Nosni mandl VFN na Karláku

65
18.4.07 15:56

Nosni mandl VFN na Karláku

Ahoj,

byli jste někdo na trhání nosních mandlí ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karláku v Praze? Chceme se tam jít s 2letým mrňousem objednat příští týden na ORL za zákrok. Dělá se to prý v celkové anstezii, to umřu strachy.

Díky za rady a zkušenosti,

Pihule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
18.4.07 16:19

Ahoj, přesunula jsem diskusi do dětských nemocí.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2342
18.4.07 16:56

Ahoj,
nemám zkušenost přímo s Karlákem, ale tady https://www.emimino.cz/…s/story/5385 jsem popsala naší zkušenost z Motola, taky v celkové narkóze. Kamarádky 9 - ti letý syn byl Na Homolce, tam to dělají bez narkózy, s rajským plynem (tím si nejsem na 100% jistá) a po pár hodinách jeli domů. Tohle je asi šetrnější, já docela lituju, že jsme nešli tam, ale dozvěděla jsem se to pozdě.
Ať vám to dobře dopadne a pomůže!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
18.4.07 17:28

Ahoj,

na mandlích jsme nebyli, bohužel jsme tam leželi s něčím mnohem horším, ale v pokoji, kde byli „mandlaři“ :lol: , takže mám poměrně jasný obrázek. Vždycky ráno mezi sedmou osmou přišlo tak šest až osm dětí s rodičema, dostali každý postýlku, převlíkli se do pyžámek, seděli v postýlkách, četli si s rodičema a tak. Pak přišel anesteziolog a operatér, všem řekli, že jde o kraťoučký výkon ve slabé narkóze a pak to jelo jak po másle. Vždycky přišel bratr ze sálu, vzal si do náruče prcka, maminka šla s nima k výtahu (sály jsou o patro výš), dítě odnesli, cca za 10, max. 15 minut, jí ho zase donesl v náruči přímo do postýlky. Tak půlka dětí byla spavá a tak hoďku dvě spala, zbytek řval nebo pobrekával. V poledne dostali lehký oběd a šli dom. Za tu dobu, co jsme tam, byli, se tam takhle vystřídalo několik desítek dětí, nikdy nebyly žádné komplikace, akorát jedna holčička ječela tři hodiny v kuse jak siréna, ale to bylo podle mě spíš povahou nebo rozmazleností, protože když sestra malounko zvýšila hlas a řekla, že by už měla přestat bulit, protože tu není sama (což bylo hlavně s ohledem na nás, dcera byla po těžké operaci), tak okamžitě sklapla :lol: . Asi to bylo v rodině, protože když holčičku přinesli ze sálu, maminka omdlela :lol: a hodinu pak ležela na zemi s nohama vzhůru :lol: .
Takže myslím, že se nemáš čeho být, určitě to v poho zvládnete, ráno přijdete, odpoledne jste doma. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
22.4.07 22:50

Ahoj,
díky za odpovědi, dám pak vědět, jaké to bylo. Objednací doby jsou dlouhé, tak půjdeme buď v červenci nebo v září.
Známá byla na zákroku ve FN v Plzni a docela mi uklidnila, je to prý jen 15 min bez mrněte a narkoza je slabá.
Pa Pihule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama