Přestěhování kočky z bytu na ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.08.19 09:38
"přesazení" kočky

Mám roční kočku, která teď vyvedla koťata. Většinou žijí v bytě, o víkendech ji máme na chalupě (to běhá venku a loví). Je potřeba kočku nechat na chalupě trvale (po kastraci) - bude tam mít denně někoho, kdo jí přikrmí, pohladí, ale stane se kočkou venkovní (žádné konzervičky, žádné kanape, život na seníku a co si uloví - nutno přiznat, že běhajících konzerv tam je přehršel). Nechce se nám tam dávat samotné kotě, to by zřejmě nepřežilo.
Zvykne si kočka? Nemáte někdo tipy, jak jí to zpříjemnit? Máme ji rádi, ale už jich je doma moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24642 příspěvků 20.08.19 09:47
@Katche píše:
Mám roční kočku, která teď vyvedla koťata. Většinou žijí v bytě, o víkendech ji máme na chalupě (to běhá venku a loví). Je potřeba kočku nechat na chalupě trvale (po kastraci) - bude tam mít denně někoho, kdo jí přikrmí, pohladí, ale stane se kočkou venkovní (žádné konzervičky, žádné kanape, život na seníku a co si uloví - nutno přiznat, že běhajících konzerv tam je přehršel). Nechce se nám tam dávat samotné kotě, to by zřejmě nepřežilo.
Zvykne si kočka? Nemáte někdo tipy, jak jí to zpříjemnit? Máme ji rádi, ale už jich je doma moc.

Tak to je drsný. 8o
Kočka odvedla svou práci, dala vám roztomilá koťata a šup s ní na seník. Takový zvířecí Příběh služebnice.

Ale jinak… Zvykne si, zvláště pokud jí opravdu někdo každý den naplní mistu. Zvykne si asi jako ty, kdyby tě někdo vyhodil z domu a musela by se s tát bezdomovcem. Taky by se ti to nelíbilo, život by byl méně komfortní, kratší, ale hned by tě to nezabilo.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 20.08.19 09:47

@Katche pokud kočku, co doteď žila jenom v bytě a jedla jen konzervy, najednou dáte na chatu a at si loví, tak podle mě brzy zemře nebo se ztratí a zemře. Musíte ji nejdříve zvyknout, krmit, být tam s ní. A postupně ji tam nechávat častěji.

Bábrdl
Generální žvanilka 24642 příspěvků 20.08.19 09:48
@Lalelale píše:
@Katche pokud kočku, co doteď žila jenom v bytě a jedla jen konzervy, najednou dáte na chatu a at si loví, tak podle mě brzy zemře nebo se ztratí a zemře. Musíte ji nejdříve zvyknout, krmit, být tam s ní. A postupně ji tam nechávat častěji.

Píše, že o víkendech je na té chalupě a loví. :think:

DanielaMakova
Kecalka 135 příspěvků 20.08.19 09:49

Ne

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 20.08.19 09:50

@Bábrdl ale víkend je něco jiného, než být odkázána prakticky jenom na lov plus přežít s lovem zimu někde na seníku. Když to je bytová kočka

Majinka7
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 20.08.19 09:53

Tak pokud ji tam bude kazdy den nekdo krmit a hladit, zvykne si na nej, takze se muze stat, ze az tam prijedete, kocka uz tam nebude, bude u sousedů nebo proste odejde jinam. Pokud je zvykla byt obcas venku a i neco ulovi, nebude stim mit problem, hlavne ji vykastrujte. Ale za me, se sni asi rozlucte, jak bude mit volnost a vy tam nebudete, odstehuje se jinam.

lucenka
Hvězda diskuse 37740 příspěvků 20.08.19 09:54

A proč ta kočka nemůže nadále dostávat konzervy, když tam bude někdo, kdo se o ní bude starat? Jo aha, to by stálo peníze, že.

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.08.19 10:03

Ale kulový. Asi jsem to napsala blbě, rozhodně se jí nechceme zbavit. Na chalupě se těžce přemnožily myši.
Konzervy jí tam klidně budu dávat dál - ale potřebuju, aby lovila.

My koťata nechtěli, ona se spustila s nějakým místním kocourem a stalo se (dřív než jsme stihli vykastrovat). Koťata jdou z domu taky, jedno s ní a další do hezkých nových domovů (a propo, nechce někdo pouliční kotě?:-)
Příměr se služebnicí dobrej, ale hodně hodně koček si volí radši život venku než v bytě a dělat z kočky bezdomovce mi přijde přehnané.
Denně tam někdo jezdí krmit králíky a podobně, takže to není, že ztratí veškerý lidský kontakt.

stinga
Echt Kelišová 9112 příspěvků 20.08.19 10:05

@Katche a proč jste ji nevykastrovali než měla ta koťata? to je celé docela hnusné a kruté řešení, a s těma koťatama budete dělat co?

Bábrdl
Generální žvanilka 24642 příspěvků 20.08.19 10:07
@stinga píše:
@Katche a proč jste ji nevykastrovali než měla ta koťata? to je celé docela hnusné a kruté řešení, a s těma koťatama budete dělat co?

Koťata si (zatím) nechají. Jsou roztomilá. Ale „stará“ kočka jim přebejvá.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 20.08.19 10:09

@Katche no jak jsem napsala, kocka bude mit volnost a je možné, ze odejde jinam :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24642 příspěvků 20.08.19 10:09
@Katche píše:
Ale kulový. Asi jsem to napsala blbě, rozhodně se jí nechceme zbavit. Na chalupě se těžce přemnožily myši.
Konzervy jí tam klidně budu dávat dál - ale potřebuju, aby lovila.My koťata nechtěli, ona se spustila s nějakým místním kocourem a stalo se (dřív než jsme stihli vykastrovat). Koťata jdou z domu taky, jedno s ní a další do hezkých nových domovů (a propo, nechce někdo pouliční kotě?:-)
Příměr se služebnicí dobrej, ale hodně hodně koček si volí radši život venku než v bytě a dělat z kočky bezdomovce mi přijde přehnané.
Denně tam někdo jezdí krmit králíky a podobně, takže to není, že ztratí veškerý lidský kontakt.

Kočka loví pro zábavu. Hladová kočka spíš odejde hledat štěstí jinam.
Pokud jí každý den někdo naplní misku, tak je šance, že se bude držet u domu a bude i lovit.

Venkovní život volí kočky, které jsou na něj zvyklé. Bytovky chtějí většinou zůstat v bytě. A ty polo chtějí zůstat polo. Sáhni si do svědomí - déšť, mráz, jídlo jednou denně. :nevim:

Janli
Extra třída :D 10177 příspěvků 20.08.19 10:11

Tak to se s tou kočkou zrovna rozluč. Buď hodně rychle chcípne, protože není adaptovaná na samostatný život nebo si půjde hledat nový domov. Sorry, ale nejste normální, vyhazovat kočku z bytu :zed:. Rozdejte koťata a starou kočku si nechte doma. Tobě by se líbilo, kdyby tě někdo vyhodil z bytu ať si jdeš chrápat na seník?

Bábrdl
Generální žvanilka 24642 příspěvků 20.08.19 10:11
@Majinka7 píše:
@Katche no jak jsem napsala, kocka bude mit volnost a je možné, ze odejde jinam :nevim:

Je to tak. K nám už takhle přišlo koček…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama