Přepis poloviny bytu

15.9.19 17:30

Přepis poloviny bytu

Holky prosím o radu, pokud někdo budete vědět… Bydlíme s přítelem v bytě - byt je v jeho vlastnictví a teď chceme polovinu nechat napsat na mně. Stačí dojít na katastr a nechat tam dopsat mně jako spoluvlastníka, nebo mi musí tu polovinu prvně darovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1497
15.9.19 17:40

Staci dojit a prepsat si myslim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3524
15.9.19 17:52

No my to resili darovaci smlouvou, podle me to jen tak nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 17:55

Uprimne nevim. Ale nezda se mi, ze by to bylo az tak jednoduche. Podle me musite mit nejakou smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
520
15.9.19 18:20

Ano musí to být na základě nějakého dokumentů - např. kupni nebo darovací smlouva, jde o to, aby státu neunikaly daně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
15.9.19 18:33

Musite mit darovaci smlouvu. Nejde to jen tak prepsat prave kvuli danim. Takze pak budete muset prokazat, ze si osoba blizka (zijes aspon 1rok ve stejne domacnosti) abys nemusela platit dan z prijmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 18:56

Myslela jsem si to, ze to bude muset být s darovací smlouvou… Trvalé bydliště máme společné už 8 let. Tak snad nám paní na katastru poradí co a jak… Jinak děkuji za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
15.9.19 22:58

Tak prvně si sepiste darovací smlouvu, podpisy musí být úředně ověřený (třeba na poště to dělají) a až pak bych šla na katastr, bez toho to stejně nepůjde a třeba to tam vyridite rovnou, jinak poplatek za vklad je 1000 Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
16.9.19 12:01

K podání návrhu budeš potřebovat darovací smlouvu s ověřenými podpisy a vyplněný formulář, který najdeš na stránkách KÚ. Poplatek je 1000 Kč, který se platí převodem nebo kolkem. Hodnotu daru musíš zahrnout do svého daňového přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama