Proč se ode mě moje dítě odtahuje

Anonymní
11.8.15 08:39

Proc se ode me moje dite odtahuje...

Jsem z toho strasne nestastna.. Mam 17 mesicni holcicku, kterou moc miluji a ona me asi ne… Kdyz jsem ji kojila, spala se mnou v posteli a potrebovala byt porad u me. V jejich 7 mesicich jsem prestala kojit kvuli nedostatku mleka. Od te doby spinka ve sve postylce. Kdyz si ji vezmu k sobe do postele a chci se s ni potulit nebo proste jen lezet vedle ni, hned se zveda a jde pryc. Chovat ae take nechce - jen, kdyz potrebuje na neco dosahnout. Pusinky nesnasi, boli me u srdce, kdyz ji dam pusinku a ona se odtahuje a sklebi. Jde proste videt, ze je ji to neprijemne. obejmout se take nenecha :( uz nevim, co mam delat, proc me nema rada? Kdyz je u babicky (jwdnou za 14 dni na 3 hodiny) a ja si pro ni prijdu, take bez reakce :( zadne nadseni, nic. Jinak je ale hrozne sikovna, chytra… Proste jsem asi uselala bekde chybu :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20518
11.8.15 08:42

Ale ne, nemysli na to takhle, že jsi udělala chybu, že jsi špatná máma. že tě dcerka nemá ráda. Některé děti holt nejsou tulivky. A nebo se taky může stát, že tulivá bude naopak až bude starší. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
11.8.15 08:44

Proc bys mela udelat nekde chybu? kazde dite zkratka neni tak kontaktni, nas malej taky nikdy nebyl ten mazlivy typ, casem se propracoval k tomu, ze si rekne, ze chce pochovat/pomazlit, ale jen kdyz chce on, pusu dava tak akorat na rozloucenou, chybu ve vychove v tom opravdu nehledam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
11.8.15 08:52

Mám dvouletého syna, který se taky nemazlí. Nechce pochovat a ani nedává pusinky. Chce se mazlit, jen když se mazlíme se starší dcerou, to asi začne žarlit a příjde taky. Každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
11.8.15 08:55

Mladší se tulí, užívám si to. Starší se odtahuje a těžko jsem to nesla. Je přítulná jen v den mé výplaty. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
11.8.15 09:06

Dcera je úplně stejná. Nikdy se nechtěla moc mazlit, odtahovala se.. Bylo jí úplně jedno když jsem musela někam odejít.. na hlídání jsem jí teda nedávala, ale když vyjímečně ano, tak z toho dcera měla spíše radost.. Když šla poprvé do školky tak nás vyhazovala ať už jdeme domů.. hned druhý den už tam chtěla spát a nechtěla ať pro ni chodíme brzy :zed:
No taky mi to bylo strašně líto.. taky jsem si říkala že mě asi nemá ráda, ale teď jsou jí 4 roky, a už mi sama řekne že mě má moc ráda, ale mazlit se prostě nechce :lol:

Ale mám 9m syna a ten je pravý opak.. pořád na mně visí a nemůžu odejít ani do vedlejší místnosti.. tak si to užívám :lol: A dcera jak vidí že se malý se mnou pořád mazlí, tak už taky párkrát přišla, že chce pochovat (sice se to neděje často a je to jen na chviličku, ale i tak to moc potěší) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1247
11.8.15 09:10

Vůbec se netrap, tvoje holčička tě určitě miluje, jen nemá potřebu dávat to najevo a ujišťovat se o tom tím, že se k tobě bude tulit…naopak, cítí se v pohodě a milovaná…asi to bude osobnost :lol:.Moje děti, ač dvojčata-stejně opečovávaná a milovaná-jsou rozdílná jak den a noc, holka se tulí a mazlí, kluk si kolikrát utřel po mojí puse tvář, jakobych ho „ušpinila“… :mrgreen:.U první dcery, která to dělala taky, jsem to obrečela(teď jí je 18 a tulí se jak kotě-akorát, že už ne vždycky ke mně.. :mrgreen: :cert: :lol: ),další dítě mi to pak vynahradilo, takže teď už to neřeším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
11.8.15 09:12

Netrap se tím, jak píšou holky, nemusí bejt prostě jen tulivá jako jiné dětičky, a nebo se to v ní projeví až postupem času..nezoufej, jseš pro ni nejlepší máma, jakou si může přát.. neboj se, vrátí ti to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11345
11.8.15 10:02

Takže za prvé, dítě v 17 měsících opravdu neumí přemýšlet o tom, jestli někoho má nebo nemá rádo. Ty jsi jeho matka, nejbližší člověk, miluje tě celým tím svým malým srdíčkem, jen si to rozumově neuvědomuje a neumí to dát najevo. Každé dítě je jiné, jedno visí na máme, jedno se jí vyhýbá, protože prostě ví, že máma je jistota, je pořád tam pro něj, nikdy neodejde, jen prostě není tak zajímavá jako to ostatní kolem, co je pro něj vzácnější. věř mi, říkám to z pozice matky, která tohle přesně zažila. Můj syn mě nikdy nechěl, vždy dával přednost ostatím, ať už tátovi nebo cizím lidem. Mě nechtěl dát pusinku, jen tátovi. Mě nechtěl obejmout, když spadnul, chtěl pochovat od táty. Vydržela jsme, nic jiného mi nebylo. Až teď v necelých 3 letech se to začíná měnit. Psotupně jsme zaujala místo na tátově úrovni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11345
11.8.15 10:03

@mogo Souhlasím. Syn JE osobnost. Myslím, že tohle ho vystihuje úplně nejlíp. Všemi milovaný, chválený, sluníčkový, veselý… A doma velmi často paličák, tvrdohlavec, mezek… Vždy ve středu všeho dění, každého kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6323
11.8.15 11:23

Starší se taky nechce chovat ani mazlit ani pusinku, jen na noc mi jo teda milostivě dá. Co se nám narodila druhá a z větší části se o ni stará tatínek tak vidím že jsem až na druhým místě. :( s tatínkem blbnou, s tatínkem spinkají spolu. ale dcera říká Můj tatínek. Jen na chvilku je pryč a už se ptá kde je můj tatínek? maminka by tam celý den ani být nemusela :( taky mě je to líto snažím se k ní dostat blíž, ale chce to čas. věřím že časem se to srovná, ale je pravda že vždy tíhla spíš k tatínkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.17 13:27
@Anonymní píše:
Jsem z toho strasne nestastna.. Mam 17 mesicni holcicku, kterou moc miluji a ona me asi ne… Kdyz jsem ji kojila, spala se mnou v posteli a potrebovala byt porad u me. V jejich 7 mesicich jsem prestala kojit kvuli nedostatku mleka. Od te doby spinka ve sve postylce. Kdyz si ji vezmu k sobe do postele a chci se s ni potulit nebo proste jen lezet vedle ni, hned se zveda a jde pryc. Chovat ae take nechce - jen, kdyz potrebuje na neco dosahnout. Pusinky nesnasi, boli me u srdce, kdyz ji dam pusinku a ona se odtahuje a sklebi. Jde proste videt, ze je ji to neprijemne. obejmout se take nenecha :( uz nevim, co mam delat, proc me nema rada? Kdyz je u babicky (jwdnou za 14 dni na 3 hodiny) a ja si pro ni prijdu, take bez reakce :( zadne nadseni, nic. Jinak je ale hrozne sikovna, chytra… Proste jsem asi uselala bekde chybu :(

Syn si u mě zase vypěstoval jiný nešvar a chce to čas aby se to odnaučil.
Chci mu dát pusu, nemá to rád, jelikož bych ho láskou upusinkovala, ale občas večer přijde sám a řekne: Pusu, na dobrou noc( jsou mu 2roky)

Jenže to není ten problém:
snídaně: mléko vypije už normální už žádný umělý, ale jogurt ode mně sní jak kdy, od nevlastního bráchy, manžela, nevlastní babičky, a známých sní cokoliv jen u mě si bu´d dělá pr++del nebo já nevím co.
svačina: nakrájím ovoce a sám to spapá
oběd : dnes zapečené těstoviny, manžel pospíchal na nákup a vyzvednout svého syna z předešlého vztahu a tak to bylo na mně, no samozřejmně 2 lžičky a pak řev zaklápění hlavy dozadu a vytáčení s ena židličce do strany se záklonem a řevem spát spát nechci, no dobře pak sněd po dlouhé době ještě jednu a pak šel spát a tak to dostane až se vzbudí: stále neusnul, ale u něj je usínání různé někdy třeba vůbec nespí a tak jídlo zkusím později. :večeře to už jíme všichni spolu a tak ho krmí manžel ze svého mají vrchovatý talíř já poloviční a jedí spolu a to mu sní snad i ten talíř, já když krmím tak někdy to sní bezkeců
to jsou ovšem vyjímky.
Jenže někdy sní pár lžic ode mne nebo nic a nakrmit ho musí jiný od kterýho v klidu slušně papá :nevim: :roll: :andel:
No co mám dělat?
Někdy třeba nesní nic a za hodinu co se vyřve a co s emu vypne Déčko a pustí si taťka zprávy tak se rozhodne přeci jen to ode mne sníst
nanikoho jiného to nezkouší, jenom na mne
Musím si k němu zas najít cestu a vymyslet tak pudeš spát a vypnu pohádku a až budeš chtít jíst tak přijď jinak to asi nepůjde.

Snad to ještě s tím nechci jíst udělá párkrát a já mu tedy vypnu TV a pošlu spát a pak s emu to nějak v té hlavičce rozloží a bude chtít.

jsou to 2 roky co se taklhe mi chová u jídla skoro 2,5 rok jsme kojila tak do 10 měsíce.
Ted je na cestě druhé snad ode mne bude chtít, ale je to kluk a kluci zlobí. Když bude holka třebas bude jíst ode mne a pusinky ráda :oops: :kytka: :hug:

Už je na cestě nové mimi, ale zatím 2. měsíc tudíž těžko říct co to asi bude.
Konečně usnul po hodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.17 13:27
@Anonymní píše:
Jsem z toho strasne nestastna.. Mam 17 mesicni holcicku, kterou moc miluji a ona me asi ne… Kdyz jsem ji kojila, spala se mnou v posteli a potrebovala byt porad u me. V jejich 7 mesicich jsem prestala kojit kvuli nedostatku mleka. Od te doby spinka ve sve postylce. Kdyz si ji vezmu k sobe do postele a chci se s ni potulit nebo proste jen lezet vedle ni, hned se zveda a jde pryc. Chovat ae take nechce - jen, kdyz potrebuje na neco dosahnout. Pusinky nesnasi, boli me u srdce, kdyz ji dam pusinku a ona se odtahuje a sklebi. Jde proste videt, ze je ji to neprijemne. obejmout se take nenecha :( uz nevim, co mam delat, proc me nema rada? Kdyz je u babicky (jwdnou za 14 dni na 3 hodiny) a ja si pro ni prijdu, take bez reakce :( zadne nadseni, nic. Jinak je ale hrozne sikovna, chytra… Proste jsem asi uselala bekde chybu :(

Syn si u mě zase vypěstoval jiný nešvar a chce to čas aby se to odnaučil.
Chci mu dát pusu, nemá to rád, jelikož bych ho láskou upusinkovala, ale občas večer přijde sám a řekne: Pusu, na dobrou noc( jsou mu 2roky)

Jenže to není ten problém:
snídaně: mléko vypije už normální už žádný umělý, ale jogurt ode mně sní jak kdy, od nevlastního bráchy, manžela, nevlastní babičky, a známých sní cokoliv jen u mě si bu´d dělá pr++del nebo já nevím co.
svačina: nakrájím ovoce a sám to spapá
oběd : dnes zapečené těstoviny, manžel pospíchal na nákup a vyzvednout svého syna z předešlého vztahu a tak to bylo na mně, no samozřejmně 2 lžičky a pak řev zaklápění hlavy dozadu a vytáčení s ena židličce do strany se záklonem a řevem spát spát nechci, no dobře pak sněd po dlouhé době ještě jednu a pak šel spát a tak to dostane až se vzbudí: stále neusnul, ale u něj je usínání různé někdy třeba vůbec nespí a tak jídlo zkusím později. :večeře to už jíme všichni spolu a tak ho krmí manžel ze svého mají vrchovatý talíř já poloviční a jedí spolu a to mu sní snad i ten talíř, já když krmím tak někdy to sní bezkeců
to jsou ovšem vyjímky.
Jenže někdy sní pár lžic ode mne nebo nic a nakrmit ho musí jiný od kterýho v klidu slušně papá :nevim: :roll: :andel:
No co mám dělat?
Někdy třeba nesní nic a za hodinu co se vyřve a co s emu vypne Déčko a pustí si taťka zprávy tak se rozhodne přeci jen to ode mne sníst
nanikoho jiného to nezkouší, jenom na mne
Musím si k němu zas najít cestu a vymyslet tak pudeš spát a vypnu pohádku a až budeš chtít jíst tak přijď jinak to asi nepůjde.

Snad to ještě s tím nechci jíst udělá párkrát a já mu tedy vypnu TV a pošlu spát a pak s emu to nějak v té hlavičce rozloží a bude chtít.

jsou to 2 roky co se taklhe mi chová u jídla skoro 2,5 rok jsme kojila tak do 10 měsíce.
Ted je na cestě druhé snad ode mne bude chtít, ale je to kluk a kluci zlobí. Když bude holka třebas bude jíst ode mne a pusinky ráda :oops: :kytka: :hug:

Už je na cestě nové mimi, ale zatím 2. měsíc tudíž těžko říct co to asi bude.
Konečně usnul po hodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama