Příspěvky a otec (ne)platič

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 17:55
Příspěvky a otec (ne)platič

Dobrý den,
Ocitám se v dosti komplikované situaci. Čekám neplánovaně miminko. Otec se k malému hlásí. Z úřadu mám potvrzené otcovství, příjmení bude malý nosit jeho. Ale má spoustu dluhů z minulosti. X let se vyhýbá jejich řešení, trvalé bydliště má na úřadě, pracuje pouze neoficiálně.
Tak a když si chci zažádat o příspěvek na bydlení pro sebe a malého a budeme jediní s trvalým bydlištěm na dané adrese, ale ve smlouvě je napsaný i otec malého. Bude se nějak řešit kolik na bydlení přispívá? A jak mám doložit určitou částku když vlastně nemám z čeho dokázat kolik by měl brát a kolik by měl přispívat?
Když se budu snažit o nějaké příspěvky na malého a zeptají se na otce. Jak mám doložit jeho příjmy když vlastně žádné nemá. Dá se to nějak řešit aniž bych otce musela žalovat o alimenty?
Upřímně se mi nechce to hnát takhle do extrému protože se opravdu snaží zlepšit mně a malému kvalitu života. Jenže bez mého příjmu to bude neusné. A upřímně mi přijde lepší když po dobrém dává neofiko něco do kasičky (i když to není moc) a má zájem o malého než, aby se to řešilo přes soudy a on měl další problém a já od něj už neviděla ani korunu a malej by neměl tátu.
Nevím jestli je to dosti srozumitelně napsané. Patlam se v těch otázkách už týdny. Projíždím různé weby a už se mi z toho stal jeden velký zmatek. Tak snad se tu najde někdo kdo tomu bude trošku rozumět a poradí.
Mějte se krásně.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
NinaU.
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 11.09.19 18:09

Alimenty co nejsou stanovené soudně jsou hlavně nevymahatelne, na to pozor. Určitě bych si to nechala ošetřit, i když se třeba přímo u soudu dohodnete na konkrétní částce.

ivašot.
Echt Kelišová 8650 příspěvků 11.09.19 18:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Ocitám se v dosti komplikované situaci. Čekám neplánovaně miminko. Otec se k malému hlásí. Z úřadu mám potvrzené otcovství, příjmení bude malý nosit jeho. Ale má spoustu dluhů z minulosti. X let se vyhýbá jejich řešení, trvalé bydliště má na úřadě, pracuje pouze neoficiálně.
Tak a když si chci zažádat o příspěvek na bydlení pro sebe a malého a budeme jediní s trvalým bydlištěm na dané adrese, ale ve smlouvě je napsaný i otec malého. Bude se nějak řešit kolik na bydlení přispívá? A jak mám doložit určitou částku když vlastně nemám z čeho dokázat kolik by měl brát a kolik by měl přispívat?
Když se budu snažit o nějaké příspěvky na malého a zeptají se na otce. Jak mám doložit jeho příjmy když vlastně žádné nemá. Dá se to nějak řešit aniž bych otce musela žalovat o alimenty?
Upřímně se mi nechce to hnát takhle do extrému protože se opravdu snaží zlepšit mně a malému kvalitu života. Jenže bez mého příjmu to bude neusné. A upřímně mi přijde lepší když po dobrém dává neofiko něco do kasičky (i když to není moc) a má zájem o malého než, aby se to řešilo přes soudy a on měl další problém a já od něj už neviděla ani korunu a malej by neměl tátu.
Nevím jestli je to dosti srozumitelně napsané. Patlam se v těch otázkách už týdny. Projíždím různé weby a už se mi z toho stal jeden velký zmatek. Tak snad se tu najde někdo kdo tomu bude trošku rozumět a poradí.
Mějte se krásně.

