Prosím o názor - foto - ekzém?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12217 příspěvků 28.08.14 10:16
Prosím o názor - foto - ekzém?

Prosím o názor. Je tohle podle vás rozjetý ekzém?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 28.08.14 10:17

Jo vypadá to tak.

terinka4444
Hvězda diskuse 69358 příspěvků 28.08.14 10:20

Podle mě je to ošklivý ekzém, ano je rozjetý. Nikterak drastický, ale klidová ta forma není ani omylem.

tiffany
Extra třída :D 12217 příspěvků 28.08.14 10:21

Díky za názory. Malá měla totiž už v exému impetigo i herpes, tak mám vždy strach, když se jí to takhle zhorší, jestli to zase není nějaké infekce, nebo jiná nemoc. Jinak byla úplně „čistá“ a teď se jí udělalo tohle. Přitom ložiska má čistý. :? Asi jí to něco rozdrážtilo.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 28.08.14 10:22

@tiffany
jo je.

tiffany
Extra třída :D 12217 příspěvků 28.08.14 10:26

Můžu na to dát kortikoidy, když to má takhle rozdrápaný? Máme teď Locoid.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 28.08.14 10:29

@tiffany vypadá to. Podle fotky má ten ekzém spíš mokrý než suchý. Než jí naplácáš locoidem, tak zkus udělat odvar z tužebníku (seženeš v lékárně mezi čaji, cca 30 kč). Ve vlažném nebo i studeném odvaru jí to párkrát za den omyj, ono se jí to zatáhne. Když začneš ráno, uvidíš, že to už večer bude lepší. Až se to vysuší, zkus promazat nějakým nedraždivým mlíkem (používám excipial, ale bude jich mraky, nebo pokud máš něco vyzkoušeného, tak to. ale nedávala bych bepanthem a takové, aby to dýchalo a znovu se jí to nerozmáčelo)

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 28.08.14 10:29

Radši bych navštívila kožního. Já na atopický exém taky trpím, pokud mám do krve, tak mast co mám tak pálí. Teď mám teda dva měsíce klid.ale na jak dlouho

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.14 10:29
@tiffany píše:

ten na to dej urcite :pankac:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 28.08.14 10:30

@tiffany případně bych zkusila ten tužebník a do toho maličko máznout locoidem, abys urychlila hojení. obecně pro kortikoidy moc nejsem, sama se tím patlám jen ve stavu nejvyšší nouze

Raduš.ka44
Kelišová 7192 příspěvků 28.08.14 11:03
@tiffany píše:

Jo, namaž Locoidem, ať se jí co nejdříve uleví. Zkus koupel ve škrobu. Moje nohy teď vypadají stejně a ten škrob mi dost ulevuje.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 28.08.14 12:21
@tiffany píše:

no my jsme právě na rozdrapaný ekzém (nehnisavý) dostali locoid a dobrý, neštípal, byla to rychlá úleva z nejhoršího. Z odvarů zabíral, ze silnýho černýho čaje koupel nebo jen otřít. Nebo konopná domácí mast, ale na tohle stadium dávám kortikoidy.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 28.08.14 12:23

@Raduš.ka44
to by mě zajímalo ta koupel ze škrobu, to neznám. Z jakýho škrobu přesně děláš a poměr, prosím? Holka je te´d dobrá, protože jsme byli u moře, ale na podzim a v zimě se jí to hodně zhoršuje, tak by se typ hodil.

Petra144
Povídálka 13 příspěvků 28.08.14 12:40

Ahojte já od mala trpím atopickým ekzem a nikdy my nic nepomohlo a pokut ano tak né na dlouho byla jsem u 4 kožních a pořád jsem poslouchala jak mám se natírat indulonou ale nechápali že mě to dělá zle i míchané mastičky moje máma musela vyzkoušet tolik pracích prášku aby mě nedělali zle tak na konec právala v Persilu děckým to jediné mě nedělalo zle pak se i projevila alergie na různé pili, zvířata a td. a jak jsem teď starší tak je to o něco lepší i po porodu se mě zdá že to mám klidnější ale přijde nějaká změna počasí a malinko mám vyrážku a používám na to mastičku BELODERM to jediné mě pomůže tuhle mastičku muže jen předepisovat kožní ale vždy my pomohla. Naštěstí moje cera zatím nic takového nemá tak doufám že se jí to časem neprojeví i u ní

Raduš.ka44
Kelišová 7192 příspěvků 28.08.14 13:47
@mimoza666 píše:
@Raduš.ka44
to by mě zajímalo ta koupel ze škrobu, to neznám. Z jakýho škrobu přesně děláš a poměr, prosím? Holka je te´d dobrá, protože jsme byli u moře, ale na podzim a v zimě se jí to hodně zhoršuje, tak by se typ hodil.

Klasický solamyl, dávkuju od oka. Pro sebe na velkou vanu zhruba čtyři polévkové lžíce. Prostě tak, aby voda byla zakalená, aby bylo vidět, že v ní ten škrob je. Škrob prý pomáhá obnovit normální funkci pokožky. Chystám se vyzkoušet ještě ovesné vložky - oves je dobrý proti svědění (to mám vyzkoušené s ovesným tělovým mlíkem) a pokožku dobře zvláčňuje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama