Priessnitzův zábal na krk

13.3.21 09:43

priessnitzův zábal na krk

Všechny vás zdravím, mám angínu a lékařka mi doporučila abych na krku nosila priessnitzův zábal, chci se tedy zeptat jaké šátky na to používáte? Není v tom zima, dá se v tom těch pár hodin vydržet? Ještě jsem to nikdy na krku neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27659
13.3.21 09:47

Zima rozhodně není, stačí obyčejný šátek, pod něj třeba mokrý kapesník a igelitový sáček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6638
13.3.21 09:48

@pavlaplzen zima v tom není, šátek ideálně bavlněný. A měn to po cca hodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
13.3.21 09:49

Mokrá utěrka, igelit, dát na krk a omotat jakoukoliv šálou, aby se ten krk jakoby zapařil. Taky to dělám když mám angínu, není to úplně příjemný, hlavně s tím ležet, ale vydržet se to dá a trochu to uleví. Ale na anginu nepij moc čaje, spíš si dej zmrzku a studené nápoje. Teplo totiž rozmnožuje bakterie.

Příspěvek upraven 13.03.21 v 10:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
13.3.21 10:15

Mokry vyzdimany kapesník na krk, na to igelit. Sáček, a na to třeba sálu nebo šátek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
13.3.21 10:21

Používám bavlněný čtyřcípý šátek, igelit a kapesník. Zima v tom není, zapaří se to a spíš to hřeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
13.3.21 10:35

@pavlaplzen Neboj, mokrý kapesník/utěrka/látková plena za chvilku bude mít tělesnou teplotu a nestudí. Kdysi jsem si dělávala zábaly, ale nikdy mi myslím moc nepomáhaly. A je dobré pořád popíjet vlažný čaj. Jak někdo doporučuje zmrzlinu, mně zase lékař varoval před studenými nápoji. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat