Stavba plotu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:16
Stavba plotu

Dobrý den, najde se tu prosím někdo, kdo pracuje na stavebním úřadě? V roce 2013 nám povolili stavbu domu s oplocením. V povolení je uvedeno, že podél komunikace bude proveden zděný plot s vloženými ocelovými dílci. Teď chceme realizovat, ale plot bude z takových těch betonových prefabrikátu. A to je prý problém, protože je plot jiný než máme uvedený v povolení a musíme znovu ohlásit stavební záměr. Přijde mi to na hlavu postavené, když už nám plot jednou povolili a teď ho chcou povolovat znova. Přitom zásah bude menší než u zděného plotu, kde je základ po celé délce. U plánovaného plotu jsou betonované pouze sloupky plotu. Děkuji za radu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 12.03.19 09:19

Rozhodovací pravomoc je na stavebním úřadě a pokud to požaduje je možné se buď soudit nebo poslechnout.

Pravděpodobně se nějaká bába cítí důležitá, címž krásně ilustruje zbytečnost stavebních úřadů.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 12.03.19 09:20

Tak dulezity je, co reknou na urade, ne tady… resila bych to hlavne tam.

Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:21

no právě že to po nás chcou a nám to přijde uhozené vyřizovat něco, co už povolené máme:-(

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 12.03.19 09:26

@Mari20 buď to vyřídíš znovu nebo postaviš bez povolení. Nedá se nic dělat. Úřední šiml v plné parádě

Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:30

No zřejmě nám nic jiného nezbude, ale to je zase tak na 3 měsíce. Dali mi seznam, koho všechno musím oslovit a žádat o povolení. A to je fakt maras…

jkra
Nadpozemská drbna 27460 příspěvků 12.03.19 09:41
@Mari20 píše:
No zřejmě nám nic jiného nezbude, ale to je zase tak na 3 měsíce. Dali mi seznam, koho všechno musím oslovit a žádat o povolení. A to je fakt maras…

neni to marast. vem si, ze by kazdy postavil neco jineho, nez na co ma povoleni.

tininas
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 12.03.19 09:41
@Mari20 píše:
Dobrý den, najde se tu prosím někdo, kdo pracuje na stavebním úřadě? V roce 2013 nám povolili stavbu domu s oplocením. V povolení je uvedeno, že podél komunikace bude proveden zděný plot s vloženými ocelovými dílci. Teď chceme realizovat, ale plot bude z takových těch betonových prefabrikátu. A to je prý problém, protože je plot jiný než máme uvedený v povolení a musíme znovu ohlásit stavební záměr. Přijde mi to na hlavu postavené, když už nám plot jednou povolili a teď ho chcou povolovat znova. Přitom zásah bude menší než u zděného plotu, kde je základ po celé délce. U plánovaného plotu jsou betonované pouze sloupky plotu. Děkuji za radu

Ahoj.

Také se chystáme stavit plot, takže jsme si něco o tom zjišťovali. :)

Žádné rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nepotřebují ploty, které splňují následující podmínky:

• výška plotu není větší než 2 metry (pokud mají opěrné zdi tak do výšky 1 metru),
  • nevedou podél veřejně přístupné pozemní komunikace nebo podél veřejného prostranství,
  • nacházejí se v zastavěném území či v zastavitelné ploše.

Platí to tuším od začátku roku 2018. Pokud tedy splňujete tyto 3 výše uvedené podmínky, nemusíte nikde o nic žádat. My se tedy domlouváme se sousedy a necháme si plot zaměřit geodety.

Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:43

No právě, že je vedle pozemní komunikace:-) takže musíme

Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:45
@jkra píše:
neni to marast. vem si, ze by kazdy postavil neco jineho, nez na co ma povoleni.

promiň, ale je to normální buzerace. Plot bude s menším zásahem než v povolení, neříkám kdyby tam byly nějaké zásadní změny, to bych pochopila.

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 12.03.19 09:47

@Mari20 já chápu, ze té to štve, ale je to proste změna oproti vydanemu povolení. Neudělaš nic

jkra
Nadpozemská drbna 27460 příspěvků 12.03.19 09:48
@Mari20 píše:
promiň, ale je to normální buzerace. Plot bude s menším zásahem než v povolení, neříkám kdyby tam byly nějaké zásadní změny, to bych pochopila.

Neni.muzes to stokrat nazvat buzeraci,ale neni.

Mari20
Závislačka 2832 příspěvků 90 inzerátů 12.03.19 09:49
@Tichošlápek píše:
@Mari20 já chápu, ze té to štve, ale je to proste změna oproti vydanemu povolení. Neudělaš nic

no zřejmě nic nenaděláme:-(

Zireael
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 12.03.19 10:40
@Mari20 píše:

Ten plot bude prostě jiný. Vy sice budete míň kopat do země, ale to stavební úřad tolik netankuje. Co třeba rozhledové poměry na té komunikaci, podél které vede? Prostě místo původně povoleného „průhledného“ plotu chcete postavit neprůhledný. Za mě je to dost velká změna a nedivím se úřadu, že chce nové řízení.

Anik
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 12.03.19 11:24

To je normálně folklor, nadávat na buzeraci ze strany úřadu. Ovšem jen do chvíle, kdy si soused postaví něco bez povolení, nebo trošku jinak, a mně to bude vadit,,,, pak mi ta „buzerace“ a papírování od úřadů bude vyhovovat, naopak, budu po ní volat. žejo. Nad takovýma příspěvkama fakt jen kroutím hlavou. Lidi by si měli uvědomit, že nějaká regulace tady musí být, jinak by to byl už úplnej opičkov.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama