Proč zvíře skočí do silnice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 18.04.19 16:58
Proč zvíře skočí do silnice?

Holky trochu blbé téma, ale zrovna u nás auto srazilo kočičku. Všude tu jsou zahrádky, mohla by běhat všude a ona se vydala přes frekventovanou silnici. Kamarádka bydlí pomalu na samotě a její kocour se taky vydal k hlavní, a taky to nedal. Co je na tom tak láká, ještě když auta jezdí pomalu pořád? :( Chjo, tam chudak ležela natažená u krajnice, nějaký člověk už se jí ujal. Vůbec mě nenapadlo, jak víc pomoct, pár lidí se mu nabídlo a on říkal, že to zvládne, tak jsem šla domů. No je mi těch zvířat strašně líto.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15946 příspěvků 18.04.19 17:08

Nám jedna divoška přeběhla dnes před autem. Nevím, proč to dělají, ale asi prostě mají zálusk na pole nebo louku na druhé straně, na auta jsou jakoby zvyklé, ale neodhadnou rychlost. Zvlášť kocouři takhle na toulkách končí. Nechtěla bych se takhle potkat se srnou nebo prasetem. Ti u nás běhají taky.

tininas
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 18.04.19 17:11
@Lalelale píše:
Holky trochu blbé téma, ale zrovna u nás auto srazilo kočičku. Všude tu jsou zahrádky, mohla by běhat všude a ona se vydala přes frekventovanou silnici. Kamarádka bydlí pomalu na samotě a její kocour se taky vydal k hlavní, a taky to nedal. Co je na tom tak láká, ještě když auta jezdí pomalu pořád? :( Chjo, tam chudak ležela natažená u krajnice, nějaký člověk už se jí ujal. Vůbec mě nenapadlo, jak víc pomoct, pár lidí se mu nabídlo a on říkal, že to zvládne, tak jsem šla domů. No je mi těch zvířat strašně líto.

Zvíře osvětlí světlomety automobilu a ono zazmatkuje. To nám říkali v autoškole. :) :) :)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 18.04.19 17:37

Obecně zvířata nevím, ale u slepic je to tak, že v okamžiku, kdy se vyděsí, jim instinkt velí utíkat tím směrem, kam mají právě otočenou hlavu - a auto se blíží nejdřív z dálky, slepici neděsí, ale otočí se k němu. Ale pak se přiblíží, je náhle mnohem hlasitější, slepice se lekne a vyběhne - ale je otočená směrem do silnice, takže přímo pod auto.

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 18.04.19 17:41

Tak ono je to logické, zvířata se řídí svými instinkty a ty jim nevelí se rozhlížet, jestli náhodou nejede auto. To jsou technické výmysly nás lidí…

Uživatel je onlineMytak
Kecalka 374 příspěvků 18.04.19 17:41

Podle mě jsou zmatení a ve stresu. Proto tam skočí. Mě je jich Teda hrozně líto. Všech. Srnek, zajíců, koček. Strašný. Nejhorší je jak jsou pak úplně rozjezdeny na silnici. Přijde mi to jak hrozná nedůstojné smrt. Ale j jsem na tohle téma dost citlivá..

Uživatel je onlineCenarius
Kecalka 361 příspěvků 18.04.19 17:47

Tak ta kocka tak nejak nevi, ze je to silnice a co to vlastne silnice a auto je. Je to volna cesta a jde tama.

Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 18.04.19 18:31

@Mytak jojo já právě taky. Chudinka doufám, že dnes přežila :(

Fofrník
Závislačka 3773 příspěvků 18.04.19 18:49
@Lalelale píše:
Holky trochu blbé téma, ale zrovna u nás auto srazilo kočičku. Všude tu jsou zahrádky, mohla by běhat všude a ona se vydala přes frekventovanou silnici. Kamarádka bydlí pomalu na samotě a její kocour se taky vydal k hlavní, a taky to nedal. Co je na tom tak láká, ještě když auta jezdí pomalu pořád? :( Chjo, tam chudak ležela natažená u krajnice, nějaký člověk už se jí ujal. Vůbec mě nenapadlo, jak víc pomoct, pár lidí se mu nabídlo a on říkal, že to zvládne, tak jsem šla domů. No je mi těch zvířat strašně líto.
Že by i zvíře mohlo být sebevrahem? :think: :D
Samy
Závislačka 3706 příspěvků 18.04.19 18:57

Tohle mi přijde strašné, že cyklista jízdou zabije srnu 8o https://www.novinky.cz/…nce-40277367

Tarjei
Závislačka 4808 příspěvků 18.04.19 19:23

Slysej hluk auta, cejtej se pronasledovany a chtej zmast pronásledovatele tim, ze mu zkrizej cestu?

Alkata
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 18.04.19 19:25

@Tarjei :lol: takhle sofistikovaně lesní zvěř fakt nepřemýšlí.

iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 18.04.19 19:31
@Samy píše:
Tohle mi přijde strašné, že cyklista jízdou zabije srnu 8o https://www.novinky.cz/…nce-40277367

asi si zlomil vaz :nevim:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8681 příspěvků 18.04.19 19:37

To je podle zvirete. Vetsina ale jde jen z mista A na misto B a silnice je proste v ceste. To, kdyz pak jede auto uz je fakt vec toho druhu, jak zareaguje (obdobna reakce kdyz se citi v ohrozeni kvuli jinemu zvireti) a taky jestli jen k nemu jede auto nebo ho jeste oslepi svetly. Ten pocit, ze naschval vbehne pod kola je casto proto, ze zvirata nechapou kam to auto jede, ze bude pokracovat po silnici a oni zacnou utikat tou nejschudnejsi cestou. Kazdemu se pobezi lip po silnici, nez rostim nebo vysokou travu.

Tarjei
Závislačka 4808 příspěvků 18.04.19 19:50

@Alkata ale vsak to jsou obeti profici, urcite premejslej :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama