Prosím poraďte jak učit 11ti měsíční dítě doma potápět?

105
7.8.07 11:41

Prosím poraďte jak učit 11ti měsíční dítě doma potápět?

Ahojky,
bohužel nemáme možnost chodit na plavání kojenců, protože nejbližší je 50 km od nás :-(. Janička má 11 m. a miluje vodu a koupání. Ve vaně i v našem 3m bazéně. Slyšela jsem, že když se nenaučí potápět do 1 roku, tak už se to nenaučí, protože už si nenechá jen tak polívat hlavu.

Můžete mi prosím napsat, jak jste tak „staré“ dítě naučili potápět? Vím, že se má lít voda na hlavičku s nějakou říkankou, ale nevím kolik vody, jestli ji na ni lít postupně nebo naráz, jestli několikrát po sobě nebo v určitých intervalech… Už jsme to zkoušeli, ale má pak červený oči, lapá po dechu a utíká před kelímkem… Asi něco děláme špatně…

Prosím poraďte mi, jak se to dělá správně, nechtěla bych jí udělat nějaké trauma a nemám se s kým poradit. /nebo myslíte, že už je pozdě a o nic se pokoušet nemáme?)

Děkuji Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
7.8.07 11:57

nenene musis postupne-nevim jestli je pozde nebo neni-ale kazdopadne pomaleji a s tom ze ji musis pripravit na to ze prijde voda-my se potapime na Majdi AAA sup-nekdo AA zblunk-proste ale aby vedela ze ted to slysim tak prijde voda-osloveni je dulezite aby mimco vedelo ze se mluvi na nej-musis mluvit vyrazne.
A nejdriv par dni jen mokra ruka pak do dlane trosku vody ,pak kelimek ale jen trochu vody a postupne pridavat-reknes pokyn a zezadu-aby Te nevidela (nejde o to aby reagovala na to ze vidfi kelimek ze jo-ten neni ve vode vzdycky -ale jde o to aby vedela ze odnekud prijde voda)ji polejes pres oblecej-ze zacatku muzes hned i dlani setrit oblicej at toho na ni neni moc najednou-a pokracovat tak pomalu jak si mala bude zvykat-musi se to naucit tak aby na ten pokyn zavrela oci a pusu.Zkus jen oomalounku takhle a pak se muzes snazit o neco dal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
7.8.07 12:24

ahojky

přesně jak píše Gabinka, musíte si určit nějaké heslo, my máme žbluňk. Prvních 14 dní vždy když jsme šli okolo vodovou, tak jsem si namočila ruku, a řekla hodně hlasitě„Aničko - žbluňk“ a pak tou mokrou rukou přetřela obličej. no pak můžeš při koupání trošku vody do kelímku, zase hlasitě jméno a heslo a pak polít, možná se ti někdy zakucká,ale to se stává. no postupně přidávat vodu. vždy koukej jak na to reaguje, jestli trošku zadrží dech jak uslyší heslo,je to super. no a když uvidíš, že se krásně nadechne po přelití, máš skoro vyhráno.no a pak už je potopení.ale raději opatrně. nevím asi bych se bála bez instruktorky,ale určo to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
7.8.07 13:58

Ahojky,

a sprcha na oblicej ji nevadi? Muzes ji na signal i sprchovat ;-)

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama