Přípravky proti klíšťatům...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mijunka
Kecalka 143 příspěvků 18.05.11 09:39
Přípravky proti klíšťatům...

Ahojky! Potřebuji poradit..mojí 14-ti měsíční holčičce jsme včera našli klíště a ke všemu tak blbě,měla ho z boku na krku! Protože ani já ani manža to neumíme vytahovat,raději jsme jeli k za mojí mamkou (naštěstí bydlí jen 10km od nás) ale o co mi jde.Malou si budu kontrolovat jestli náhodou nebude reakce,ale zajímá mě jestli a popř.jaké přípravky používáte pro takto malé děti Vy? My jsme hodně na zahradě u manželové babičky,a holky prostě lítaj v trávě,tam se válí,tam vlezou a já bych je pro jistotu něčím natřela nebo postříkala ať to na ně neleze..máte nějaký tip? Děkuju.

Reklama

Reakce:

barah
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 18.05.11 09:42

Tak naše děti zatím žádné klíště neměli. Dceru tedy stříkám repelentním přípravkem, pokud nezapomenu. Ale chystám se koupit toto , ať jsme připravení, kdyby jen nějakého klíšťáka chytla.

LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 18.05.11 09:50

Koupila jsem tady "tohle ":hhttp://bio­lit.cz/produk­ty-detail.asp?Ka­tID=4&ID=81 jen nevím jestli mám namazat krémem na opalování a na to ten sprej nebo naopak? :nevim:

Denys
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 18.05.11 09:54

my máme repelent Chicco zanza, je od narození, proti klíšťatům a komárům

Mijunka
Kecalka 143 příspěvků 18.05.11 10:18
Denys píše:
my máme repelent Chicco zanza, je od narození, proti klíšťatům a komárům

A ten se dá asi koupit pouze v e-shopu,že?

Scala
Kecalka 193 příspěvků 18.05.11 10:24

Jak říkáš, nejlepší je to řešit reventivně, ale pokud už je přisáté, tak mám výbornou zkušenost s Ixodermem, jak píše barah, ochromí ho, takže se nemůže „vyzvracet“, usmrtí a i dezinfikuje ránu, už jsme ho vícekrát použili a používáme i na pejska, který je přímo magnetem na klíšťata.
Taky nějakou dobu trvá, než se klíště přisaje, tak je dobré dítko prohlédnout hne po příchodu domů, můžeš třeba objevit klíště po něm zatím jen lezoucí.

Mijunka
Kecalka 143 příspěvků 18.05.11 10:35
Scala píše:
Jak říkáš, nejlepší je to řešit reventivně, ale pokud už je přisáté, tak mám výbornou zkušenost s Ixodermem, jak píše barah, ochromí ho, takže se nemůže „vyzvracet“, usmrtí a i dezinfikuje ránu, už jsme ho vícekrát použili a používáme i na pejska, který je přímo magnetem na klíšťata.
Taky nějakou dobu trvá, než se klíště přisaje, tak je dobré dítko prohlédnout hne po příchodu domů, můžeš třeba objevit klíště po něm zatím jen lezoucí.

Myslím že jsem ho objevila chvilenku potom co se přisálo..neřá­da..protože jsem na něj přišla ještě než jsem jeli domů.

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 18.05.11 10:39

Asi ti zrovna moje rada nepomůže, protože je dcera moc malá, ale já doporučuji brát vitamin B. Po jeho dlouhodobějším užívání se kůží vylučuje nějaký pach, který klíšťatům a komárům nevoní - my ho ale necítíme. Opravdu to funguje, ale B je asi pro děti od 3 let, respektive pro ty, které ho jsou schopny spolknout.

Mijunka
Kecalka 143 příspěvků 18.05.11 11:27
Bubina píše:
Asi ti zrovna moje rada nepomůže, protože je dcera moc malá, ale já doporučuji brát vitamin B. Po jeho dlouhodobějším užívání se kůží vylučuje nějaký pach, který klíšťatům a komárům nevoní - my ho ale necítíme. Opravdu to funguje, ale B je asi pro děti od 3 let, respektive pro ty, které ho jsou schopny spolknout.

Ahoj,o vit.B vím, ale jak píšeš ještě je malá,nepolkla by ho,ale zkusím se zeptat dr.jestli je něco co by takový bobek mohl,starší dcerce ho dávám a zatím (ťuk ťuk ťuk) toho neřáda neměla.
A každopádně jsem ráda za každou odpověd.

kamiŠ
Generální žvanilka 23761 příspěvků 18.05.11 16:38

http://www.aromatica.cz/…llent-spray/

Používám a i vloni jsme už pro dítě používala toto. I na obličej, stříkla sjem na hřbet ruky a mázla na čelo-tváře.
Jinak nejlépe nejdřív mažu opalovákem a pak stříkám na oblečení…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama