problém s nehty

9.2.09 14:16

problém s nehty

Ahoj maminky,mám problém se svými nehty.Pořád se mi třepí, nemůžu je mít dlouhé,jakmile mi jen trošku narostou, hned se zlomí. Vypadá to dost ošklivě, jako bych si je kousala :x . Už jsem vyzkoušela od Avonu ten posilující komplex na nehty,ale moc to nepomáhá..Nevíte, jaké přípravky jsou nejvhodnější?Tuším, že se jedná o nedostatek zinku,tak jestli nemáte s některými fakt dobrý zkušenosti, že to pomohlo…Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2187
9.2.09 14:38

Tož můj problém to není,já i kdybych chtěla dlouhé nehty mít nemůžu kvůli atopickému exému :?

našla jsem toto:
Potravinami pro posílení nehtů jsou ovesné vločky,petržel,zelené fazolky,hrách,banány nebo pórek.Obsahují dostatek křemíku,potřebného proti lámavosti.Účinný může být i zvýšený příjem máku a zpevnit nehty může i syrová cibule. Můžeme také jíst 10 kusů mandlí denně po dobu nejméně jednoho měsíce.Přeslička rolní je bylinou,kterou přírodní léčitelé užívali po staletí. I ona mimo jiné obsahuje křemík. Důležité pro výživu nehtů,ale také pokožky,jsou vitaminy skupiny B,zejména B12,biotin a kyselina pantotenová. Společně s vitamíny C a E pomáhají organismu vytvářet keratin a jiné látky potřebné k růstu zdravých a silných nehtů. Dále potřebujeme jíst potraviny bohaté na vápník. Tučné mořské ryby a rybí tuk dodají omega 3 mastné kyseliny.

Co jíst,když máme na nehtech bílé skvrnky,které se dělají při nedostatku zinku? Zvýšíme přísun potravin bohatých na zinek. Jestliže máme podélné rýhy na nehtech,do jídelníčku zařadíme luštěniny,vejce,droždí,mléko. Ty totiž vznikají pravděpodobně nedostatkem vitamínu skupiny B,zejména B6. Jedním z důvodů,proč se tvoří záděry,může být nedostatek kyseliny listové nebo vitamínu C. Zdrojů vitamínu C je přitom mnoho - ovoce,zelenina,brambory.

V neposlední řadě nezapomínáme na tekutiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
9.2.09 14:41

Měla jsem ten samý problém, začla chodit na manikůru, nepomohlo, tak jsem si nechala udělat gelové a mám svatý pokoj :-) Je to sice dražší než nějaké krémy a laky atd… ale já jsem spokojená, nic se tetřepí, neláme a mám nehty pořád upravené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16095
9.2.09 15:13

já vyzkoušela všechny možné vitaminy a nic. Pomohly minerály, ale též v kombinaci s posilovačem nehtů firmy Mavala. je to drahé, ale mě to fungovalo.

Bohužel asi nezabírá na každého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.09 16:14

Kapradinko , ja nakonec udelala to same jako KamiS , nehty se mi jeden cas zacaly hrozne trepit, rozdvojovat se a lamat, nevyrosly skoro ani nad prst, hruza :twisted: Tak jsem si nechala udelat gelovky, mela jsem je 2 roky a super :wink: Pak jsme jednou jeli na dlouho pryc, tak jsem je nechala odrust a uz se k nim nevratila, ale nevratilo se mi ani to trepeni, ted mam nehty zase super 8) Vim, ze to neni asi obecna rada, hodne se pise, ze po odrostu tech gelovych maji holky nehty jako papir atd. atd… ale ja mela presny opak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.09 16:49

Holky moc díky za odpověď, ty gelovky mě taky napadly, jen mám právě hrůzu z toho, že všude slyším, že jakmile se to nechá odrůst, jsou ty nehty ještě horší…Tak nevím. Nejdřív vyzkouším ty vitamíny a upravím asi životosprávu - to rozhodně neuškodí…a pak se asi vrhnu na gelovky. Ať to taky trošku vypadá,ne? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
9.2.09 17:01

Ono když necháš gel odrůst, tak máš nehty zdravé, ale jakmile ho strháš nebo odbousíš, tak jsou zničené. Já už mám gel 5 let a pořád drží :-) Sundavat jsem nezkoušela, vyhovuje mi to takhle :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.09 22:37

Ahoj, zkus si koupit výživný lak ENVY od OPI. Je to sice dražší, ale nethy to krásně zpevní. ZKus také ruce moc nenamáčet, nehty jsou vysušené, měla jsem stejný problém, teď používám na domácí práce rukavice a nehty a ruce ještě pravidelně promazávám olejíčkem.
Nepřihlášená Vega

• Nahlásit
  • Citovat
TAPTINKA
10.2.09 10:53

AHOJ ! Měla jsem podobný problém, koupila jsem si v lékárně lak na nehty s vápníkem, mají více druhů (i olejíček, zpevňující atd), cena +-50kč, pokud nezapomenu doma se podívám a zítra tu napíšu značku :) Jinak tento lak jsem potkala i ve Shleckeru..

• Nahlásit
  • Citovat
23505
10.2.09 11:35

Je potřeba buď přírodně ve stravě nebo doplňky posílit spotřebu zinku a selenu a ještě v kombinaci vitamín A, D a E. Ne multivitamín, ale spíše kombinační nebo jednodruhové vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
10.2.09 17:17

ahoj holky :-)

kdysi jsem taky problémy měla, naštěstí už pár let mám klid. Ale tenkrát mi někdo poradil a vyřešilo se to tím i ostatním to většinou pomohlo. Chce to sehnat takovej ten lůj na rty, ale tu tlustou tyčinku, mívají to v drogériich. Dávala jsem to tenkrát do plechovky od rajskýho protlaku rozpustit na plynovém sporáku, a do toho namočit prsty. Co nejteplejší, nechat ztuhnout a pak sloupnout zpátky. Takhle to dělat aspoň obden.
Tak kdo už je zoufalej může vyzkoušet, třeba to pomůže ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
11.2.09 08:35

Dobré ráno :) Vzpomněla jsem si :wink:

Výrobce je FOUR SEASONS, je více druhů laků ale doma mám tyhle..

Zpevňovač nehtů /průhledný/

• pro zpevnění měkkých nehtů

Regenerátor nehtů /narůžovělý/

• pro nehty s nerovným povrchem

Vápník pro nehty /průhledný/

• pro silně poškozené nehty

Nehtový olej

• pro výživu nehtů a nehtové kůžičky.

Já používám ten zpevňovač, občas dám pod něj bud regenerátor nebo vápník. Jo a laky to jsou „husté“, takže se někdo i diví že to není gel ale jen obyč lak :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.09 07:04

Re: problém s nehty

Ahoj,já mám vyzkoušený Biosil Plus,užívá se to několik měsíců,ale na měsíc to stojí něco kolem 65 kč,takže to se dá,doporučuju,přestali mi i padat vlasy a nehty se mi zpravily,jinak sem je měla taky v hrozném stavu :D

• Nahlásit
  • Citovat
9.5.11 08:43

Ahoj holky, řešila jsem stejný problém. Po porodu jsem začala mít problém s kvalitou nehtů (třepení a lámání) a navíc mi začaly více padat vlasy (kromě toho jsem je měla i mastnější). Na diskusním fóru mi někdo poradil Viaderm. Přesně jak píšete, obsahuje zinek, biotin, křemík, pupalku, vitamin A, E … tedy vše co ve svých příspěvcích uvádíte. Opravdu mi pomohl. I když výsledek byl viděž až asi po měsíci, měla jsem opravdouvou radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucy197
9.5.11 20:14

doplňky výživy...

ahoj vsichni. kožní problémy zná asi mnoho lidí /sama nejsem výjimka - ekzém/. doktorka mi pokaždé otloukala o hlavu nesprávnou výživu, nedostatek tekutin atd… zkuste se v dnešní uspěchané době stravovat zdravě. vzhledem k tomu že je se mnou těžké pořízení doporučila mi Viaderm, sehnala jsem ho na internetu jako darkove baleni i s bonusovým přípravkem na nehty a jsem spokojená… rozhodně nemám problém ukázat ruce jako kdysi…
a co se peněz týče, zkuste si každý večer dělat zeleninový salát z čerstvé zeleniny /o bio potravinách ani nemluvě/, za ty 3 stovky co jsem dala za baleni na 2 mesice bych si udelala tak 3-4 jídla…a pro ty z nás co nemají času nazbyt je to rychlá altrnativa pro doplnění potřebných látek pro zdravý vzhled… doporučuji!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama