Převod poloviny nemovitosti

Anonymní
14.10.19 18:14

Převod poloviny nemovitosti

Ahoj, řeším teď převod poloviny bytu na partnera, anonym -zatim je to tajemství.. manželé zatím nejsme, ale svatba je v dohlednu, máme malé děti, jsme spolu dlouho a partner se podílí na nákladech na být, víceméně teda to platí vše sám, peníze rozdělené nemáme.. byt je tedy na hypotéku -mala částka.. chtěla bych na něj přepsat polovinu nebo prostě aby byl vedený jako spolumajitel, je to fér… zjistila jsem, že je tu možnost přes darovací smlouvu, ale jak prokázat, že spolu rok žijeme? Zapomněli jsme změnit trvalé bydliště, takže ho má stále u rodičů :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19114
14.10.19 18:22

Nejdřív běž do banky. Pokud má banka na katastru vklad zákazu zcizení, pak budete potřebovat její souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.19 18:33

@Janli díky:-) je tam zastava, ale tohle musím zjistit

• Citovat
  • Nahlásit
14545
14.10.19 18:46

Podle mě bude nejjednodušší se vzít a pak polovinu převést na manžela. Bude to osvobozeno od daní. Pokud je svatba v dohlednu, tak bych fakt počkala. A primárně vyřešit banku kvůli hypotéce - to už tu padlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24787
14.10.19 18:51

Osobně bych byt na přítele nepřeváděla. Pokud se vezmete a tobě se něco stane, tak ho zdědí. Pokud se rozejde, budete se jen dohadovat, že tys ho na něj v dobré víře přepsala a on teď chce půlku a ty nemáš kam jít s dětma a na vyplacení nemáš atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.19 19:04

@Aspera platí ho už 8.rokem se mnou, sama jsem to platila jen půl roku, opravdu mi to přijde férové..ale uvědomují si to

• Citovat
  • Nahlásit
Pvln34
14.10.19 19:16
@Anonymní píše:
@Aspera platí ho už 8.rokem se mnou, sama jsem to platila jen půl roku, opravdu mi to přijde férové..ale uvědomují si to

Uvedom si ale, ze priateľ by aj inde za bývanie platil = tržný nájom.
Predpokladám ze si si nebrala 100% hypo a do bytu si vrazila i nejaké peniaze nad ramec splátok (poplatok RK, daň)? Ale ak aj áno, v tomto by som bola veľmi opatrná a nemovitost prepísala len na deti ;)

• Citovat
  • Nahlásit
24787
14.10.19 20:15
@Anonymní píše:
@Aspera platí ho už 8.rokem se mnou, sama jsem to platila jen půl roku, opravdu mi to přijde férové..ale uvědomují si to

Kolik za byt platíte? A co pak platíš ty? To totiž měla známá. Chlap platil byt, vybavení, opravy atd. Ona neplatila nic, jen jídlo. To že to bylo cenově nastejno nikdo neřešil. Pak to znamenalo to, že ona neměla nárok na nic a on měl vše, protože to platil.
Osobně bych se této jistoty nezbavovala. Pokud se nerozejdete je to jedno a pokud ano máš jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30425
14.10.19 21:15
@Aspera píše:
Kolik za byt platíte? A co pak platíš ty? To totiž měla známá. Chlap platil byt, vybavení, opravy atd. Ona neplatila nic, jen jídlo. To že to bylo cenově nastejno nikdo neřešil. Pak to znamenalo to, že ona neměla nárok na nic a on měl vše, protože to platil.
Osobně bych se této jistoty nezbavovala. Pokud se nerozejdete je to jedno a pokud ano máš jistotu.

Ale vždyť v té roli toho, kdo nemá „nárok na nic“ je tady teď přítel zakladatelky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
14.10.19 21:17

@Bábrdl nie je. Priateľ zas nemusí platiť za jidlo a ak by bydlel niekde inde, za bydleni / nájom si musí platiť taky.. Ted platí za to, ze ma kde bydlet.

• Citovat
  • Nahlásit
30425
14.10.19 21:18
@Pvln34 píše:
Uvedom si ale, ze priateľ by aj inde za bývanie platil = tržný nájom.
Predpokladám ze si si nebrala 100% hypo a do bytu si vrazila i nejaké peniaze nad ramec splátok (poplatok RK, daň)? Ale ak aj áno, v tomto by som bola veľmi opatrná a nemovitost prepísala len na deti ;)

Tak měl si ji vzít, když jí udělal děti, to je fakt.

Ale jinak.. Spolecne peníze ano, děti ano, rodina ano, ale jak jde o prachy, je jen dárce spermatu a nájemník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30425
14.10.19 21:20
@Pvln34 píše:
@Bábrdl nie je. Priateľ zas nemusí platiť za jidlo a ak by bydlel niekde inde, za bydleni / nájom si musí platiť taky.. Ted platí za to, ze ma kde bydlet.

Chápu. Vždyť píšu - dárce spermatu a nájemník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
14.10.19 21:40

Jakože vážne lidi?? Já bych to u svého manžela/dříve přítele udělala taky. Klidně přepsala půlku. Takže on ji natolik věří, že caluje bydlení a nemá na nic nárok? Zakladatelko, já tleskam za férovost. To bydlení nejspíš doložit svědectvim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31296
14.10.19 21:41
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším teď převod poloviny bytu na partnera, anonym -zatim je to tajemství.. manželé zatím nejsme, ale svatba je v dohlednu, máme malé děti, jsme spolu dlouho a partner se podílí na nákladech na být, víceméně teda to platí vše sám, peníze rozdělené nemáme.. byt je tedy na hypotéku -mala částka.. chtěla bych na něj přepsat polovinu nebo prostě aby byl vedený jako spolumajitel, je to fér… zjistila jsem, že je tu možnost přes darovací smlouvu, ale jak prokázat, že spolu rok žijeme? Zapomněli jsme změnit trvalé bydliště, takže ho má stále u rodičů :roll:

Kontaktuj primárně banku a vyřeš to s ní. Jinak na to prokázání by mohlo stačit čestné prohlášení? Max. se zeptají sousedů, ale pokud máte spolu děti, tak to asi nebude až takový problém :) jinak osobně bych to taky vyřešila až po svatbě, bude to nejjednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31296
14.10.19 21:41
@Bábrdl píše:
Tak měl si ji vzít, když jí udělal děti, to je fakt.Ale jinak.. Spolecne peníze ano, děti ano, rodina ano, ale jak jde o prachy, je jen dárce spermatu a nájemník?
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat