Přestup ještě před přijímačkama

26.4.20 09:50

Přestup ještě před přijímačkama

Zdravím, v únoru jsme podávali přihlášky na střední školy. V té době jsem si byla jistá, že chci jednou dělat Vojenského lékaře. Jak ale šel čas a nastala tato situace, kdy všichni trčíme doma, začala jsem si uvědomovat, že to tak není. Že ve zdravotnictví vůbec pracovat nechci. Jeden večer mě prostě udeřila myšlenka, že nechci být lékař, ale kadeřnice nebo kosmetička. A teď nevím, jak to řešit. Jestli nastoupit na zdravku a z té pak přestoupit na učňák, nebo jinak. Nevíte prosím někdo, jak to vyřešit?
Děkuju za jakoukoliv odezvu ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3659
26.4.20 10:02

Neblbni, bez na zdravku a uvidíš. Kadeřnice nebo kosmetická můžeš být nakonec vždycky. Na kosmeticku jsou snad jen nějaké kurzy a ten ucnak na kadeřnici si můžeš dodělat klidně i s hotovou zdravkou, když i nadále v tom oboru nebudeš chtít být. Ale zavírat si dveře k lepší budoucnosti jen kvůli nějakému nápadu z nudy v karanténě…to opravdu není dobrý nápad. Co na to říkají rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
26.4.20 10:58

Přestoupit můžeš v průběhu září, pokud budou mít volné místo. Ale na učební obory existují i rekvalifikace. Na tvém místě si udělám maturitu, ta se ti v životě neztratí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
26.4.20 12:34

Pokud máš hlavu na to abys byla lékař, tak je to obrovský dar, nezahazuj ho. I když by byl lepší gympl pro tuhle kariéru. Na kadeřnici nebo kosmetičku stačí šikovnost a kurz, radši jdu ke kosmetičce co má kurz než školu, vím že na školu šly většinou ne moc chytré holky, co je jinde nevzaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.20 19:44

@chaela rodiče zatím nic, zatím jsem jim to neřekla. A k té škole… Taky jsme si říkala, že zdravkaa je dobrá škola, jenže co bych tam dělala, když mě to nebude bavit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13288
26.4.20 19:48

@ArttisBlack Ale ještě tam ani nejsi, tak přeci nemůžeš vědět, že tě to nebude bavit. Třeba ano, když ne, tak přestoupit můžeš vždycky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama