Asistent ve školce - dá se to utajit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blue.eyes86
Nováček 2 příspěvky 03.04.19 10:46
Asistent ve školce

Ahoj, prosím někdo kdo má pro dítě ve školce asistenta nebo má nějaké informace.
Budeme mít pro holčičku asistenta do školky, má nějaké problémy a v spc jsme se na tom domluvili, že to tak bude lepší. Nechci ji ale hned nálepkovat a dávat nějaké diagnózy a nechci aby na ní ostatní koukali zkrs prsty atd.
Myslíte, že se to dá před ostatními rodiči utajit, že má asistenta? Jako je mě jasné, že budou vědět, že tam ve školce je, ale jestli je třeba reálné že by nevěděli pro které dítě tam je atd.

Děkuji za odpověď

Reakce:
Vercsi148
Kecalka 306 příspěvků 03.04.19 10:51

Můžeš zkusit říct učitelce, aby to ostatním rodičům nepovídala. Na druhou stranu pochybuju, že by to nějak utajili před dětma. Když budou rodiče zvědaví a zeptají se dětí, tak se stejně dozví.
Moc to řešíš…

ka2ka
Extra třída :D 14604 příspěvků 03.04.19 10:53

@Blue.eyes86 a co dětem říct že je to další paní učitelka? na druhou stranu dneska je asistentů hromada takže na to divně už nikdo nekouká

Kassor
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 03.04.19 10:54
@Blue.eyes86 píše:
Ahoj, prosím někdo kdo má pro dítě ve školce asistenta nebo má nějaké informace.
Budeme mít pro holčičku asistenta do školky, má nějaké problémy a v spc jsme se na tom domluvili, že to tak bude lepší. Nechci ji ale hned nálepkovat a dávat nějaké diagnózy a nechci aby na ní ostatní koukali zkrs prsty atd.
Myslíte, že se to dá před ostatními rodiči utajit, že má asistenta? Jako je mě jasné, že budou vědět, že tam ve školce je, ale jestli je třeba reálné že by nevěděli pro které dítě tam je atd.Děkuji za odpověď

Tajemstvi to asi nebude, kdyz se nejaky rodic zepta, tak mu to asi povi, ale neni na tom nic spatne. Nejdriv by jste s tim mela smirit asi sama. Nikdo s mozkem se na vasi dceru nebude koukat mezi prsty, to delaji jen ubozaci a hlupaci, tak se za to nestydte. Delate pro sve dite to nejlepsi a pokud dite potrebuje asistenta a ma ho, tak mu to pomuze. Mnohem horsi je, kdyz dite, ktere asistenci potrebuje, ho nema…

Vercsi148
Kecalka 306 příspěvků 03.04.19 10:55

A navíc, asistent je k ruce učitelce a nevěnuje se jen jednomu dítěti, je tam stejně jakoby pro všechny. takže si toho nemusí nikdo všimnout…

monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 03.04.19 11:10

U nás ve školce jeden chlapeček asistentku má respektive je tam mladá holčina která je tam prý na praxi ( ale stará se jen o toho chlapečka když je ve školce,kdyz není řeší co je potreba,případně když jdou na procházku je k ruce). Syn mi to řekl hned sám ,nemusela sem se vůbec ptát.( Nicméně já bych se paní učitelky sama zeptala,abych věděla kdo případně pracuje s mým ditetem atd).Tak si myslim,že se to moc neutaji. Nicméně u nás to tedy žádný rodič neřeší,ani nekouká skrz prsty… Myslím,že na tom není nic špatného.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 03.04.19 11:24

Tak oficiální název je to asistent pedagoga, ne dítěte, takže učitelka by ani neměla říkat na základě čí zprávy z SPC byl přidělen. Na druhou stranu, děti jsou vnímavé a i kdyby si to učitelky hlídaly, tak časem stejně vypozorují, že nejvíce se AP věnuje této holčičce, měla by s ní i různě pracovat dle doporučení z SPC, většinou vede tomu dítěti deník, měla by komunikovat s rodiči. Takže časem se určitě ukáže ke komu byla přidělena. Na druhou stranu, bych to nebrala nijak negativně, ani u dětí ani u rodičů jsem si nevšimla, že by to nějak negativně komentovaly. Hlavně AP pomáhá a pracuje se všemi dětmi, plus jsou to další dospělé oči a ruce k dětem, což je při počtu dětí na jednu učitelku rozhodně přínos ;)

Příspěvek upraven 03.04.19 v 11:31

Billi
Nadpozemská drbna 26040 příspěvků 03.04.19 11:26

V synově třídě ve škole je asistentka. Pomáhá nejvíc tomu jednomu dítěti, ale zároveň pomáhá vlastně celé třídě, syn o ní mluví často. My rodiče víme, kvůli kterému dítěti tam je. Ono to je nepřehlédnutelné. Ale učitelka konkrétní jméno říct nesmí. Na druhou stranu počítej s tím, že děti doma povídají o ostatních dětech a rodiče si hodně spojí, i když konkrétní jméno nepadne.
Když jsem se zeptala syna, proč tam mají asistentku, tak říkal, že aby pomáhala paní učitelce.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26267 příspěvků 03.04.19 11:30

To je naivní představa, myslíš, že děti nebudou vědět, komu tam pomáhá (nejvíce). U nás je asistentka už roky a fakt s tím nikdo nemá problém. Srovnej se s tím ty a uvidíš, že okolí mít problém nebude.

Bebuše
Echt Kelišová 8044 příspěvků 03.04.19 11:40

Kamaradka dělá asistentku ve skolce. Ma holcicku s ADHD, která to vzala do rodiny přes klokánek. Ideál je to podat tak jak to je, učitelka se může věnovat víc ostatním dětem a ne pořád jedním okem na jednom náročném. Ve třídě je větší klid.
Jinak dcery chodí do školky, asistentky mají ve dvou třídách a nikdo s tím problém nemá. Jediný problém je u narvané školky, že je jedno dítko s asistentem, snižuje počet dětí ve třídě.

Kajak18
Kecalka 391 příspěvků 03.04.19 12:16

U nás ve školce je taky asistentka a nikdy jsem si ji s žádným dítětem nespojila. Dcera taky nikdy neříkala, ke komu asistentka patří a mě osobně by v životě nenapadlo, to chtít zjistit u učitelky. Prostě tam je dospělá osoba na víc, která hlídá moje dítě. Takže neboj, nejsou jen rodiče, kteří musí mít o všem přehled, ale i rodiče, kterým je to úplně jedno.

Váš příspěvek
Reklama