Reklama

Problém s kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.08.11 11:51
problém s kojením

ahoj, máme 6týdenního kluka, do minulýho týdne bylo kojení bez problémů-prostě pil a po 20minutách odpadl a prso už nechtěl.No a teď začne pít, po pár minuách se kroutí, trápí ho prdy a pouští se prsa, takže mu ho zase nabídnu, on si chytne jen bradavku a žmoulá ji, takže sebrat, zase nabídnout, chytí dobře párkrát potáhne a opět pustí a mlátí sebou do stran a přitom mě tluče hlavičkou do prsa a jako hledá bradavku.podaří se mu prso chytit dvakrát potáhne a opět pustí a cucá bradavku,........no a pořád dokola, takže po 20 minutách prso sám nikdy nepustí, mohla by jsem tímto stylem kojit celý den nepřetržitě, protože houby vypije, jen sebou mlátí a tluče do mě :think:
mlíka mám dost, v kojení k žádný změně nedošlo, fakt nevím
napadl mě ten růstový spurt, ale zase mlíka mám dost, nebo u spurtu je mlíka vždy dost? no trvá to týden a už mě to dost vytáčí, protože nedělám nic jinýho jak kojím-11krát denně a trvá to celou věčnost a stejně houby vypije
co s tím???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 05.08.11 12:00

to bude urcite ten spurtik ..myslim ze mlika i u spurtu je dost jen malej ma potrebu se porad kojit a kojit..chce to vydrzet a tak do tydne to bude urcite dobry…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.08.11 12:04

no právě že to už tak týden trvá, já myslela, že u spurtu je mlíka málo, ale to je asi ta laktační krize a to jsou asi dvě věci :think:
jinak kojím 11krát za den, předtím jsme kojili 9krát.tak mě nepřijde, že by nějak extra moc chtěl prso, to by jsem u spurtu čekala horší :nevim: nebo kolikrát takový mimčo denně přibližně baští?
spíš mě přijde, že u toho kojení dělá skopičiny, kouká kde co lítá a nejí :roll:

AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 05.08.11 12:09

no ja jeste mimco nemam ale segra ma petimesicniho kluka a koji ho cca.6krat denne uz skoro od zacatku..ale kazdy to ma jinak..ale taky kdyz uz byl malinko vetsi tak delal u jidla skopiciny a porad koukal kde co lita ale spurty ty meli pravidelne tak jak jsou a trvalo to vzdy tyden a bylo to jak ty popisujes…no tak zkus malyho pred a po kojeni vazit at zjistis kolik vypije..
ted jedny znamy doktorka radila ze kdyz si rika casteji nez po dvou hodinach tak ze mu mas davat z jednoho prsa a dalsi kojeni z toho samyho aby porad nepil jen predni mliko protoze pak mu to nestaci a rve..

lucavlachova
Kecalka 486 příspěvků 05.08.11 12:27

Oni ho k tomu trápí ty prdíky zkus kapky a nejíst nic nadýmavého držíme palečky vím jaké to je

Jarka K
Závislačka 3957 příspěvků 05.08.11 12:38

třeba nechce pít, ale chce prostě jen dudat… zkus dudlíka…
a to že se pouští po pár minutách a dřív vydržel 20 minut, tak to jsme měli taky. Byla jsem z toho na nervy, pořád jsem mu to prso cpala a chtěla jsem, aby u něj byl těch 20 minut… jenže on jak už byl větší, tak se uměl najíst rychleji a prostě mu stačilo 6-8 minut a najedl se do syta :lol: teď jsme na třech minutách a to mi přijde hrozně málo… ale vypadá to, že jemu to stačí, přibírá, takže to neřešim :-P

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.08.11 12:42

kapičky na prdíky dáváme, nadýmavýho nic nejím, dudlíka dáváme taky, no a to že by byl napitej třeba po pěti minutách a stačilo mu to pochybuji, protože když prso schovám jakože dokojeno tak řve a řve a hledá, takže ho musím zase vytáhnout a dokojit ho
no další rady :mrgreen: když pije pěkně tak nakojím 120ml.a trvá mu to tak 15-20minut

Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.08.11 07:33
Kdybych bývala věděla, že existuje nějakej růstovej spurt, tak možná kojím dodnes :-? …i když.....malá je od začátku druhého měsíce na UM, ale kroutí se pořád :roll:
My jsme ale měly hlen ve stolici a vyrážku a tak mudr. usoudila, že to možná je potravinová alergie..dietu jsem držela, ale jak říkám, kroutí se doteď… :nevim:
goldenka píše:
kapičky na prdíky dáváme, nadýmavýho nic nejím, dudlíka dáváme taky, no a to že by byl napitej třeba po pěti minutách a stačilo mu to pochybuji, protože když prso schovám jakože dokojeno tak řve a řve a hledá, takže ho musím zase vytáhnout a dokojit ho
no další rady :mrgreen: když pije pěkně tak nakojím 120ml.a trvá mu to tak 15-20minut

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 06.08.11 08:04

No ja jsem az do druheho mesice kojila asi 40 minut po trech hodinach (od zacatku kojeni), malej se u toho kroutil jenom vecer, jinak poctive pil. Kdybykoli jsem kojila kratsi dobu, dozadoval se po hodine/dvou znovu. Prislo mi to, ze je to proste vyvojova faze a vyrostl z toho,ted tahne v prumeru ctvrt hodiny a intervaly jsou v noci delsi. Zmenili jsme kapicky na Babycalm a uz je pohyblivejsi, takze uz se nekrouti bolesti a prdi bez problemu.

Jo a taky v podstate nebreci, takze to ze ma hlad a chce jeste vyjadruje taky kroucenim a vrcenim, treba ti taky neco chce rict. :think:

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 06.08.11 08:07

Je, Jemyno, nase deti se narodily ve stejny den. :-) a maji i stejny metrik. 8-o :mrgreen:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.08.11 08:09

je fakt, že třeba v noci nám absolutně nebrečí, takže to že by jsem ho měla nakojit zjistím jen tak že si dlouho brebentí pro sebe a pak by mě to prso utrhl jakej má hlad, tak mu vždycky říkám, že to si musí zařvat, jak jinak ho mám slyšet když spím :lol:

Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.08.11 08:52
Máme stejný vkus :-D
Jak je na tom s motorikou ? Terka je zatím pouze ležící…koníky pase, ale dlouho na bříšku nevydrží…směje se, s tatínkem i nahlas :lol: , povídá a i nadává :roll:
Eli11 píše:
Je, Jemyno, nase deti se narodily ve stejny den. :-) a maji i stejny metrik. 8-o :mrgreen:

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 06.08.11 11:08

To je sikulka. :-) a jak casto pres den spi?

No, Krystufek ted zacal poradne past koniky, jako ze se nadzvedne nad predlokti, ale vydrzi to strasne malinkou chvilku a pak uz jenom lezi a obcas ucini pokus zvednout hlavu, no klasicky za chvili se rozciluje.

Usmiva se taky, obcas u toho vykvikne, ale neni to moc casto. A jemna motorika? :mrgreen: No tak maximalne si rve dlane do pusy a pod hrazdickou boucha do tech zavesenych hracek.

No on jak je pohodar, tak je dost lenoch, usmivat se zacal hrozne pozde a na ty koniky nam dost pomohl balon. On by totiz nejradsi jenom lezel a poslouchal pohadky a pisnicky.

Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.08.11 14:55
Teď už spinká líp, tak 1h po každém krmení…když byla přivezena z porodnice, tak jsme se hodně trápily a jenom řvaly… :cry: bylo to hodně vyčerpávající pro obě a tak to teď asi dospává :-)
Ručičku si taky furt strká do pusiny, až se jí z toho navaluje, trdlo :-) ,umí si přidržet dudlíka (asi omylem :wink: ) ale hračky ji zatím zajímají jen chviličku..kouká na ně, ale když se do nich náhodou trefí tak si toho ani nevšimne :-)
Eli11 píše:
To je sikulka. :-) a jak casto pres den spi?

No, Krystufek ted zacal poradne past koniky, jako ze se nadzvedne nad predlokti, ale vydrzi to strasne malinkou chvilku a pak uz jenom lezi a obcas ucini pokus zvednout hlavu, no klasicky za chvili se rozciluje.

Usmiva se taky, obcas u toho vykvikne, ale neni to moc casto. A jemna motorika? :mrgreen: No tak maximalne si rve dlane do pusy a pod hrazdickou boucha do tech zavesenych hracek.

No on jak je pohodar, tak je dost lenoch, usmivat se zacal hrozne pozde a na ty koniky nam dost pomohl balon. On by totiz nejradsi jenom lezel a poslouchal pohadky a pisnicky.

Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.08.11 15:07

jo, a papká nějak moc…vody dávám 150ml a s mlíčkem to udělá 180ml…6krát denně !! 25.7. měla 5830g

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >