Proražené dveře pěstí

Anonymní
16.10.19 13:00

Proražené dveře pěstí

Dobrý den, prosím potřebuji radu. Žijeme s přítelem v nájemním bytě v Brně, příteli se podařilo v rámci naštvání po jednom pracovním telefonátu prorazit pěstí dveře. Jedná se ccca 5cm velkou díru, nejsou skrz, ale pouze z jedné strany, jde o vnitřní stranu dveří koupelny a WC, jsou ale ve stejném dekoru jako zárubeň také dřevěná. Vzhledem k tomu, že majitel bytu má špatné zkušenosti s předchozími nájemníky, že mu byt dost ničili, tak mu nechci o tomto problému dávat vědět, aby nás případně nechtěl vyhodit… Neřešili jste prosím podobný problém? Pokud ano, jakým způsobem? Máte nějaké kontakty v Brně, nebo okolí, prosím? Mne osobně napadlo sehnat co nejbližší dekor samolepicí folie a přelepit kompletně tu stranu dveří s tím prokopnutím… Děkuji moc všem za pomoc, rady a tipy. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25697
16.10.19 13:03

Koupit nové dveře. To nezalepíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 13:05

Nové dveře koupit bohužel nemohu, protože jsou dělané na míru společně se zárubní a s ostatními dveřmi v bytě… Navíc bych to ideálně chtěla opravit bez vědomí majitele, obávám se toho, že by nás mohl z bytu po předchozích negativních zkušenostech vyhodit…

• Citovat
  • Nahlásit
1558
16.10.19 13:06

Ahoj, to mi neprijde moc fer, lepit na to tapetu. Meli by jste se k tomu postavit, majiteli to oznamit a rovnou mu nabidnout, ze zaridite vymenu a uhradu novych. Znicili jste jeho majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
16.10.19 13:08

My zalepili, jeste kdyz jsme bydleli v najmu, tak jsem vzteky kopla zimni botou do dveri od koupelny, ty nejlevnejsi papirove. A koupili jsme folii a prelepili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25697
@Anonymní píše:
Nové dveře koupit bohužel nemohu, protože jsou dělané na míru společně se zárubní a s ostatními dveřmi v bytě… Navíc bych to ideálně chtěla opravit bez vědomí majitele, obávám se toho, že by nás mohl z bytu po předchozích negativních zkušenostech vyhodit…

Tak ať si to zařídí ten tvůj přítel. Rozhodně bych to nelepila nějakou tapetou, bude to vypadat hrozně. To jsou dřevěné nebo jaké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529

Ja myslim, ze by vuci majiteli bylo fer koupit dvere nove a ne je maskovat folii ne? Ja bych z toho teda jako majitel radost nemela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2567
16.10.19 13:09

No tak si je holt taky budete muset nechat vyrobit na míru. Chudák majitel. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 13:09

Ahoj, já bych se k tomu postavila… Ale způsobil to přítel, se kterým se navíc dost hádáme a začíná si navíc hledat i jiné bydlení, chce se odstěhovat a řekl, že nebude sypat do opravy dveří v bytě, který není jeho a ze které odchází… Napadlo mne ještě zvednout telefon a zavolat to přímo majiteli a říct mu to otevřeně, jak to je s tím, že to stejně budu muset asi zaplatit já. Ale přítel to chce jenom zaplácnout, nějakým tmelem, který viděl na youtube a potom barvou, ale jsou tam v tom dekoru suky a to mi přijde upřímně jako pěst na oko… Vy si myslíte, že ta folie by byla vidět? Vím, že to není fér jednání, jsem si toho plně vědoma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 13:11
@paandatko píše:
My zalepili, jeste kdyz jsme bydleli v najmu, tak jsem vzteky kopla zimni botou do dveri od koupelny, ty nejlevnejsi papirove. A koupili jsme folii a prelepili.

Zalepili? Tak, že jste ty původní přetáhli folií a přelepili v podobném dekoru? A bylo to poznat? A kde jste případně sehnali tu folii, prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
6307
16.10.19 13:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím potřebuji radu. Žijeme s přítelem v nájemním bytě v Brně, příteli se podařilo v rámci naštvání po jednom pracovním telefonátu prorazit pěstí dveře. Jedná se ccca 5cm velkou díru, nejsou skrz, ale pouze z jedné strany, jde o vnitřní stranu dveří koupelny a WC, jsou ale ve stejném dekoru jako zárubeň také dřevěná. Vzhledem k tomu, že majitel bytu má špatné zkušenosti s předchozími nájemníky, že mu byt dost ničili, tak mu nechci o tomto problému dávat vědět, aby nás případně nechtěl vyhodit… Neřešili jste prosím podobný problém? Pokud ano, jakým způsobem? Máte nějaké kontakty v Brně, nebo okolí, prosím? Mne osobně napadlo sehnat co nejbližší dekor samolepicí folie a přelepit kompletně tu stranu dveří s tím prokopnutím… Děkuji moc všem za pomoc, rady a tipy. :)

Má negativní zkušenosti s nájemci a vy se k nim přiřadíte taky, že? :nevim: Vy jste zničili dveře (vlastně tvůj přítel) a slušnost je škodu uhradit. Takže dej pronajímateli vědět, co se stalo a že koupíte nové dveře nebo uhradíte škodu. Nejpozději při odstěhování se na to stejně přijde a pronajímatel vám to strhne z kauce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2567
16.10.19 13:12
@Anonymní píše:
Ahoj, já bych se k tomu postavila… Ale způsobil to přítel, se kterým se navíc dost hádáme a začíná si navíc hledat i jiné bydlení, chce se odstěhovat a řekl, že nebude sypat do opravy dveří v bytě, který není jeho a ze které odchází… Napadlo mne ještě zvednout telefon a zavolat to přímo majiteli a říct mu to otevřeně, jak to je s tím, že to stejně budu muset asi zaplatit já. Ale přítel to chce jenom zaplácnout, nějakým tmelem, který viděl na youtube a potom barvou, ale jsou tam v tom dekoru suky a to mi přijde upřímně jako pěst na oko… Vy si myslíte, že ta folie by byla vidět? Vím, že to není fér jednání, jsem si toho plně vědoma.

No v tom případě by bylo nejlepší kopnout přítele kamsi a ještě před tím se spojit s majitelem, ať po něm chce náhradu škody.
Jak jako nebude sypat do opravy dveří? Dveře zničil svým hrubým zacházením (nerozpadly se sami od sebe), tak je to jeho povinnost. Když někde něco zničím, tak to snad dám do původního stavu nebo alespoň zaplatím, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.10.19 13:13
@Anonymní píše:

Jestli si hledá nové bydlení, tak vám může být jedno, že vás majitel vyhodí. Holt přijdete o kauci. Z čeho ty dveře jsou? Jsou natřené nebo je to přírodní dřevo? Hoď sem foto.

• Citovat
  • Nahlásit
24001
16.10.19 13:18

Co je to za materiál? Myslím, že existují firmy, který jsou schopný podobný věci opravit, a profesionálně, takže to není znát. Pohledala bych na netu.
Taky bych se mu na nějakej tmel vyprdla, jen ať si to opraví a zaplatí, když to zničil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25697
16.10.19 13:20

@Lalelale On si hledá bydlení. S ní asi nepočítá

Příspěvek upraven 16.10.19 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...