Příprava na cs, co mě ráno čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 21:56
příprava na cs, co mě ráno čeká?

ahoj
dnes jsem byla na bulovce na ekg, monitoru a krvi. myslela jsem, ze mi pichnou i clexane, jenz j,sem si vyzvedavala v lekarne, ale ne. rano nastupuju v 6.30 a zajima me, co vse me ceka, kdy bude muz se mnou, jestli teda bude… minule jsem mela akutni, takze rozdil. jinak si chci rict o celkovou anestezii.
kuju za info

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 07.03.11 21:59

Já nevim,ale moc ti držím palce a přeju at máš prince brzy u sebe

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 22:00

dík, princ se už od včerejška snaží prokopnout buben :lol:

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.11 22:05

Jestli to je porad stejny jako za me, tak klystyr, holeni uz asi budes mit z domova, zavedeni cevky, spolknuti nakyho hnusu (proti zvraceni). Pak jsem cekala vedle, udelali monitor, to tam uz manzel byl (u tech predchozich veci bych o nej asi nestala :-) )..a musela jsem teda trochu pockat oproti planovanymu casu, protoze meli neco akutniho..
Heled a kdo to bude delat, jestli se muzu zeptat? A ze jdes az v den operace sis domluvila sama, nebo uz to tak je automaticky? Ja nastupovala den predem totiz…

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.11 22:06

P.S. Jo, mluvim konkretne o Bulovce- tohle bylo v roce 2007 u planova­nyho cs

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 22:07

zahumenda :huban: :srdce:
no ja jsem doma na propustku, ze se pry lip vyspim :mrgreen:
 rika

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.11 22:08

Jo a druhy p.s., nectu poradne :oops: ja mela spinal, tak nevim, jestli bude nejakej rozdil… ale mam za to, ze tyhle anestezii davaj prednost, je to setrnejsi atd. Proc chces celkovku?

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 22:08

rikal mudr :dance:

a injekci na redeni krve jsi mela kdy? sprcha nebyla?

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 22:09
Kaca007 píše:
Jo a druhy p.s., nectu poradne :oops: ja mela spinal, tak nevim, jestli bude nejakej rozdil… ale mam za to, ze tyhle anestezii davaj prednost, je to setrnejsi atd. Proc chces celkovku?

protoze mam zada na ...... a k tomu u toho fakt nechci byt :dance:

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.11 22:10

Je, ja ho mela taky prave, bylo to super :srdce: A to ma asi pravdu, ze se lip vyspis, ja se tam nevyspala vubec- na pokoji chrapala nejaka pani (ze prej vubec nespi, haha :mrgreen: ). A Z. dela automaticky vzdycky planovany cs, nevis?

vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 07.03.11 22:10

cs je císař? Já měla taky plánovaný, ale byla jsem už v porodnici týden před, takže ráno přijel manžel. večer jsem dostala YAL. Sestřička mě vzbudila, šla jsem do sprchy, pak cévkování, omotání nožek obvazama, pusu manželovi, naposledy natočení monitoru, na lehátku na operační sál, tam převlečení manžela, mně píchali epidurál, tak se mnou u toho byl, nachystali si mě, dali kapačku, manžela vyhnali, ale čekal vzadu a koukal přes sklo. Ty nebudeš vnímat, takže svoje pocity při operaci psát nebudu. Když vytáhli miminko, hned ho odnesli, manžel se koukal, jak ho umývají, fotil, dostal pochovat. Mně ho jen ukázali a rychle do inkubátoru do teplíčka (měl jen 1980g). Vzhledem k tomu, že bylo chřipkové období a zákaz návštěv, na pooperačním pokoji už jsem „bojovala“ sama bez manžela. Ale prý jsou tam jinak normálně s Tebou. Stejně jsem byla hoodně zblblá, tak jsem celý den střídavě pospávala, pak pobrekávala nad fotkama, jelikož se mi hroozně stýskalo po uzlíčku a moc toužila ho mít u sebe. Musela jsem hodně pít a sestřičky za mnou často chodily vyměňovat vložky, kontrolovat bříško, jestli správně splaskává, dávaly na něj pytlík s pískem či nevímčím. Nic nebolelo, měla jsem epidurál ještě celý den a trošku i na noc v kapačce. Zbytek už asi znáš. Ráno hned vstávání za pomoci sestřičky a na záchod a čistit zuby..au au, ale dalo se to zvládnout :nevim:
Přeju hodně štěstíčka :hug: :mavam:

Příspěvek upraven 07.03.11 v 22:13

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 07.03.11 22:11
Kaca007 píše:
Je, ja ho mela taky prave, bylo to super :srdce: A to ma asi pravdu, ze se lip vyspis, ja se tam nevyspala vubec- na pokoji chrapala nejaka pani (ze prej vubec nespi, haha :mrgreen: ). A Z. dela automaticky vzdycky planovany cs, nevis?

nedela, jeste je dela taky mikyskova, ta mi delala prvni a super, byla uzasna

darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 07.03.11 22:14

Jizvi - zvládnete to ani nebudes vedet jak :hug: jeen ti nezávidím to po tom..clověk někdy šílí z toho jednoho co má doma..a ty budes mít k dvojčatum další.. máš můj obdiv..klaním se :wink: :andel:

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.11 22:15

Jojo, sprcha byla, to se vi :-D , akorat uz nevim kdy v poradi tech ukonu… A tu injekci si clovece nepamatuju- jestli uz byla vecer predtim nebo nekdy pri ty priprave, to mi uplne vypadlo… No, kazdej je jinej, s tou anestezii, ale ja u toho chtela byt a bylo to krasny, nejlepsi zazitek v zivote :wink: , anesteziolog strasne hodnej a oni jsou zvykli, ze je clovek vzhuru, takze i kdyz se neco deje, tak nedavaj najevo paniku :lol: (ne, vazne- ja tam mela jednu chvili naky vetsi krvaceni, ale fakt to bylo v klidku vsechno..byla jsem v pohode). A pak mi hned ukazali mimco a taky se clovek nemusi budit z narkozy a tak, jen proste na jipce za nakou dobu prijdou k sobe nohy a pak to ostatni a je to.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 07.03.11 22:18

Asi jak kde. Na kurzech nám říkali, že u sc může být manžel, při celkové narkoze dají miminko jemu, dojde se dětskou na vážení, měření atd, pak možno na nadstandard, takže mimi je pořád na pokoji s maminou i tátou. Pokud není nadstandard, tak je na pokoji miminko dokud je tam tatínek, ty první dva dny. A nedoporučovali nám epi, raději celkovou narkozu. Jednak prý po tom bolí hlava a jedna se musí 24h po opraci striktně ležet, což při rozjezdu kojení není nic moc. A místo klystýru doporučovali doma udělat očistu Yalgelem z lékárny. Osobní zkušenost nemám.

To musí být zvláštní pocit vědět, kdy se tvoje mimi „narodí“ :-) Já bych asi nemohla dospat, jak bych se těšila :andel:

Příspěvek upraven 07.03.11 v 22:20

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >