Problém s mámou - blok

Anonymní
26.11.15 09:26

problém s mámou blok

Ahoj, Máte někdo takové zkušenosti s mámou? Můj problém s ní se táhne už od dětství. Nikdy jsem pro ní nebyla dost dobrá. Vždycky když se mi něco nepovedlo, tak mi dávala za příklad ostatní. Utěchu jsem našla v babičce. Problém vygradoval v 19 letech kdy jsem si našla bývalého přítele to mě po výměně názorů vyhodila z bytu. Pomohl mi bývalý přítel, než jsem si našla po škole práci, tak mě živil. Po 7 letech se mnou rozešel musela jsem se vrátit na chvilku k mámě než jsem si našla vlastní bydlení a zase mě vyhodila z bytu. Pomohla mi bývalá tchýně. Nechápu jak někdo může vyhodit svý dítě na ulici. Přitom když měla ona problémy nebo byla v nemocnici vždy jsem jí pomohla. Vím mám své chyby a umím si je přiznat, ale tohle mě vážně mrzí. Navíc jsem přišla o přítele, který byl pro mě vše měla jsem jen jeho. Ted jsem uplně sama a nemám se na koho obrátit. Vím, je mi 27 let měla bych být soběstačná, ale vztah s rodiči mě mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.11.15 09:29

Anonymní zakladatelka - navíc její výchova ve mě zanechala to, že nemám žádné sebevědomí a nepřijdu si dost dobrá a hezká, ale ted jsem se a sobě rozhodla zapracovat. Pohádala jsem se kamarádkou ohledně toho, že kamarádka je povrchní, protože uznává lidi podle vzdělání tak jsem to řekla mámě a ona zase hledala chybu ve mě, že se mnou nikdo nevydrží. :( Nikdy mi neřekla mám tě ráda, jsi dobrá. Navíc skrývý rodinné problémy. V rodině by měla být upřímnost a ne lhaní. Nerozumí tomu ani bratr proč je tajnůskářka.

• Nahlásit
  • Citovat
6099
26.11.15 09:37

Najdi si nejakou psychoterapii, protoze ocividne jsi zamrzla na miste. Vse hazis na svoji mamu, to je v 27 letech opravdu ostuda. Takze hlavne sebereflexi a zacit se starat sama o sebe. Od 19 let jsi z baraku a stale nestojis na svych nohou, to je k zamysleni :think: takze zacni na sobe pracovat, mamu neres, pomuzes si tim, ze ji odpustis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 09:39

Zakladatelka - já na mámu nic nesvádím, jen že na mě dětství zanechalo stopy.

• Nahlásit
  • Citovat
6099
26.11.15 09:44
@Anonymní píše:
Zakladatelka - já na mámu nic nesvádím, jen že na mě dětství zanechalo stopy.

Na kazdym neco zanechalo stopy, tak si to holt musis zpracovat a uvedomit si, ze timhle skodis jen sobe. Jsi sama, deti nemas, praci predpokladam ano, tak proc se v 27 letech vracet k mame. to si neumis najit bydleni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 09:48

Zakladatelka - umím bydlím sama, jen m ě štve, že nemám oporu v mámě.

• Nahlásit
  • Citovat
6639
26.11.15 09:55

Jsi skvělá a úžasná! Když ti to neříkala máma, říkej si to sama. Několikrát denně, ať doženeš všechny ty roky. Misto dávání matce vinu se zkus zamyslet jak to mela ona ale ne proto abys ji omlouvala ale abys ji pochopila a odpustila ji. Je to běh na dlouhou trať ale ty jsi skvělá a zvládneš to. Dej si čas lásku a pozornost, vynahrad to co ti máma nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 09:58

Zakladatelka - já mámě nic za vinu nedávám. Jsem dospělá a odpovědnost za svůj život musí každý přebrat sám. Máma argumentuje tím, že ona musela poslouchat taky svou mámu a nikdo jí nic nepomohl taky. Vím, že není povinností mámy mi pomáhat, ale každá správná máma to udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
6639
26.11.15 10:02
@Anonymní píše:
Zakladatelka - já mámě nic za vinu nedávám. Jsem dospělá a odpovědnost za svůj život musí každý přebrat sám. Máma argumentuje tím, že ona musela poslouchat taky svou mámu a nikdo jí nic nepomohl taky. Vím, že není povinností mámy mi pomáhat, ale každá správná máma to udělá.

No tak tvoje matka se to nemela kde naucit, proste to neumi, ted jde o to, aby ses to naucila ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 10:04

Zakladatelka - já to umím dávat lásku a každý kdo potřebuje tomu jsem pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
3031
26.11.15 10:08

Víš těžko radit, když neznáme pohled mámy. Ale jestli jsi k ní chodila jen s nataženou rukou (přítel tě musel živit)a jen, když jsi byla v průšvihu, tak je to i pro ni těžké. Vem si z toho poučení, a připrav svým budoucím dětem krásné dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 10:19

Zakladatelka- já k ní pro peníze nechodila. Měla jsem brigádu a hledala jsem si stále zaměstnání a po druhé jsem měla našetřené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 10:20

Já bych být vámi zašla k psychologovi, on si vás vyslechne a vše proberete. Moje maminka měla špatné dětství a chodí k němu už hromady let a musím říct, že vidět ji když vyjde z té ordinace je pro mě něco hrozného :( musí brát tedy antidepresiva, ale to vy by ste nemusela, ale opravdu ji to pomáhá :)
Jinak s mamkou sme si nikdy nebyli nak extra blízké, když nepočítám tedy úplně dětství, ale i to sem byla spíš dědečka a babičky mazanek, ale to jen kvůli tomu, že rodiče museli do práce a já trávila hodně času u babičky :) od doby co už sem měla svůj,,rozum,, hádali sme jen co sem otevřela dveře do bytu a tak to bylo do doby cca 15let než to maminka začala řešit u psychologa. Snažila se být vždy dobrou mámou, jen ji to prostě nešlo :( teď je mi 21let a musím říct, že i když to bylo těžké mamka vše zvládla a postupně pořád pracujeme na té cesticce k sobě.
Ale vždy jsem věděla, že ať je to doma jaké je nikdy by mě z bytu nevyhodila a do teď vím ze ať se děje cokoliv mám dveře domu vždy otevřené a můžu se vrátit i když už si žiju svůj život a vím že tak bude i kdyby mi bylo 50 let.
Omlouvám se ze sem se tak rozepsala, ale vážně bych zkusila zajít k psychologovi, není to žádná ostuda a bude se vám žít o něco lépe :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 10:21

Zakladatelka - a já od ní ani žádný peníze nechci. Není povinna mě živit. Ona zase není lakomá a hamižná to bych jí křivdila i psa mi ochotně pohlídá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 10:24

Zakladatelka - já se jí ptala proč je taková a ona mi řekla, že jí poznamenal život v hodně malém bytě, kde bydleli 4 a že neměla žádný soukromý a hádky rodičů a že to co si sama nevybudovala, tak to neměla a proč by měla někomu pomáhat ona když jí nikdo nepomohl také.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama