zákaz vstávání a stání

612
10.4.07 19:59

zákaz vstávání a stání

Ahojte mamči, nemáte někdo zkušenosti s tím, že vašemu dítěti zakázali vstávat a stát? Mám devíti měsíčního syna a plazí se cca měsíc, 14dní z toho leze po čtyřech a vstává a dnes jsme byli u lékařky, která mi řekla, že ať ho nutím lést a jakmile by chtěl stoupnout, tak že ho mám vzít a dát zase doprostřed místnosti, což v reálu znamená pořád ho přenášet, protože leze k něčemu a hned vstává … nevím jak dlouho to vydržím :roll: … u toho lezení a stání má trochu vytočenou nohu ven, tak asi proto. Nejradči bych ho donesla někam doprostřed louky a nechala ho tam lézt, jenže na to je ještě krapet zima :D Nemáte někdo s tím zkušenost? A zlepšila tato metoda ty nožičky? Mám mu je při tom lezení rovnat, mi říkala lékařka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

236
10.4.07 20:11

Já tedy nevím, moje dítko vůbec nelezlo, tak nějak jí to nepřišlo přitažlivé a teˇv 10 měsících už skoro sama chodí a nam doktorka říkala, že nemáme předbíhat vývoj a má prostě dříve lézt a až pak chodit. Prostě to nešlo, dala jsem ji na bříško a hned se přetočila sedla si a stála. Takže lezení nula!!!! A nevím jak ji k tomu donutit. Někdy ty rady doktorek jsou nelogické, aspoň myslím. Takhle ho budeš jen dávat na zem a malý se ti bude vztekat. Jen bych ho víc motivovala seděla s ním na zemi a tak. Jinak nevim. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
10.4.07 20:15

No, moje holky lezení taky téměř vynechaly - plazení úplně a lezly fakt jen chvilinku - a v našem bývalém pidibytě si neumím představit, že bych je dostala od nábytku, u kterého by se stavěly - takže to teda fakt nezávidím, ještě si užijete :D

Ale asi bych doporučila poradit se s odborníkem (ortopedem), možná nemá vaše Dr. tak úplně pravdu…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
10.4.07 22:12

vzdycky jsem vsude cetla/slysela, ze pokud dite vsechny tyhle veci dela samo od sebe a ty ho stat nenutis, tak je to v poradku. muj syn sam sedel v 6m, lezl v 6.5m, stal v 7m, chodil v 10.5m. nikdy s tim nas dr. nemel problem …

nicmeme pokud si myslis nebo mas pocit, ze tu nozicku opravdu vytaci hodne/jinak/spatne, co ja vim, tak bych se sla poradit s odbornikem. za to nic nedas, pouze se veci uvedou na pravou miru a ty budes mit klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.4.07 22:49

Ja si to nedovedu predstavit nutit dite nestat… Chapu tu nozicku, ale stejne pokud se to nespravi, tak te posle k ortopedovi nebo rovnou na rehabku a tam ti spis doporuci nejake cviceni nez zakaz vstavani.

Nas pripad byl, ze Charlie, kdyz mela dva mesice, tak mela hlavicku otocenou vetsinou jen na jednu stranu. Doktorka mi poradila privazovat ji k postylce, tak aby lezela naopak. Kdyz vyslovila to PRIVAZOVAT, tak jsem okamzite zmenila doktorku a radeji cvicila vojtovku nez abych nonstop mela dite privazane k postylce.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
10.4.07 23:32

Ahoj ,
prosím neber dr.tak doslova.
My máme dráče od narození,brzo seděla,pak se dlouho plazila partyzánsky,o vánocích v 9m začala lézt po čtyřech,na nový rok si stoupla u gauče a pár dní na to ho obešla.Dneska je jí 13m a sama ještě nechodí.Za to sleze a vyleze schody,zcouvá cokoliv,udrží se stát sama tak 20s.,ale nechodí .Všem to připadá divný,ale my na ně kašlem,do ničeho jí nenutíme.
PS:navíc nemáme ani jeden zub,takže si užíváme co to jde miminka.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
11.4.07 03:03

Terezka si poprvé stoupla v 7,5 měsících. Doktor řekl, že to není teda nic moc, ale jestli to udělala sama a jestli my ji v tom nepodporujeme a nepodporovali jsme různým předčasným capkáním na nožičkách, posazováním s podporou na nočník apod., pak je to v pořádku a máme ji nechat být. Dnes je jí 11 měsíců, už měsíc krásně chodí.

Motorický vývoj u nás probíhal: nejdřív plazení, pak stoupnutí a obcházení nábytku, pak lezení , samostatné posazení se a přesně v deseti měsích udělala první dva samostatné kroky.

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
11.4.07 08:43

na ja to mam doma ruznorode, dcera, lezla od 7.mesicu a chodila v 10m., nic jsme nemusela resit. Syn je tezky hypotonik, leze az ted v 13.m a pritom se zacal stave o mesic driv, nastesti pro nas stoji bez vetsich abnormalit. Doktorka se asi boji , ze ma spatnou klenbu, tak aby se mu uplne nepropadla, ale nechapu, jak chces prinuti dite, aby si nestoupalo. Mne na rehabce rikala, ze taky bude lepsi, aby se nestavel, cili kdyz se postavi, motivovat ho, aby slezl zpatky na 4, jenze na to mi muj Matej uplne kasle, muzu delat opicky, podsrkovat hracky, ale on se jen usmiva, sleze na 4 jen kvuli jidlu, no jenze jist taky porad nemuze. davat ho nasilim na 4 je blbost, to ho budes jeste demotivovat. Ja byt tebou, tak to rozeberu s doktorkou, v cem vidi problem (myslim, ze to bude asi ta klenba) a nechala bych se poslat na rehabku. Pokud se nechas poslat k ortopedovi, tak ten , pokud to neni nic vazneho - na ortezu, nebo nejakou bandaz, by te taky odeslal nejdriv na rehabku. Ja osobne si myslim, ze cviceni je lepsi forma napravy nez dite nejak omezovat. Drzime pesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.4.07 08:45

ahoj

vím že tohle měla holčička kamrádky taky - nesměla cca do 15ti měsíců chodit, protože ja se postavila tak zjistili že má vytočenou nožičku …
Ale hned jí s tím něco dělali, měla takovou dlahu nebo co na nožičce…

Jestli ti to říkala praktická a nikam vás neodeslala, tak bych taky doporučila konzultaci s odborníkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
15.4.07 20:13

Ahojky, díky všem za rady. Nakázala mi to neuroložka, ale říkala, že je to spíše věc ortopeda, ale teď má malej virózu, tak s ním půjdu k pediatričce, tak to s ní rozeberu a ať se na něj koukne i ona, je fajn a pečlivá, tak uvidím. Ale díky všem za odpovědi!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.07 21:18

Ahoj Pacinko, u neurologů neexistuje zdravý člověk, ale jen nemocný a vyšetřený :-)
Opravdu se raději poraď s pediatrem, případně se nech poslat na RHB, ortopedii.
Kamarádka musela kvůli vybočené nožičce dávat malému botičky.

Ale to lezení po čtyřech má asi něco do sebe, já jsem nikdy nelezla a ted mi bylo řečeno, že mám díky tomu špatně prohnutou krční páteř (skoro vůbec) a musím cvičit kočičí hřbety apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama