Problém se šicím strojem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ter1
Stálice 56 příspěvků 07.04.18 08:40
Problem se sicim strojem

Moc prosim o radu, jsem uz zoufala, vcera mi prisel muj vysneny Janome xl, ale mam s nim problem. Spatne nebo vubec mi neprovazuje cik cak steh (vypada potom pri siti jako primy steh) a vlastne u jakehokoli stehu, ktery by se mel provazat napravo, se nesvaze horni a spodni nit. I kdyz jehlu posunu napravo je i primy steh nepravidelny. A to uz pri dvou vrstvach softu. (Dve vrstvy upletu to celkem da) Zkusila jsem vymenit jehly i nite, ruzne typy, ruzne sily, ale vysledek je porad stejny. Prosim, pokud mate napad, tak piste, jsem uz fakt nestastna, tolik jsem se tesila, ze vymenim svoji prehistorickou veritasku za poradnou masinu a ted tohle. Co delam spatne? Dekuju Tereza

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8370 příspěvků 07.04.18 08:42

Pokud šiješ softshell, tak zkus použít stretch jehly, a klidně i docela tenké, třeba 75 nebo 80.

Ter1
Stálice 56 příspěvků 07.04.18 08:47

Dekuju, zkousela jsem, vysledek stejny :/

AnastazieB
Echt Kelišová 8370 příspěvků 07.04.18 08:51

A na bavlněném plátně ti to šije taky špatně?

Ter1
Stálice 56 příspěvků 07.04.18 08:59

U platna to neblbne, ale mam tu jen slabounky popelin, praci kord dve vrstvy v pohode, ctyri uz jsou problem…

AnastazieB
Echt Kelišová 8370 příspěvků 07.04.18 09:13

To bude těmi jehlami, máš opravdu stretch? Nebo pak jsou ještě ball point, některé stroje na to mohou být citlivé, můj stroj taky nešije softshell ničím jiným, než stretch 75.

Ter1
Stálice 56 příspěvků 07.04.18 09:30

Mam, ale jeste to zkusim jednou vymenit. Diky za cas :)

Novire
Neúnavná pisatelka 19837 příspěvků 07.04.18 10:42

Mám stejný stroj (myslím 605 QXL) a soft musím šít opatrně. Občas mi to steh taky přeskočí - ale ne tak moc (používám trojkroký cikcak). Pomáhá šít pomalu a dobře seřídit napětí nitě. Plus ty střečové jehly.

Ter1
Stálice 56 příspěvků 07.04.18 12:20

Holky, dekuju za postrehy. Strecova 75 a 120 nit opravdu vyrazne pomohly, neni to dokonaly, ale je to mnohem lepsi, myslim, ze zbytek doladim napetim

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >