Pronájem nebo hypotéka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 15:47
Pronajem nebo hypoteka

Zdravim,
co si myslite, ze je lepsi? Pronajmout so byt nebo si vzit hypoteku na cca 27 let?
Diky za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9429 příspěvků 12.03.19 15:51

Hypo, když na ní máš. Splatis si ji a pak si ve svém. Pronajmout si byt tak celý život budeš jenom někomu sypat peníze a nic z toho…

Monchichik
Echt Kelišová 7767 příspěvků 12.03.19 15:53

Já bych šla spíš do hypotéky, vadilo by mi cpát peníze do bytu, který nikdy nebude můj.

Rozarka18
Povídálka 15 příspěvků 12.03.19 15:53

Já jsem v pronájmu bydlela s přítelem 5 let a děkuju pěkně už bych do toho nešla. Vyloženě mě štvalo že dávám každý měsíc cca 12 tisíc čistého nájmu někomu cizímu a v bytě si tzv.nemůžu ani vyvrtat díru ve zdi :( Takže jsme se s přítelem dohodli a koupili si byt, nedělám si iluze že v něn zůstaneme do konce života ale platíme každý měsíc za ,,svoje" a kdyby jsme ho chtěli za pár let prodat tak se nám vložené peníze vrátí. Radši budu 27 let platit bance za něco co jednou bude moje než někomu cizímu a nemít z toho nic

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 12.03.19 15:55
@Anonymní píše:
Zdravim,
co si myslite, ze je lepsi? Pronajmout so byt nebo si vzit hypoteku na cca 27 let?
Diky za odpovedi

Vlastní bydlení je vždy lepší. Ale hypotéku musíš dobře uvážit.

Janli
Echt Kelišová 8158 příspěvků 12.03.19 16:02

Teď bych šla do pronájmu a byt kupovala za pár let až se vrátí ceny bytů na nějakou normální hladinu. O tom, že musíš hodně zvážit svou finanční situaci ani nemluvím.

ellie94
Kecalka 299 příspěvků 12.03.19 16:03

A není jedno jestli člověk platí nájem nebo hypotéku? Myslím finančně. Ta hypotéka vyjde dokonce kolikrát i levněji :think:

ellie94
Kecalka 299 příspěvků 12.03.19 16:04

@Janli nevěřím tomu, že ceny bytů o tolik klesnou. Možná v řádech desetitisíců.

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 12.03.19 16:08
@Anonymní píše:
Zdravim,
Diky za odpovedi

Záleží co, kde, za kolik… to je docela individuální :) nám se pronájem nevyplatil ani u bytu ani u domu.

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 12.03.19 16:09
@ellie94 píše:
A není jedno jestli člověk platí nájem nebo hypotéku? Myslím finančně. Ta hypotéka vyjde dokonce kolikrát i levněji :think:

Tak po splacení hypotéky máš majetek, po splacení nájmu ne :) a každé má své pro a proti.

Janli
Echt Kelišová 8158 příspěvků 12.03.19 16:09
@ellie94 píše:

Už to tady několikrát bylo. Před pár lety klesly ceny bytů skoro na polovinu, vyjma Prahy samozřejmě, a zase to přijde. Ne tak dramatický pokles, ale přijde. Teď je doba na prodej bytů, ne na jejich koupi.

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 12.03.19 16:11
@ellie94 píše:

V řádech desetitisíců už poklesly a pak zase o pár set vyrostly :mrgreen: nicméně to všechno bude záviset hlavně na lidech. Pokud budou mít všichni štěstí a udrží si práci, tak neklesnou. Pokud přijde krize, začne se vyhazovat, tak všichni ti co mají rizikový úvěr budou muset ty nemovitosti začít prodávat. Vznikne převis nabídky a ceny klidně mohou spadnout na polovinu. Náš trh není ničím až tak výrazně vyjímečný oproti zbytku světa.

Janli
Echt Kelišová 8158 příspěvků 12.03.19 16:17
@Nimie píše:
Tak po splacení hypotéky máš majetek, po splacení nájmu ne :) a každé má své pro a proti.

Jen je potřeba taky počítat s tím, že po třiceti letech bude nemovitost potřebovat rekonstrukci na kterou je, vyjma splácení hypo, taky potřeba našetřit. Jinak se to řeší další hypo a ve finále je člověk sice ve svým, ale platí pořád. Vyhoda nájmu je, že veškerý opravy platí majitel… Pokud má člověk opravdu slušný příjem, tak je lepší hypo. Pokud máale v plánu žít z ruky do huby, pak v každým případě nájem.

ellie94
Kecalka 299 příspěvků 12.03.19 16:17

@Nimie ok, to je možné, nejsem ekonom, nerozumím tomu. Ale přijde mi lepší si vzít co nejdřív hypo a platit „na svoje“, i když nejsou teď dobré ceny, než čekat třeba 5 let až klesnou ceny :think: just sayin'.

ellie94
Kecalka 299 příspěvků 12.03.19 16:19

@Janli tka zrovna byt se dá po několika letech prodat a pořídit jiný s tím, že už mám něco málo do základu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama