Prokletej barák? Nebo já?

20.10.19 17:01

Prokletej barák? Nebo já?

Už se začínám chytat opravdu všeho. Stavba našeho domu v roce 2013/2014 nebyla úplně v přátelském duchu. Na pozemek kde stojí náš dům měl zálusk jeden ze sousedů ale prostě dřív jsme přišli a koupili. Dělal peklo už při povolení ale prakticky žádná jeho námitka neměla žádnou váhu. Po nastěhování jsem začala mít problémy s otěhotněním a trochu se zdravím, ale teď jsem těhotná, dle screeningu to vše zatím vypadá ok tak se tím dál nechci zaobírat. Ovšem co mi vrtá hlavou jsou naši psi. V roce 2015 jsme museli uspat 4 měsíční štěně kvůli vadě srdce, o rok a půl později naše 8 letá fena musela být uspaná kvůli rakovině jater, za další rok a půl (tj teď 25.10.) jsme museli nechat uspat velmi nadějnou fenu do našeho chovu v nedožitých 7 měsících na bakteriální zánět meziobratlové ploténky který chytla nejspíš urinarni cestou na výstavě. Máme doma ještě roční, tří letou a dvanácti letou fenu, zatím všechny vypadají zdravě. Dřív když jsem bydlela jinde a měli jsme i čistokrevný psy dožívali se slušného věku. Krmim jak za stara. Maso a žádný komerční fujtajbly. Připadá mi jako by mi ten chov někdo proklel. Nebo náš barák nebo já nevím. Lidí co mě nemají v oblibě je dost, někteří chovatelé, protože Jsem pro ně samozřejmě konkurence. S jinými (normálními) jsem za dobře. Radíme si, podporujeme, pomáháme si. Nevím jak se toho střepat? :nevim: nepřeji si vlastně nic jiného než abysme všichni byli zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1985
20.10.19 17:09

Davate nahodnym vecem vyssi vyznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7921
20.10.19 17:20

Já bych řekla, že dřív jste měli se spy spíš štěstí a to, co zažíváte teď je běžnější.
Mám okolo sebe hodně lidí s chovnými stanicemi a neustále řeší dost závažné problémy se zdravým těch psů.
Asi přešlechtěnost.
Chovatelské prostředí je hodně hnusné. Když jsem uvažovala, že bychom uchovnili fenu(kdysi), tak jsem při náhodném brouzdání po nětu narazila na takový hnus, že jsem si řekla, že toho nechci být součástí.
Pokud dje o otěhotnění, tak dneskaje norma spíš ty broblémy mít. Bohužel. Nezaobírej se s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 18:14

@Sany80s ano chovat cokoliv je na ostré lokty, člověk musí řešit nejlépe jen sám sebe ikdyž ví že někteří řeší jeho, tohle období už máme za sebou, prostě ten kdo bude chtít ublížit si záminku vždycky najde, ale zjistila jsem že čím víc děláme něco správně, tím víc nás drbou ti nepřející, taková malá známka úspěchu. Opravdu jsem se za celý život ani v dětství kdy se okolo psů pohybuji od narození nesetkala s tím že bychom během pár let přišli o tři mladé nadějné psy, proto mi to vrtá hlavou. Pokaždé ostatní sourozenci z vrhu perfektní zdraví a v pohodě, asi mám špatnou ruku nebo já to nechápu :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7921
20.10.19 18:15

@Vesničanka1 Ty vrhy jsou lety čím dál propojenější a problematičtější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7682
20.10.19 18:18

@Vesničanka1 tys zakládala diskuzi, že?
Hele nevím. Pokud tomu věříš…
Za mě spíš smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 21:11

@Sany80s no propojenější, jestli myslíte nějakou příbuzeneckou plemenitbu tak té se obloukem vyhýbám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 21:12

@g.sandova v tom případě mám asi v rukou nassráno :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie