Příjmení mininka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 19:20
Příjmení mininka

Ahoj holky, čekáme miminko no s přítelem ještě nejsme svoji :) ale chceme aby maličké mělo příjmení už po nem. Je potřeba zajít někde na úřad/matriku? Nebo jak postupovat? Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 19:22

Určitě na matriku s těhotenským průkazem. :) Bez něj nic nevyřídíš. Tam taky napíšeš jména.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 02.04.19 19:22

Na matriku s rodnymi listy a obcankami. Jinak by to tam s vámi měli sepsat, zda si to dobře pamatuju :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9500 příspěvků 02.04.19 19:24

Jojo jdi na matriku, musíte tam jít oba spolu, s těhotenskou průkazkou, obcankama a rodnými listy. Ale klidně to můžete vyřídit až po porodu (ale předem je to lepší máš na to větší klid a miminko se bude jmenovat od začátku stejně)

Uživatel je onlineMicaella22
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 02.04.19 19:26

Jo matrika. Vzit Rl, OP, prizna otcovstvi a pani se zepta na jmena a prijmeni. Pokud si te jednou vezme, tak prijmeni bych dala po sobe, ne po chlapovi. Ze on chce, je sice pekny, ale…

kve-tinka
Závislačka 4837 příspěvků 3 inzeráty 02.04.19 19:27

Oba podepisete dohodu o jmenu a prijmeni (obe pohlavi) a pritel jeste prohlaseni o otcovstvi
Jinak teda nedoporucuji prijmeni,kdyz nejste svoji-i tak tam musite

migmina
Kecalka 223 příspěvků 02.04.19 19:35

Jak vyse devcata zminuji.zajit na matriku.sice se na to neptas,ale s tim prijmenim si to jeste rozmysli.dala bych po sobe vis jak…

Uživatel je onlineiPodPrd
Kecalka 206 příspěvků 02.04.19 19:51

Už tu bylo vše řečeno :) Ale stejně bych počkala, já jsem toho svého nechala chvilku podusit, že malá bude mít mé příjmení, když nejsme svoji. Až se teda rozhoupal s žádostí o ruku, tak jsme tam zašli. Naštěstí mu to netrvalo dlouho, ale i tak, nesmíš být hloupá ;) Moje teta dodnes lituje, po porodu ji opustil, bratránkovi je 16 a stále má otcovo příjmení, ona už dvě dcerky a vdaná, on jediný se jmenuje jinak…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19729 příspěvků 02.04.19 19:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, čekáme miminko no s přítelem ještě nejsme svoji :) ale chceme aby maličké mělo příjmení už po nem. Je potřeba zajít někde na úřad/matriku? Nebo jak postupovat? Děkuji :)

Vzít se.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 02.04.19 20:02

jako pokud nemáte ujasněno, že do nějaké doby se vezmete a nechce si tě vzít, tak nevidím důvod, proč by mělo mít jeho příjmení. bohužel máme v rodině i případ, že borec se vykašlal na ně a mála chtěla příjmení po mámě a nešlo to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 20:05

Nedávej příjmení po něm. Mám s přítelem už dvě děti a svatba pořád nikde. Když to teď vidím, už bych to nedělala… :pocitac:

cecetka
Echt Kelišová 8065 příspěvků 02.04.19 20:12

Pridavam se k ostatnim. Nechtela bych, aby se me dite jmenovalo jinak nez ja. Pokud se casem vezmete, zmenite prijmeni i diteti :mavam:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9500 příspěvků 02.04.19 20:16

Za mě je to zas úplně jedno, po jednom z rodičů se to dítě jmenovat musí když nejsou svoji a když se náhodou časem vezmou tak aspoň dítě nebude mít zmatek s tím, že se jednou jmenuje tak a pak zas jinak :think: můj syn se jmenuje po bývalém a taky mě to nestve, stejně jeho příjmení nikde nepoužívám, max když vyplnuju papír někde na úřadě.

Adrasteia
Závislačka 3002 příspěvků 02.04.19 20:26
@cecetka píše:
Pridavam se k ostatnim. Nechtela bych, aby se me dite jmenovalo jinak nez ja. Pokud se casem vezmete,zmenite prijmeni i diteti :mavam:

V životě bych něco takového dítěti neudělala. Pokud bude dítě už mít trochu rozum, může to brát hodně těžce. Jeho jméno je jeho vlastní identita. Měnit dítěti jméno kvůli tomu, že se rodiče nejsou schopni domluvit, mi připadá fakt bezohledné.

neila
Extra třída :D 12036 příspěvků 02.04.19 20:31
@Adrasteia píše:
V životě bych něco takového dítěti neudělala. Pokud bude dítě už mít trochu rozum, může to brát hodně těžce. Jeho jméno je jeho vlastní identita. Měnit dítěti jméno kvůli tomu, že se rodiče nejsou schopni domluvit, mi připadá fakt bezohledné.

Přesně tak… i kdyby se nevzali a dítě se bude jmenovat po nem, tak co? Rozchod rodičů přeci neznamená, ze přijde o otce…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama