Problém se štěkajícím psem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Yon
3
13.5.22 22:03

Problém se štěkajícím psem

Zdravím, řeším tady nepříjemnou situaci. Již rok nám pod oknem štěká den co den pes. Malá nemůže zamouřit oka, protože štěkot trvá i několik hodin v kuse. Ze začátku jsem tomu nevěnovala pozornost, ale poslední dobou začíná být celá rodina psychicky vyčerpaná. Zkoušela jsem už všechno od veterinární správy, policii, obec, majitele psa až po různé záchranné stanice. Přístroje, které „odnaučí“ psa štěkat. Nic nepomohlo. Bohužel kolem nás nikdo není, jen náš soused a jeho pes. Jeho štěkot, tedy nikoho neruší. Momentálně se nacházím ve fázi, kdy bych ho nejradši oddělala, ale to bych nikdy neudělala. Vím, že za to nemůže pes, ale hloupý majitel. Napadá vás ještě nějaká možnost? Má s tím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26743
13.5.22 22:10

Pak jedině občanský soudní spor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
13.5.22 22:12

A na koho, prosím, stéká, když jste tam sami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4482
13.5.22 22:20

Radu nemám, ale vím jak se cítíš. 4 roky jsem zazivala to stejné, pak už jsem se modlila, aby zdechl. Spradala jsem plány, ze ho otravim a to mám zvirata ráda, ale to se nedalo. Nakonec jsme se odstehovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.22 22:24
@Takco píše:

Třeba na ježka… Štěkání je jeho přirozenost. Můj pes spí doma a tím se předchází všem případným problémům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
13.5.22 22:27
@Yon píše:
Zdravím, řeším tady nepříjemnou situaci. Již rok nám pod oknem štěká den co den pes. Malá nemůže zamouřit oka, protože štěkot trvá i několik hodin v kuse. Ze začátku jsem tomu nevěnovala pozornost, ale poslední dobou začíná být celá rodina psychicky vyčerpaná. Zkoušela jsem už všechno od veterinární správy, policii, obec, majitele psa až po různé záchranné stanice. Přístroje, které „odnaučí“ psa štěkat. Nic nepomohlo. Bohužel kolem nás nikdo není, jen náš soused a jeho pes. Jeho štěkot, tedy nikoho neruší. Momentálně se nacházím ve fázi, kdy bych ho nejradši oddělala, ale to bych nikdy neudělala. Vím, že za to nemůže pes, ale hloupý majitel. Napadá vás ještě nějaká možnost? Má s tím někdo zkušenost?

Tak jak lidé mluví, psi štěkají zvykni si a nebo se odstěhuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
@Takco píše:

Někteří psi štěkají jen tak. Naše čuba měla vždycky v podvečer kolem sedmé tzv. štěkací hodinku. Stála čumákem otočená k lesu a štěkala jak pominutá doslova “na nic”. Až to bylo legrační. Ale to bylo na samotě na chalupě a my jsme to po čase už ani nevnímali. Pak vždycky najednou sklapla, přišla domů, nažrala se, zalehla do pelechu a do rána se nehla. Měla vystaráno. :D

Příspěvek upraven 15.05.22 v 16:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
@Prostě Vodnář píše:
Třeba na ježka… Štěkání je jeho přirozenost. Můj pes spí doma a tím se předchází všem případným problémům.

Na ježka znám… :) Ale ten je tam jen někdy, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.22 22:38
@Takco píše:
Na ježka znám… :) Ale ten je tam jen někdy, ne?
… jistě, ale nemusí to být jediný tvor. Třeba na divočáka se také štěká. Když je v okolí klid, tak pes většinou spí. No, ale pokud je to nějaký ten pes do kapsy, tak ti štěkají pořád, asi aby se o nich vědělo a nikdo je nezašlápl. Na takové ale stačí pustit většího kocoura.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
13.5.22 23:01
@smajlik345 píše:
Tak jak lidé mluví, psi štěkají zvykni si a nebo se odstěhuj

No ale tak zas všeho s mírou. Psy miluju, máme dva, jsou to členové rodiny a naši miláčci, ale kdyby mi nějaký pes řval několik hodin pod oknem, tak mi to taky bude vadit. My bydlíme v paneláku, naši psi štěkají jen, když někdo zazvoní. Chápu, že na vesnici je to asi jiný a že pes na tý zahradě občas zaštěká, jo je to pes. Ale jako aby tam řval pro nic za nic několik hodin, tak to by mi lezlo dobře na nervy a nějaké kecy o tom, že je to pes, tak proto štěká, by mě fakt nezajímaly. Psovi se má člověk věnovat, když už ho chce a má ho, tak aby energii věnoval dobrým způsobem a ne aby z nudy otravoval všechny okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10444
13.5.22 23:08
@Takco píše:

Na list, na žábu, na rozsvícenou lampu, do prázdna… někteří jsou v tomhle prostě „jeblí“ :nevim: Zažila jsem to taky, jsem teda na to z vesnice celkem zvyklá a umím to v hlavě odfiltrovat, ale při otevřených oknech v letním parnu, měsíc do porodu… jsem měla podobné pocity jako zakladatelka :D Bohužel neporadím, ten „náš“ pes už byl hodně starý a brzo pošel, je mi blbé říct naštěstí, ale… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
13.5.22 23:15

Já mám ráda zvířata, ale několik hodin sousedky štěkající pes, který škrábe na dveře… To je něco na moje nervy…
Ono to kolikrát už ani nejde odfiltrovat, protože mozek to pořád vnímá. Já zakladatelku naprosto chápu a taky vím, že to zvíře za to nemůže, že je samo doma.
Jenže naše sousedka se všeobecného ty psy stará tak podivně, takže se nedivím, že řve, když ho pořádně nevenčí a neunaví ho. Což asi bohužel není váš problém.

Jo a kamarádka mají rodinné domky za bytovkama a tam mají tři zahrady psy. A ano, když štěká kdokoli z nich, tak se to hrozně ozývá a ano, už tam měli sousedi vedle nějaké buřty naházené. Prostě ne každý snese štěkat psa a řekne si, že je to jen pejsek a proto štěká. Může to končit i špatně a může to odnést i zvíře, které neštěká, protože ti z bytovek to přesně neví, tak to hodí náhodně nebo všem.

Jsem ti nepomohla, ale chápu a tak bych to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
14.5.22 07:09

U nás na sídlišti s železnou pravidelností jeden pes taky štěká. Podle zvuku odhaduju na větší plemeno. Přijde mi, že štěká snad hodinu od sedmi do osmi. Ze začátku jsem si myslela, že mi straší ve věži a ptala jsem se kluka, jestli to slyší taky. Prostě pořád v kuse haf, haf, haf jak stroj :nevim:

Asi bych dala stížnost na obecní úřad. Psi štěkají. Jasně. Ale hluk typu 4 hodiny v kuse je dost obtěžující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Yon
3
14.5.22 22:03

Kdyby to byl malý střízlík, tak bych to asi neřešila, ale tady to je dvou letý středoasijský pastevecký pes. Je to takový 65kg drobeček, který začne štěkat v 6 večer a končí kolem 4 ráno. Na co štěká? To jsem zatím nezjistila, ale domnívám se, že na sebe jen upozorňuje aby si ho někdo všímal. Dnes jsme se domluvili, že necháme v celém domě udělat nové odhlučněné okna. To nás přijde pořád levněji než nový dům a nepřijdeme o rozum. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
14.5.22 22:58
@Yon píše:
Kdyby to byl malý střízlík, tak bych to asi neřešila, ale tady to je dvou letý středoasijský pastevecký pes. Je to takový 65kg drobeček, který začne štěkat v 6 večer a končí kolem 4 ráno. Na co štěká? To jsem zatím nezjistila, ale domnívám se, že na sebe jen upozorňuje aby si ho někdo všímal. Dnes jsme se domluvili, zže necháme v celém domě udělat nové odhlučněné okna. To nás přijde pořád levněji než nový dům a nepřijdeme o rozum. :D

Tak štěká den co den, jak píšeš v úvodu, nebo noc co noc? Majiteli to nevadí? O tom po hybuji. Kromě toho i pes většinou spí, nota bene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat