Převod družstevního bytu do OV - SJM?

Anonymní
17.4.17 00:28

Převod družstevního bytu do OV - SJM??

Před uzavřením manželství mi rodiče dali peníze na pořízení družstevního bytu - já následně byla jedinou členkou družstva. Cca 6 měsíců poté jsem se vdala. Nyní řeším odkup tohoto bytu do osobního vlastnictví. Veškeré platby družstvu a platby energií za byt jdou z mého účtu. Řeším, zda po převodu bytu do osobního vlastnictví, bude na tento majetek pohlíženo jako na SJM nebo zda je v tomto případě byt považován pouze za můj majetek. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

261
17.4.17 02:17
@Anonymní píše:
Před uzavřením manželství mi rodiče dali peníze na pořízení družstevního bytu - já následně byla jedinou členkou družstva. Cca 6 měsíců poté jsem se vdala. Nyní řeším odkup tohoto bytu do osobního vlastnictví. Veškeré platby družstvu a platby energií za byt jdou z mého účtu. Řeším, zda po převodu bytu do osobního vlastnictví, bude na tento majetek pohlíženo jako na SJM nebo zda je v tomto případě byt považován pouze za můj majetek. Děkuji za odpovědi.

Pokud jsem neminula nějakou novelu, neměl by být součástí SJM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
17.4.17 07:35

Nechápu jak může být někdo jediným členem družstva :lol:,mohla jste být jediným majitelem družstevního podílu a poté si jej převedla do osobního vlastnictví…,ale k dotazu- SMJ to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama