Ráda bych studovala herectví - ale mám cukrovku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 20:05
Škola a cukrovka

Chtěla bych se hlásit na střední školu s hereckim zaměřením mam ale cukrovku 1.typu na oběd si inzulín nepicham nijak Mě to neomezuje nevadilo by ze mam cukrovku? a jaké je potřeba Mít ZNÁMKY? Jake jsou nejdůležitější předměty? A jak probíhající zkoušky na takové školy? A přemýšlím nad tím co po skole jestli se nejaka Prace najde? 8o

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 01.04.19 20:10

Tak asi bych pilovala český jazyk, podle tvého psaného projevu :think: . A na takovou školu se určitě dělají talentovky. Běž na den otevřených dveří a všechno tam zjistíš.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8300 příspěvků 01.04.19 20:10

Proc by te to nejak melo omezovat? Neni duvod. Vzhledem k tomu, ze jde o herectvi, gramatiku nebudu komentovat. A jak jako, ze si nepichas inzulin po obede? :think: Nejis? Mas pumpu? Proc to ma byt dulezita informace?

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 01.04.19 20:13

@Lenka_Hal Myslíš si, že herci nepotřebují umět gramatiku?

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8300 příspěvků 01.04.19 20:17
@Monchichik píše:
@Lenka_Hal Myslíš si, že herci nepotřebují umět gramatiku?

Do jiste miry je to treba vsude, ale potesilo me, ze nechce treba na humanitni obor Cesky jazyk nebo Zurnalistiku :D

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 01.04.19 20:17

Tak cukrovka vadit nebude, neumet pravopis by mohlo…

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 01.04.19 20:19

@Lenka_Hal já myslím, že právě tam by měla zamířit a češtinu pilovat :mrgreen: a já doufám, že s takovými znalostmi na žádnou střední školu, i když bohužel to tak není :(

Ou
Kelišová 6969 příspěvků 01.04.19 20:19

Není důvod, proč by si s cukrovkou nemohla studovat herectví.

Známky na přijímačky nejsou zas až tak podstatné, obecně učivo běžných předmětů není moc dramatické, pokud školu vyloženě neflákáš a pokud se dostatečně věnuješ uměleckým předmětům.

Primárně ale musíš udělat talentovky a prakticky to nejde bez přípravy. Teoreticky tu je šance, že jsi talent od pánaboha a vezmou tě na první dobrou, ale daleko efektivnější je najít si někoho, kdo tě připraví (rozhodně chtěj kontakty na bývalé žáky kteří se dostali a vyptej se jich na reference) , nebo alepsoň chodit do slušného dramaťáku a na zpěv a nauku. Pokud si dobrá a začneš teď, tak i kdyby si zatím vůbec netušila co je to houslový klíč, tak do roka, se připravit můžeš.

truelly
Závislačka 3097 příspěvků 01.04.19 20:34

Pokud chodíš na dramatickou výchovu na základní uměleckou školu, proč ne. Taky se mi jedna známá dostala na hereckou konzervatoř. Brali pět holek a pět kluků do ročníku.

Jeanny21
Kecalka 334 příspěvků 01.04.19 21:19

Cukrovka nevadí, sama ji mám, vše v poho, učitelé zvyklí, spolužáci poučení, na oběd jsem kdysi taky nepichala, teď už jo. A gramatiku celkem slušně ovládám :lol:
Hodně zdaru :mavam:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8300 příspěvků 01.04.19 21:52
@Jeanny21 píše:
Cukrovka nevadí, sama ji mám, vše v poho, učitelé zvyklí, spolužáci poučení, na oběd jsem kdysi taky nepichala, teď už jo. A gramatiku celkem slušně ovládám :lol:
Hodně zdaru :mavam:

Jee, tak ty mi to treba vysvetlis, ze teda tak otravuju. :oops: Jsem zvedava. Proc sis nepichala za obed? Jedlas obed,ne? Asi mi neco unika… :think:

Jeanny21
Kecalka 334 příspěvků 01.04.19 22:03

@Lenka_Hal jistě, že vysvětlím :) první asi rok jsem na oběd nepichala, protože mi slinivka hrozně moc ještě fungovala, v podstatě to byla ta remise, jedla jsem normální porce, stejné jako teď (teď již pichám v poledne 5 jednotek) a normálně krásně to vycházelo (dlouhodoubý cukr do 40), teď už mám očividně po remisi, pichám zřetelně více než tehdy a dlouhý cukr naposledy 36. To se rozhodně nechci chlubit :D , ale chci tím říct, že záleží dost na té remisi (slinivka ještě dost funguje), jakmile je po ní, zvýší se dávky inzulínu, většinou u všech jídel. Ale opravdu ten celý rok po „záchytu“ jsem poledne vůbec nemusela inzulínově řešit a jídlo normál. Myslím si ale, že to tak zezačátku bývá, postupem času k pichání u oběda asi přijde každý ;)

pocker
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 01.04.19 22:09
@Anonymní píše:
Chtěla bych se hlásit na střední školu s hereckim zaměřením mam ale cukrovku 1.typu na oběd si inzulín nepicham nijak Mě to neomezuje nevadilo by ze mam cukrovku? a jaké je potřeba Mít ZNÁMKY? Jake jsou nejdůležitější předměty? A jak probíhající zkoušky na takové školy? A přemýšlím nad tím co po skole jestli se nejaka Prace najde? 8o

Kolikrát mi připadá, že někteří snad ani nechodily do základky.. :think:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8300 příspěvků 01.04.19 22:13

Aha, tak tohle :D Tady se tomu rika honeymoon, ale syn byl malinky, mel jen 2 a pul roku a tak to u nej trvalo tak 2-3 mesice. To me nenapadlo, ze se tim mysli tohle. Dekuji :kytka:

Jahru
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 04.04.19 18:36
@pocker píše:
Kolikrát mi připadá, že někteří snad ani nechodily do základky.. :think:
:zed: :mrgreen:
Váš příspěvek
Reklama