Ať se nechá zaměstnat a požadá si o osobní bankrot. Ty si nech soudně stanovit alimenty…

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 11.09.19 18:22

Podvodníkům neradím a nepomáhám.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 11.09.19 18:23

Děvče, tak chyba hlavní je ta, že ON je ve smlouvě, proč jste to takto zkonili??
tím pádem se logicky budou úřednice o něj a jeho příjem zajímat a jsi v háji zeleném
opravdu nejčistější řešení je, aby si našel práci ofiko, pak hned ten měsíc požádal o insolvenci a ty soud o výživné (to se bude platit ze zabavitelné částky, což je super, jemu bude zůstávat pořád insolvenční minimum a z jeho srážky půjde tobě třeba pětka na dítě… dle toho, jaké výživné mu určí soud)
přece nechceš celý život řešit dávky??? fakt chceš?? dokládat uhrazení nájmu, aby ti dali na bydlení?? fujtajbl :poblion:

Uslava
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 11.09.19 18:24
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Mějte se krásně.

Je nutné, aby mělo dítě příjmení po něm?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:28

U příspěvku na bydlení se počítají pouze příjmy osob, které mají na dané adrese trvalé bydliště, kdo je ve smlouvě je jedno, pokud tam nemá trvalý pobyt. Do příjmů prostě jen zaškrtneš, že pouze pobíráš rodičák. Pak každé čtvrtletí dokládáš faktury, kolik jsi za co zaplatila. Ale žádnou hitparádu nečekej. Já mám také příspěvek na bydlení a náklady na bydlení to nepokryje ani náhodou. Nepokryje to ani polovinu nákladů. Určitě bych řešila ty alimenty, aby ti je soudně určili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:33

Plus také nechápu, proč by mělo mít dítě příjmení po chlapovi, určitě mu nech své příjmení. Krom toho, že tě všude, kde budeš zařizovat vše ohledně dítěte např. u lékařů, budou volat příjmením dítěte, např. dítě je Homolka, ty jsi Kropáčková, ale budou tě volat jako paní Homolkovou, což může být dost nepříjemné, pokud spolu nezůstanete, nebo se nehodláte v budoucnu vzít. A vy spolu bydlíte? Pokud ne, tak nechápu proč by byl ve smlouvě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:34

@Lucy75 u příspěvku na bydlení se o jeho příjmy zajímat nebudou i když je ve smlouvě. Berou se pouze příjmy osob, které tam mají trvalý pobyt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:36

To dostanu prispevek na bydleni kdyz je otec ve smlouve ale trvalak tam nema? moc se mi to nezda

Monchichik
Echt Kelišová 9629 příspěvků 11.09.19 18:36

@ivašot. Jakože by chodil do práce a oni mu skoro všechno vzali? Ty si blázen, přeci nebude platit svoje dluhy :mrgreen:. To je zase výběr otce ;)

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 11.09.19 18:45
@Monchichik píše:
@ivašot. Jakože by chodil do práce a oni mu skoro všechno vzali? Ty si blázen, přeci nebude platit svoje dluhy :mrgreen:. To je zase výběr otce ;)

ale aspoň jsme se s ivou snažily ukázat morálnější cestu ven z téhle dávkové mizérie… ;)

Příspěvek upraven 11.09.19 v 18:46

ivašot.
Echt Kelišová 8650 příspěvků 11.09.19 18:46
@Monchichik píše:
@ivašot. Jakože by chodil do práce a oni mu skoro všechno vzali? Ty si blázen, přeci nebude platit svoje dluhy :mrgreen:. To je zase výběr otce ;)

Já jsem ale hloupá, jak mě to mohlo vůbec napadnout :oops:

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 11.09.19 18:47

@ivašot. jo, přesně… že tu vůbec píšem
holka radši bude x let ždímat stát o dávky, borec nebude platit dluhy a bude makat na černo
a takhle jim to asi bude vyhovovat… :cert:

Monchichik
Echt Kelišová 9629 příspěvků 11.09.19 18:50

@ivašot. No já nevím, ale už si snad odtud dost poučená, ne? Nadělám dluhy a půjdu do práce je splácet? To si asi fakt blázen nebo letadlo :think:. A udělat si s někým takovým dítě a místo alimentů to chtít po státu, už je asi taky normální :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama