Problém se sousedem a nepřijetí

Anonymní
23.8.21 17:18

Problem se sousedem a neprijeti

Ahoj, prosim anonym, je to spise o vypovidani.
S rodinou jsme byli pres vikend pryc, prestehovali jsme se cca pred tremi roky na vesnici z mesta a od zacatku se tu necitime vytani a absolutne jsme si tu nenasli pratele nebo kamarady pro deti. Ale k veci, prijeli jsme vcera k veceru a pod oknem na toaletu jsme nasli fotbalovy mic a bohuzel hodne praskle sklo na okne. Manzel sel slusne k sousedum odevzdat mic a s predstavou, ze se nejak slusne dohodneme na na nejake kompenzaci, urcite jsme nepocitali s plnou nahradou byt okna mame rok stara, ale s reaci souseda jsme nepocitali. Slusne receno manzela vyplonkoval s nadavkama a ze mame tahnout odkad jsme prisli, a ze co otravujeme, ze mame penez hodne at se z toho nepo… a zabouchl mu dvere. Pred chvili jsem prijela z prace a ve schrance jsem nasla papir s nakreslenou pi..u…jsem uz tady z toho uplne otravena, nikomu jsme nic tu neudelali, nepovysujeme se, snazili jsme se zapadnout, s nasimi detmi si mistni na hristi nehraji a akorat se jim posmivaji a delaji na ne obliceje.. bojim se co nas tu ceka do budoucnosti. Ze zacatku jsme pocitali, ze si to bude chvili sedat a budou o nas reci, ale to okno je pro nas uz mozna posledni kapka a mame chut se odstehovat. :( nove sklo zaplatime ze sveho, protoze uz budeme topit, ale co kdyz to bude priste auto, plot? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2607
23.8.21 17:29

Závist?

Buď v klidu, můj otec bydlí ve vesnici dvacet let a doteď ho nemá nikdo rád a pořád na něj posílají kontroly a je to závist. Tak to prostě nejde je. Nic si z toho nedělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
23.8.21 17:34

:? Ale je to hnus, znám to i z vlastní zkušenosti i od ostatních. Blbci sousedi dokáží zkazit fakt celý život! Ještě když nejsi ten typ člověka co dokáže nad vším mávnout rukou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.21 17:40
@alena1995 píše:
Závist?Buď v klidu, můj otec bydlí ve vesnici dvacet let a doteď ho nemá nikdo rád a pořád na něj posílají kontroly a je to závist. Tak to prostě nejde je. Nic si z toho nedělej.

Otce nemá nikdo rád…ale tady se to týká celé rodiny. Tedy hlavně těch dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
23.8.21 17:41

Zavist je svine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 17:55

Závist je svině. Znám to taky. Jak máš lepší barák, auto, práci…

• Citovat
  • Nahlásit
1081
23.8.21 18:08

Jsou to chudáci. Co si na dům nainstalovat kamery?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
23.8.21 18:30

@Kazimíra Olejovka Hele, ale i my byli před těmi 20 lety děti a taky se s námi nikdo nebavil. A co s tím chceš udělat? Vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33820
24.8.21 20:38

Vesnice je specifický organismus.

Ze vsi,.kde máme chalupu, pocházela prababička (mluvíme o počátku mi století). Na statku žila ona, s manželem, dětmi, neprovdaná ségra, dítě té neprovdané ségry jakože dítě moji prababičky a pak je to krapet složité.. Každopádně tu mluvíme o době okolo první světové. Ještě před druhou světovou odešla babička i její sourozenci do Prahy nebo jinam do města.

Od té doby tam už jen jezdil můj táta se sourozenci, bratranci atd. Jako na prázdniny.

Přesto vesnice vnímá i me, která se tam zjevim jednou za uherský rok, jakože jsem „jejich“. Lidí mi tam tykají, jsem „mladá od Vincky“ (Vincka byla dokonce praprababička, tu jsem v životě neviděla, zemřela podle mě ještě za císaře pána). Jenom se podle ní jmenoval ten statek.

Naproti tomu lidí, kteří tam reálně žijí třeba deset let, jsou pro ně náplavy a mezi sebe je neberou.

Každopádně to, co popisujete ty, už je extrém. Nemůže se nějakého pricetnejsiho souseda zeptat, co proti v mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
25.8.21 19:49

Kamery na barák doporučuji, i když nejsou spory se sousedy. Proč se manžel nechal vypoklonkovat? Proč neseřval souseda do bezvědomí, případně mu nepohrorozil řešením přes policii a právníky, pokud nemá na to srovnat souseda fyzicky? Pí. a ve schránce pramení předpokládám z omezeného myšlení souseda, že se mu povede vás vyštvat, takže bych očekával nějaké pokračování takového chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat