Snažil jsem se to vytěsnit ale po pár letech jsem musel k psychiatrovi. Nyní jsem na práškách již mnoho let a chodịm k psychologovi. Neustále mám vtíravé myšlenky na tuto událost a co se mohlo nebo ještě může stát od těchto osob. Trpím úzkostí a strachem. Je to hodně dávno ale když někoho z nich vidím tak je mi hrozně zle. Stalo se vám někomu něco podobného? Jak jste se s tím vyrovnali pokud to vůbec jde? Prosím o radu. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.8.21 10:45

Já prožila dost nepříjemný zážitek, když jsem skoro 12ti lety, našla v noci pod kuchyňskou linkou bezdomovce. Dlouho jsem se nemohla vzpamatovat. V noci jsem nespala, usínala až k ránu, když se rozednívalo a lidí začali chodit do prace. Do té doby, jsem všechny místnosti, měla rozsvícená a v ruce držela telefon. Měla jsem i prášky na spaní, prvních pár dní mi zabrali, pak už vůbec ne. Do dneška se v noci bojím, spím tak na půl a každý zvuk mě hned probudí. Když mám jit třeba v tmě vynést koš, je to pro mě bojovka, srdce až v krku. Ale nechci to porovnávat co se stalo Tobě, zažil si daleko horší věci než já

• Citovat
  • Nahlásit
494
27.8.21 10:50

Píšete že ty osoby vidíte- jako kde? Jak to myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
27.8.21 10:51
@Anonymní píše:
Já prožila dost nepříjemný zážitek, když jsem skoro 12ti lety, našla v noci pod kuchyňskou linkou bezdomovce. Dlouho jsem se nemohla vzpamatovat. V noci jsem nespala, usínala až k ránu, když se rozednívalo a lidí začali chodit do prace. Do té doby, jsem všechny místnosti, měla rozsvícená a v ruce držela telefon. Měla jsem i prášky na spaní, prvních pár dní mi zabrali, pak už vůbec ne. Do dneška se v noci bojím, spím tak na půl a každý zvuk mě hned probudí. Když mám jit třeba v tmě vynést koš, je to pro mě bojovka, srdce až v krku. Ale nechci to porovnávat co se stalo Tobě, zažil si daleko horší věci než já

To jsi nemela byt zabezpeceny? Bezdomovci jdou vetsinou nejjednodussi cestou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
27.8.21 10:52
@Anonymní píše:
Zdravím. Před mnoha lety jsem prožil únos, vyhrožování, mlácení. Snažil jsem se to vytěsnit ale po pár letech jsem musel k psychiatrovi. Nyní jsem na práškách již mnoho let a chodịm k psychologovi. Neustále mám vtíravé myšlenky na tuto událost a co se mohlo nebo ještě může stát od těchto osob. Trpím úzkostí a strachem. Je to hodně dávno ale když někoho z nich vidím tak je mi hrozně zle. Stalo se vám někomu něco podobného? Jak jste se s tím vyrovnali pokud to vůbec jde? Prosím o radu. Díky.

Takze ty osoby jsou na svobode a potkavate je? To bych se tedy radeji odstehovala nez bydlet v sousedstvi pachatelu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.21 11:02
@Anonymní píše:
Já prožila dost nepříjemný zážitek, když jsem skoro 12ti lety, našla v noci pod kuchyňskou linkou bezdomovce. Dlouho jsem se nemohla vzpamatovat. V noci jsem nespala, usínala až k ránu, když se rozednívalo a lidí začali chodit do prace. Do té doby, jsem všechny místnosti, měla rozsvícená a v ruce držela telefon. Měla jsem i prášky na spaní, prvních pár dní mi zabrali, pak už vůbec ne. Do dneška se v noci bojím, spím tak na půl a každý zvuk mě hned probudí. Když mám jit třeba v tmě vynést koš, je to pro mě bojovka, srdce až v krku. Ale nechci to porovnávat co se stalo Tobě, zažil si daleko horší věci než já

Tyyjo to je šílené 8o ale jak se tam proboha dostal? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
27.8.21 11:13

To se nedivím, že se Ti to pořád vrací a připomíná, když ty lidi pořád potkáváš! :( taky myslím, že jedno z řešení jak žít aspoň trošku lepší život je se odstěhovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 11:22
@jannina1 píše:
To jsi nemela byt zabezpeceny? Bezdomovci jdou vetsinou nejjednodussi cestou…

Byl to starý být a ještě měl takovou tu plamínkovou karmu v kuchyni, takže když byla zapnutá karma, otevíralo se okno a samozřejmě jsem na něj zapomela. Byli tam staré okna, takže ventilačka nesla dát, byla udělána jen škvírka. Navíc bydlíme v pidi městě, kde na bezdomovce člověk prostě nenarazí, ale to mě samozřejmě neomlouvá, je to moje chyba. Bydleli jsme ve vyvýšeném přízemí, do okna to měl přes tři metry. Policajt mě uklidňoval, at si to nevyčím, že náš případ kdy vlezli oknem do sedmého patra. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
589
27.8.21 11:42
@Anonymní píše:
Byl to starý být a ještě měl takovou tu plamínkovou karmu v kuchyni, takže když byla zapnutá karma, otevíralo se okno a samozřejmě jsem na něj zapomela. Byli tam staré okna, takže ventilačka nesla dát, byla udělána jen škvírka. Navíc bydlíme v pidi městě, kde na bezdomovce člověk prostě nenarazí, ale to mě samozřejmě neomlouvá, je to moje chyba. Bydleli jsme ve vyvýšeném přízemí, do okna to měl přes tři metry. Policajt mě uklidňoval, at si to nevyčím, že náš případ kdy vlezli oknem do sedmého patra. :roll:
.. To bych se asi taky pos… :?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 11:56

Stalo se to v rodině. Bohužel po několika letech a rozpadlém vztahu, úmrtí rodičů ho to nějak dohnalo a přestal vycházet z bytu. Rodina se mu snažila pomoc, ale nenechal si. On se ale pokud vím neléčil a neléčí. Těch příčin a problémů je tam víc, ale jemu se život po tom zážitku pomalu, ale jistě rozpadal.
Proto je super, že to řešíš a chodíš k psychologovi. Asi by byla namístě i nějaká léčba na úzkosti. A naprosto chápu, že pokud ty lidi potkáváš, že se to vrací. Nevím, třeba by pomohlo se odstěhovat? Nové prostředí dělá divy. Ale nevíme nic o tvé rodinné situaci, třeba to není možné. Zkusila bych ještě nějakou intenzivní skupinovou terapii - poznáš lidi s podobným zážitkem, dozvíš se jejich zkušenosti, co komu pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
34490
27.8.21 12:12
@Anonymní píše:
Zdravím. Před mnoha lety jsem prožil únos, vyhrožování, mlácení. Snažil jsem se to vytěsnit ale po pár letech jsem musel k psychiatrovi. Nyní jsem na práškách již mnoho let a chodịm k psychologovi. Neustále mám vtíravé myšlenky na tuto událost a co se mohlo nebo ještě může stát od těchto osob. Trpím úzkostí a strachem. Je to hodně dávno ale když někoho z nich vidím tak je mi hrozně zle. Stalo se vám někomu něco podobného? Jak jste se s tím vyrovnali pokud to vůbec jde? Prosím o radu. Díky.

Ostěhovala bych se co nejdál. A nepřestala chodit na terapii. Hlavně se neuzavři před světem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7554
27.8.21 12:27

Ahoj zakladateli,
nedivím se, že po takovém traumatickém zážitku trpíš, navíc, když jsi vystavován kontaktu s pachateli.
Je dobře, že jsi v péči odborníků, to umí skutečně hodně situaci zlepšit.
Přidávám se však k názorům, že existuje vlastně jen jediná cesta, jak se kontaktu zbavit, a tou je změna bydliště. Teoreticky můžeš podat žádost o zamezení styku, kdy by ty osoby měly zákaz se ti přiblížit, ale pokud již byla věc uzavřena a nějakým rozsudkem skončila, musely by nejspíše nastat nové skutečnosti k vdání takového zákazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
27.8.21 13:03
@Anonymní píše:
Byl to starý být a ještě měl takovou tu plamínkovou karmu v kuchyni, takže když byla zapnutá karma, otevíralo se okno a samozřejmě jsem na něj zapomela. Byli tam staré okna, takže ventilačka nesla dát, byla udělána jen škvírka. Navíc bydlíme v pidi městě, kde na bezdomovce člověk prostě nenarazí, ale to mě samozřejmě neomlouvá, je to moje chyba. Bydleli jsme ve vyvýšeném přízemí, do okna to měl přes tři metry. Policajt mě uklidňoval, at si to nevyčím, že náš případ kdy vlezli oknem do sedmého patra. :roll:

Oknem do 7.patra? To se fakt stalo? To je mazec Teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6930
27.8.21 13:11

Byli potrestáni za to, co ti udělali? Přála bych ti, aby se ti podařilo zase získat důvěru ve svět a lidi, i když věřím, že po takovém zážitku to jde ztuha :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 13:48

Mám zkušenost s traumatickou událostí jiného druhu.. A pronásledovalo mě to dlouho. Na terapie jsem chodila, trochu to pomáhalo, ale v zásadě se nic nezměnilo. Nakonec jsem šla k terapeutovi, který věděl, co s tím. Na rovinu říkal, že prožité trauma nelze moc dobře řešit klasickou terapií, takové to povídání si nic moc nezmění. Doporučil mi zkusit EMDR terapii, zaměřenou přímo na řešení traumatu. Ztratit jsem neměla co, tak jsem to zkusila. Bylo to zvláštní, ale fakt to pomohlo. Mě stačily tři sezení, někomu prý stačí i jedno nebo dvě. Zkuste najít dobrého terapeuta, který se tím zabývá. Mě to změnilo život.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat