Problémové školství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 17:50
Problémové školství

Milí kolegové a milé kolegyně, obracím se na Vás s prosbou či dotazem. Úplně nevím jak to pojmenovat. Za Vaše rady Vám budu vděčná. Jsem učitelka a učím dějepis. Na své povolání jsem se těšila někdy od deváté třídy. Dějepis jsem milovala a stále miluji. Když jsem nastoupila do školy úplně jsem se zamilovala. Asi to zní divně, ale život bez této profese si nedokáži představit. Dokonce jsem obětovala i rodinný život, ale to sem úplně nepatří. Jakmile jsem nastoupila znalost studentů byla tristní. Udělala jsem vše proto, aby jsem znalosti vytáhla. A aby studenti byli vzdělaní. Asi mi řeknete, že to moc žeru, ale to povolání opravdu miluji. No teď už milovala. V deváté třídě je jeden student. Který se neučí a ještě je drzý. Určitě jste tento typ studentů zažili. Školu zcela ignoruje. A všichni kolegové ho tolerují. Jen proto, že jeho rodič je významný sponzor školy. Ale taková já nejsem. Nemohu rozhodně někomu dávat jedničky. Jenom proto, že jeho otec je sponzor školy. Já nesnáším nespravedlnost. A nechci, abych patřila mezi ty, které si to nechají líbit. Z důvodu konání rodičovské schůzky jsem psala známky. A tento student má v předmětu samé pětky. Dělala jsem vše, abych ho zaujala, ale nic ho nezajímá. Proto jsem mu napsala známku pět. No nic konal se rodičák. Nejsem jeho třídní. A když jsem dokončila schůzku ve třídě, tak jsem se přesunula do kabinetu. Najednou naběhl jeho rodič. A už to začalo. Začal mi slovně nadávat. Řval na mě a i mě odstrčil. Až jsem upadla. Ječel co si to vůbec dovoluji. Nezmohla jsem se téměř na nic. Jen jsem řekla, že jeho známka odpovídá jeho znalostem. A, že známka je konečná. Toho naštvalo ještě více a běžel za ředitelkou. Já jsem se vzpamatovávala v kabinetu. Po nějaké chvíli přišla ředitelka a řekla, že mám výpověď na hodinu. A jestli ceknu tak mě nikde nezaměstnají ani na pomocné práce. Jsem úplně zoufalá. A psychicky úplně na dně. Za Vaše rady budu vděčná.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lovelytrue
Kecalka 112 příspěvků 05.04.19 17:54

Ahoj, taky jsem učitelka. Prosím tě to je nějaká soukromá škola?
Jinak, vykašli se na to, začni hledat práci jinde. Dnes je učitelů nedostatek. Na idioty narazíš všude, bohužel :zed: Někteří rodiče jsou fakt na ranu, ale beru to tak, že co si vychovali, to mají a jednou jim to tyhle dětičky vrátí :kytka:

g.sandova
Závislačka 4246 příspěvků 05.04.19 17:58

Jako vážně, jo?

PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.04.19 18:00

prosimtě, nenech se zastrašit, neskončíš jako nějaká pomocná, být tebou, hodně to rozmáznu a hledej práci jinde, všude to není stejné :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 18:01

Bohužel, se nejedná o soukromou školu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 18:02

to je pravda???
já učím na normální základce a všichni kolegové táhnem za jeden provaz, jinak by to s těmi spratky nešlo…
přejdi jinam, ne všude je to takový

Lovelytrue
Kecalka 112 příspěvků 05.04.19 18:06

Hele nenech se odradit. Zkus hledat práci jinde a věřím, že určo najdeš. Musím říct, že mě nejvíc v práci drží ten skvělý kolektiv a vstřícné vedení. Jakmile, by tam jedno z toho nebylo, tak bych ty děcka asi časem pozabíjela :pocitac: :mrgreen:

lufulie
Kecalka 104 příspěvků 05.04.19 18:08

Prosím, vysvětlí mi někdo, jak funguje sponzor školy, když je škola státní?

Nika079
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 05.04.19 18:08

Přeji lepší výběr budoucí školy. Jen by mě zajímalo, pokud jsi věděla,že to bude problém,řešila jsi dopředu a ředitelkou? Možná by se šlo bývalem domluvit. Nesouhlasím s chováním rodiče ani ředitelky, jen mi toto ve tvém příběhu chybí.

Raduna-Raduna
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 05.04.19 18:08

A v kabinetě jsi při tom napadení byla sama? To je totiž na trestní oznámení. Zajdi si kdyžtak k doktorce a pokud máš třeba modřiny, nech si to zadokumentovat. Bude se ti to hodit.
Mohla by ses se školou klidně soudit, protože jsi nic neporušila. Naopak, byla jsi napadena.

Příspěvek upraven 05.04.19 v 18:10

suwari
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 05.04.19 18:09

Zírám nad postupem ředitelky 8o. Nebylo v tom ještě něco jiného?
Pokud by se tohle stalo mně, asi bych se bránila. Poslala bych na školu inspekci a našla si jinou školu s dobrým vedením.

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 05.04.19 18:10

Zdráhám se tomu uvěřit, ale pokud je to pravda, vrátila bych se tam s inspekcí a celý incident s tím, že tě shodil, nahlásila na PČR. Pokud paní ředitelka není vdaná za prezidenta, tak je celá výhružka s nenalezením místa opravdu k popukání :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 23180 příspěvků 05.04.19 18:11
@Anonymní píše:
Milí kolegové a milé kolegyně, obracím se na Vás s prosbou či dotazem. Úplně nevím jak to pojmenovat. Za Vaše rady Vám budu vděčná. Jsem učitelka a učím dějepis. Na své povolání jsem se těšila někdy od deváté třídy. Dějepis jsem milovala a stále miluji. Když jsem nastoupila do školy úplně jsem se zamilovala. Asi to zní divně, ale život bez této profese si nedokáži představit. Dokonce jsem obětovala i rodinný život, ale to sem úplně nepatří. Jakmile jsem nastoupila znalost studentů byla tristní. Udělala jsem vše proto, aby jsem znalosti vytáhla. A aby studenti byli vzdělaní. Asi mi řeknete, že to moc žeru, ale to povolání opravdu miluji. No teď už milovala. V deváté třídě je jeden student. Který se neučí a ještě je drzý. Určitě jste tento typ studentů zažili. Školu zcela ignoruje. A všichni kolegové ho tolerují. Jen proto, že jeho rodič je významný sponzor školy. Ale taková já nejsem. Nemohu rozhodně někomu dávat jedničky. Jenom proto, že jeho otec je sponzor školy. Já nesnáším nespravedlnost. A nechci, abych patřila mezi ty, které si to nechají líbit. Z důvodu konání rodičovské schůzky jsem psala známky. A tento student má v předmětu samé pětky. Dělala jsem vše, abych ho zaujala, ale nic ho nezajímá. Proto jsem mu napsala známku pět. No nic konal se rodičák. Nejsem jeho třídní. A když jsem dokončila schůzku ve třídě, tak jsem se přesunula do kabinetu. Najednou naběhl jeho rodič. A už to začalo. Začal mi slovně nadávat. Řval na mě a i mě odstrčil. Až jsem upadla. Ječel co si to vůbec dovoluji. Nezmohla jsem se téměř na nic. Jen jsem řekla, že jeho známka odpovídá jeho znalostem. A, že známka je konečná. Toho naštvalo ještě více a běžel za ředitelkou. Já jsem se vzpamatovávala v kabinetu. Po nějaké chvíli přišla ředitelka a řekla, že mám výpověď na hodinu. A jestli ceknu tak mě nikde nezaměstnají ani na pomocné práce. Jsem úplně zoufalá. A psychicky úplně na dně. Za Vaše rady budu vděčná.

Promiň, ale tohle zní jako mega klišé…
V realitě to tak nefunguje.

vokishka
Extra třída :D 14044 příspěvků 05.04.19 18:13
@lufulie píše:
Prosím, vysvětlí mi někdo, jak funguje sponzor školy, když je škola státní?

normálně, dá sponzorský dar. Děje se to běžně. Buď hmotný (třeba počítač) nebo peníze. U nás to teda musí mít oficiální papír, schvalují to na radnici. Ale nemají důvod neschválit :lol:

Elenloth
Závislačka 4143 příspěvků 6 inzerátů 05.04.19 18:16

Výpověď na hodinu? A teď tu o Karkulce. Přestaň koukat na americké filmy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama