Poraďte co na opakovaný průjem a zvracení

18.4.07 20:44

Průjem a zvracení

ahoj,
už jsem úplně v koncích. Malý(21. měsíců) od soboty zvrací a průjmuje. V neděli v půl noci jsme jeli na pohotovost, protože přes den moc nepil a když něco vypil tak to vyzvracel. Tam si ho hned nechali a dali na JIP a kapačku. Druhý den mě přijali a dali mě s ním na pokoj. Upozorňuji, že už nezvracel, večer měl dvakrát průjem ale sestra mi na to nic neřekla. V noci jsem začala zvracet já a přidal se i průjem. Ráno to dostal i manžel. Včera nás pustili domů. Syn byl dobrý ale my s manželem hrozný průjem, naštěstí bez zvracení.
Dnes jsme už v pořádku ale malý před hodinou opět blinkal a měl dnes dvakrát průjem. Jsem už z toho hrozně unavená jak psychicky tak i fyzicky. Ráno jsme byli s malým na výtěru ze zadečku ale výsledky prý budou až do 3 dnů, to znamená až v pondělí.
Mám hrozný strach, že opět skončíme v nemocnici. Maminky prosím poraďte co mám dělat? Mám doma kulíška, smectu. Ale nic mi nechce pít. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
18.4.07 21:41

my jsme měli průjem o víkendu konkrétně malá - 2 roky. Doktorka mi doporučila podávat černý čaj rohlíky a Smectu. Já jsem měla takové ty kukuřičné křupky bez příchuti jsou bez soli a tuku, tak jsem ji dávala ty.
Od úterý je zpět na normálu. Smectu jsem ji dávala do Sunaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.4.07 23:19

Já radím zkusit Hylak-ověřěeno,pa m

• Nahlásit
  • Citovat
38
19.4.07 10:29

ahoj, tak my jsme si tím s manželem prošli o víkendu, malou to naštěstí minulo. říká se tomu prý Faraonova nemoc, jak rychle přijde, tak zase odejde a fakt. trvalo to ty dva dny, nezabíralo nic, alu už je to o.k . u nás na dědině je toho ted strašně moc. tak vám přeju, at je to taky tohle a máte už klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6207
27.4.12 12:22

Jak můžu pomoct tříleté dceři? Od půlnoci zvrací (6×) a od rána má průjem (7×), teď jí i stoupla teplota. Snažím se do ní dostat leodovu kolu pomalu, někdy to zvládne, jindy vyzvrací, takže o orálních rehydratačních roztocích nemůžu ani uvažovat. Má suché rty a teď potřetí usnula. Jak poznám, že je dehydrovaná a kdy už jet k lékaři? Naše dětská už teď v ordinaci není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15451
27.4.12 12:26

Já už bych na Tvém místě jela.

Měli jsme totéž, co popisuješ, na podzim a skončili jsme v nemocnici na kapačkách. Po jednom jediném dni, kdy neudržela opravdu vůbec nic, ani lžičku coly. Opravdu doporučuji jet, tohle už je moc - něco jiného je zvracení jednou, dvakrát, to se dá upít. Ale takhle moc, do toho průjem, spavost, teplota..... jeď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10819
27.4.12 12:30

Ahoj, já jsem podávala po lžičkách vodu, nebo černý čaj s glukopurem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10819
27.4.12 12:31

no jesli má suché rty, tak je možný, že je dehydrovaná, Co zavolat na pohotovost? Oni ti poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
27.4.12 12:32

Já bych taky jela… syn mívá tyhle „blící virozy“ poměrně často, ale bez teplot a relativně brzy přejdou. Tohle co popisuješ, tak s tím už bych asi jela do nemocnice :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3684
27.4.12 12:55

Já bych hned vyrazila. Mojí dceři se to také stalo když jí bylo 18 měsíců a zkončila na 5 dní na kapačkách. Být tebou,tak se zbalim a jedu směr pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama